فهرست
یادآوری روز/ آخرین مهار پنالتی رحمتی کی بود؟
یادآوری روز/ آخرین مهار پنالتی رحمتی کی بود؟

یادآوری روز/ آخرین مهار پنالتی رحمتی کی بود؟

آی اسپورت – دیشب در یک بازی دوستانه در کیش، استقلال با نتیجه 1-1 مقابل منتخب این جزیره به تساوی رسید. اصل این خبر شاید زیاد اهمیت نداشته باشد اما یکی از نکات قابل توجه این بازی حضور مهدی رحمتی در دروازه بعد از مدت‌ها و گل خوردن استقلال از روی نقطه پنالتی بود. رحمتی که در روزهای نه چندان دور متخصص مهار پنالتی بود حالا در بازی‌های نه چندان مهم دوستانه هم از پس مهار ضربات پنالتی بازیکنان حریف برنمی‌آید و هواداران استقلال دیگر مدت‌هاست از گرفتن پنالتی‌های حریف توسط او ناامید شده‌اند. حالا کمتر کسی به خاطر می‌آورد که رحمتی آخرین بار در کدام بازی استقلال موفق به مهار پنالتی شده است.

رحمتی در لیگ هفدهم در برابر صنعت نفت آبادان و سایپا و در جام حذفی این فصل مقابل گل گهر سیرجان نتوانست پنالتی‌های حریفان را مهار کند. عجیب این که او فصل گذشته هم نتوانست در لیگ برتر پنالتی‌های بازیکنان حریف را بگیرد. در واقع آخرین باری که رحمتی در لیگ برتر موفق به مهار پنالتی شد به لیگ شانزدهم و بازی برگشت با پرسپولیس برمی‌گردد. جایی که ضربه پنالتی مهدی طارمی را گرفت تا او موفق به هت‌تریک در برابر استقلال نشود. در واقع او آخرین بار در لیگ برتر بیش از یک سال و نیم پیش یعنی در تاریخ 27 فروردین 95 پنالتی گرفته است.

اما رحمتی فصل گذشته در جام حذفی موفق به مهار پنالتی شده بود. در واقع آخرین مهار پنالتی رحمتی، همان پنالتی جنجالی در بازی با صبا در جام حذفی بود. مهاری که با لب‌خوانی‌های مختلف از صحبت‌های داور بازی یعنی احمد صالحی با رحمتی همراه شد و مدت‌ها سوژه جنجالی فوتبال ایران بود. رحمتی در آن بازی پنالتی کیوان امرایی را مهار کرد و با همان مهار استقلال را به مرحله بعد جام حذفی فرستاد اما در مرحله بعد پنالتی قاضی در جریان بازی را نگرفت و در پایان بازی استقلال 3-2 به نفت باخت و حذف شد. او پنالتی امرایی را در روز 28 آبان 95 مهار کرد و امروز نزدیک به یک سال از آن مهار گذشته است.

۴ ۸  
آی اسپورت
2017-11-14 16:14:00
نظر دهید

۸ نظر
خاطرات بانشاد لایی خور و عمر خااااار بین:))))
سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶، ۱۶:۲۳
حالا شما به پنالتی هایی که راه به راه بانشاد لایی وند داره مهار میکنه ببخش:))) آخرین پنالتی هم که مهار کرد مقابل الهلال بود اصلا هم یه پنالتی چیپ خوشگل از عمر خاااار بین نوش جان نکرد:))))
صدات ازته جدول درست نميرسه دادبزن
سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶، ۱۹:۰۷
گفتي پنالتي ياددربي افتادم بلخره حسيني چيكاركرد تونست باچشماش مسيرتوپوحدس بزنه؟
مموتی هستم بزرگترین اسطوره تاریخ ششتایی ها
سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶، ۲۲:۴۷
آبو بریز همانجا که می سوزه ششتقلالی:)))
۴
4 قدیم یا جدید ؟
سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶، ۱۶:۳۹
حاشیه ی بهتر نداشتید ؟ خوبه مثلا حسینی اون توپ رو نگرفته و رحمتی پنالتی گیر گرفته م همه می دانند یک روزی هر چیز به آخر می رسد مثل اینه که بگیم پرسپولیس آخرین بار سال 10 سال پیش جام رو گرفته بود با کلی حرف و حدیث و حاشیه چند ماه پیش هم همین طور پس اگه حرف رحمتی درست باشه و تقلب کرده باشه فک کنم باشگاه پرسپولیس باید یک دو سه دهه ای رو مجوز فعالیت نداشته باشه ؟:)
۴ تای ۵۰ یا ۴ تای ۹۵ :)))
سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶، ۲۲:۴۷
انتخاب باشماست
۵
علیرضا
سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶، ۱۸:۴۵
پنالتی که از السعد گرفت رو فراموش کردین
۳ ۱
السعد؟؟
سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶، ۲۲:۴۷
الصعاد درسته :)))
۴
مهران
دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶، ۰۵:۲۸
۳ تا پنالتی هم تو جام حذفی از تیم نفت منصوریان گرفت
همون تیمی که ۲ سال پیش نزاشت لنگی ها قهرمان بشن
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر