فهرست
اختلاف عربی؛ لیگ قهرمانان آسیا تعطیل می‌شود؟
اختلاف عربی؛ لیگ قهرمانان آسیا تعطیل می‌شود؟

اختلاف عربی؛ لیگ قهرمانان آسیا تعطیل می‌شود؟

آی اسپورت – لیگ قهرمانان آسیا معتبرترین رقابت باشگاهی در قاره آسیا است اما اختلافات بین سه کشور عربی که در راس آن عربستان قرار دارد باعث شده تا لیگ قهرمانان آسیا دستخوش تغییرات زیادی شود و حتی احتمال لغو آن هم مطرح شود. همه چیز از درخواست عربستان برای بازی کردن با ایران در زمین بی طرف آغاز شد و کنفدراسیون فوتبال آسیا هم به راحتی مطیع سعودی‌ها شد و با این درخواست موافقت کرد.

اختلاف سیاسی عربستان و امارات با قطر نیز باعث شد تا سعودی‌ها و البته اماراتی‌ها این بار درخواست بازی کردن با قطر در زمین بی طرف را هم بدهند با این تفاوت که قطری‌ها مانند ایران حاضر نیستند که تن به چنین خواسته‌ای بدهند و اصرار دارند که تنها در خانه خود از تیم‌های عربستانی و اماراتی پذیرایی خواهند کرد.

با وجود این که کنفدراسیون فوتبال آسیا با فرستادن هیاتی بلند پایه به قطر و عربستان تلاش دارد تا بین این دو کشور آشتی برقرار کند و با این توجیه که فوتبال جدای از سیاست است آنها را به بازی کردن در خانه همدیگر ملزم کند اما اماراتی‌ها و سعودی‌ها راه دیگری را در پیش گرفته‌اند.

محمد الرمیثی، رئیس هیات ورزش امارات در این باره گفت‌: «هیچ کسی نمی‌تواند ما را به بازی کردن در کشوری که آن را دوست نداریم وادار کند. با وجود این که ما به رقابت در لیگ قهرمانان آسیا سخت نیاز داریم اما در قطر به میدان نمی‌رویم و کسی هم نمی‌تواند ما را مجبور به چنین کاری کند. حتی اگر قرار باشد که از این رقابت کنار گذاشته شویم و یا در قاره دیگری رقابت کنیم بازهم به چنین خواسته‌ای تن در نمی‌دهیم یا بازی در زمین بی طرف و یا خداحافظ لیگ قهرمانان آسیا.»

عادل عزت، رئیس فدراسیون فوتبال عربستان هم چنین خواسته‌ای دارد. او گفت: «به هیات کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کردیم که سلامت بازیکنان خود را به خطر نمی‌اندازیم و اصلا در قطر بازی نخواهیم کرد. قرار است که کنفدراسیون فوتبال آسیا در فوریه جواب بدهد. اگر ما را به مجبور به بازی کردن در قطر کنند ما انصراف خواهیم داد. انصراف ۶ تیم اماراتی و عربستانی باعث خواهد شد تا لیگ قهرمانان هم لغو شود.»

این درخواست‌های عجیب امارات و عربستان، در حالی است که فدراسیون فوتبال قطر هم تاکید کرد که به هیچ وجه حاضر نیست در زمین بی طرف به مصاف عربستان و امارات برود و به این ترتیب احتمال لغو لیگ قهرمانان آسیا بسیار زیاد است.

 

90tv

۳ ۷  
آی اسپورت
2018-01-13 10:14:00
نظر دهید

۷ نظر
امید
شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶، ۱۰:۳۴
عجب حرف قشنگی: "با این تفاوت که قطری‌ها مانند ایران حاضر نیستند که تن به چنین خواسته‌ای بدهند"
**
شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶، ۱۰:۵۴
فدراسیون ایران باید از قطر یاد بگیره!
Mn
شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶، ۱۱:۳۲
سیب زمینی این وسط باند بی عرضه اصفهانی هستند که مارو بی تفاوترین کرده تو عالم که حقمونم نمیتونیم بگیریم
محسن
شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶، ۱۲:۰۰
مسئولین فوتبال ما که عرضه نداشتن از حق ما دفاع کنن لا اقل سیاست هم ندارن که الان با قطر همکاری کنن
قطر انقدر نفوذ داره که حرفشو به کرسی بنشونه
پس این وسط اگه ما هم با قطر باشیم کلاً این موضوع واسه همیشه حل میشه
بهزاد
شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶، ۱۲:۵۳
آرزو میکنم این اختلافات در نهایت به تعطیلی لیگ قهرمانان منجر بشه. چه کمک بزرگی به تیم ملی میشه. از این بهتر نمیشه
رضا
شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶، ۱۶:۲۷
ایران هم شرایط قطر را داشت زیر بار زمین بی طرف نمی رفت امارات هم پارسال میگفت تو ایران بازی نمی کنم ولی مدرک محکمه پسندی نداشت اما عربستان فیلم و عکس آتش زدن سفارتش درایران را دارد پس بازبکان تیم های عربستانی در ایران امنیت ندارند ربطی هم به فدراسیون ندارد برید یقه بسیجی ها که کارشون دخالت بیجا در امور کشور است را بگیرید
۴
یونس
شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶، ۱۷:۱۵
باید فیفا سخت با عربستان و امارات برخورد کند از جام جهانی حذف شوند تا دیگه جرعت نکنند اینطور تحدید پوچ و واهی بکنند و نماینده فاسد ای اف سی هم بگوید بله لیگ قهرمانان بدون اینها تورنومتی شکست خورده است این چه حرفیست
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر