فهرست
وینیسیوس جونیور و برابری با رکورد کاسیاس
وینیسیوس جونیور و برابری با رکورد کاسیاس

وینیسیوس جونیور و برابری با رکورد کاسیاس

آی اسپورت - بازی رئال مادرید مقابل ویکتوریا پلژن، گام دیگری در جهت تطبیق وینیسیوس جونیور، پدیده ۱۸ ساله و برزیلی رئال مادرید با ترکیب تیم بود. شاید جولن لوپتگی او را مورد استفاده قرار نمی‌داد اما وینیسیوس حالا تبدیل به بازیکن مهمی برای سانتیاگو سولاری شده است.

سرمربی آرژانتینی در سه دیداری که هدایت رئال را به عهده داشته ۱۳۵ دقیقه از وینیسیوس بهره گرفته است؛ در حالی که جونیور در دوران لوپتگی تنها برای ۱۲ دقیقه پیراهن تیم بزرگسالان رئال را به تن کرده بود.

وینیسیوس در دقیقه ۶۲ بازی مقابل ویکتوریا پلژن به میدان آمد و تنها ۵ دقیقه بعد گل پنجم رئال مادرید را برای تونی کروس ساخت تا در اولین تجربه خود در لیگ قهرمانان اروپا مشارکت مستقیمی روی گل ایفا کند. البته این تجربه برای او با یک رکورد جالب هم همراه بود.

جونیور در این مسابقه با ۱۸ سال و ۱۱۸ روز سن مشترکا به سومین بازیکن جوان تاریخ رئال در زمان تجربه نخستین بازی در لیگ قهرمانان اروپا تبدیل شد. او جایگاه سوم را به همراه ایکر کاسیاس، دروازه بان اسطوره ای رئال در اختیار دارد. ایکر مقدس اولین بازی خود در لیگ قهرمانان را برای رئال در روز ۱۵ سپتامبر ۱۹۹۹ مقابل المپیاکوس انجام داد، آن هم در حالی که دقیقا مانند وینیسیوس ۱۸ سال و ۱۱۸ روز سن داشت.

در تاریخ رئال تنها خوزه رودریگز (۱۷ سال و ۳۵۴ روز) و رائول گونزالس (۱۸ سال و ۷۸ روز) به هنگام تجربه اولین بازی لیگ قهرمانان سن کمتری نسبت به وینیسیوس و کاسیاس داشته اند.

۲    
آی اسپورت
2018-11-08 18:51:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر