فهرست
رویانیان: فردوسی پور گفت مجبورت می کنم به 90 بیایی!/ باز هم می گویم، فقط 5 میلیارد بدهی داشته ام
رویانیان: فردوسی پور گفت مجبورت می کنم به 90 بیایی!/ باز هم می گویم، فقط 5 میلیارد بدهی داشته ام

رویانیان: فردوسی پور گفت مجبورت می کنم به 90 بیایی!/ باز هم می گویم، فقط 5 میلیارد بدهی داشته ام

آی اسپورت- محمد رویانیان مدیرعانل سابق باشگاه پرسپولیس با اینکه از این باشگاه رفته است اما اسکش همچنان در رسانه های مختلف دیده می شود و مصاحبه هایش هم بسیار داغ و پر حاشیه است. رویانیان امروز در مصاحبه ای که با فارس داشته  در مورد اتفاقات برنامه 90 و معذرت‌خواهی خادم مبنی بر اینکه بدهی‌های وی 43 میلیارد تومان است نه 50 میلیارد تومان اظهار داشت: با کم کردن 5 یا 6 میلیارد از بدهی‌های پرسپولیس که یک روز 50 میلیارد می‌شود و یک روز 80 میلیارد و روز بعد 43 میلیارد هیچ‌چیزی عوض نمی‌شود. من دنبال عذرخواهی و معذرت‌خواهی نیستم، فقط می‌خواهم اعلام کنید که مردم بدانند که ما به کجاها این پول‌ها را بدهکاریم.

18 میلیارد بدهی مالیاتی دارند و این موضوع به من ربطی ندارد، از طرف دیگر باشگاه 12 میلیارد تومان به بازیکنان بدهکار است که من هم مشخص است که از چه زمانی در پرسپولیس پست و مقامی ندارم، مگر مدیران قبلی بدهی بازیکنان را دادند و رفتند؟ البته من به قبلی‌ها هیچ کاری ندارم. من دوست دارم همین‌طور که فشار می آورند که چنین مبلغ سنگینی بدهی به بار آورده ام، به آنهایی که این اعداد و ارقام را مطرح کرده اند نیز فشار بیاورند که ریز این مبالغ هم اعلام شود.

رویانیان ادامه داد: چرا شفاف اعلام نمی‌کنید که 43 میلیارد بدهی من که تا دیروز می‌گفتید 50 و 70 میلیارد است، به کجاها بوده و یا به چه کسی بدهکاریم؟ اگر راست می‌گویند به خبرنگاران اعلام کنند که ایشان فلان میلیون یا میلیارد به جاهای مختلف بدهکار است. آیا این کار سختی است؟ به نظر من آقایان این عدد و ارقام را اعلام می‌کنند تا وقتی که پرسپولیس را واگذار کردند دچار مشکل نشوند و به فکر مسائل دیگر هستند.مدیر اسبق باشگاه پرسپولیس تاکید کرد: به دنبال عذرخواهی نیستم و نمی‌خواهم کسی هم از من عذرخواهی کند که در اعلام مبالغ اشتباه کرده است، خیلی ها می گویند چرا حرف‌هایت را در 90 نزدی، من به فردوسی‌پور گفتم که مشکلاتی دارم و حتی مریض داشتم، نمی‌خواستم این مسائل را بیان کنم اما مجبورم شفاف صحبت‌هایم را انجام دهم.

وی افزود:‌ من حتی این موضوع را به اطلاع مسئولان رده بالای صدا و سیما رساندم و حتی بارها هماهنگ کردم که نمی‌توانم در 90 حضور پیدا کنم اما همه حرف‌های خود را مطرح کردند. مردم نمی‌دانند که من چرا به نود نرفتم. من از فردوسی‌پور فایل صوتی دارم که حتی من را تهدید کرده است. مگر من به صدا و سیما نگفتم که نمی‌توانم دوشنبه به برنامه 90 بروم پس چرا مرا زدند؟

وی یادآور شد: فردوسی‌پور می‌توانست بگوید امشب به دلیل برخی مشکلات رویانیان نمی‌تواند به برنامه ما بیاید، اما بجای این کار مرا زد. مشکل بسیار حادی داشتم و به مسئولان صدا و سیما اعلام کردم، نمی‌توانم به 90 بروم. می‌دانم مسئولان صدا و سیما هم به فردوسی‌پور گفتند که چون رویانیان در برنامه نیست، درباره ایشان صحبت نشود و همه چیز بماند برای هفته بعد اما فردوسی‌پور دست به لجبازی زد و نشان داد که فقط با حرف خودش رو به جلو می‌رود و با سیاست‌های صدا و سیما کاری ندارد. من مریضی داشتم که نمی‌توانستم با حضورم در نود او را تنها بگذارم و به وی استرس وارد کنم، نمی‌خواستم این حرف‌ها را بزنم اما باید جواب سؤال مردم را بدهم، این همه از آقایان خواهش کردم بعد آقای فردوسی‌پور تا دلش خواست ما را زد.

وی خطاب به خادم گفت: آقای امیر خادم، شما پهلوان این دیار هستید اما چرا کسی را می زنی که کنارت نیست؟ من فایل صوتی فردوسی‌پور را دارم که به من گفت اگر به برنامه نیایی، آنقدر تو را می‌زنم تا وادارت کنم که به پشت خط بیایی، آیا این موضوع مورد تأیید مسئولان صدا و سیما است، آیا این تهدید نیست؟ من نمی‌خواستم در مورد برخی مسائل حرف بزنم. ایشان حتی به من گفت "تو مانند یک عروس هستی و من 5 بار به خواستگاری شما آمدم. برای آخرین بار به تو می‌گویم به برنامه ما بیا" من نیازی به دروغ گفتن ندارم. محترمانه گفتم آقای فردوسی‌پور! نمی‌توانم به 90 بیایم، شما هر کاری کنید دست خودم نیست، نمی‌توانم در خدمت شما باشم. سپس ایشان به من گفت، آنقدر تو را می‌زنم تا وادارت کنم پشت خط بیایی، به نظر شما این یعنی چه؟

وی افزود: من تمام مدارک حرف‌هایم را دارم. به مسئولان صدا و سیما زنگ زدم و آنها که بسیار حرفه‌ای و مسلمان هستند به فردوسی‌پور اعلام کردند که این بنده خدا به دلیل مشکلاتی نمی‌تواند به برنامه بیاید، فردوسی‌پور هم موافقت کرده بود ولی کار خودش را کرد که واقعا نمی‌دانم چه حرفی باید بزنم. حتی این موضوع باعث شد پشت خط این برنامه نروم این را فقط می‌گویم تا هواداران و آنهایی که فوتبال را دنبال می‌کنند و در کوچه و خیابان از من سؤال می‌کنند بدانند که چرا من به 90 نرفتم ولی آقای فردوسی‌پور و معاون وزیر یک طرفه من را زدند.

رویانیان تاکید کرد: بدهی من به پرسپولیس 5 میلیارد تومان است و من روی حرفم هستم. من درباره برنامه 90 هم هر طوری شده اطلاعات را به رئیس رسانه ملی دادم، ایشان هم که مرد بسیار با شرافت و پهلوانی است، به من پیغام داد که نگران نباشم. البته باید این را بگویم قبل از برنامه که پیگیری کردم فردوسی‌پور درباره من حرفی نزند، همه به من گفتند خیالت راحت باشد، من حتی با رئیس دفتر ضرغامی هم حرف زدم و به من گفتند خیالت راحت، همه چیز حل می‌شود و اسم من را در برنامه نمی‌آورند، اما ایشان ابلاغی هم که از دفتر رسانه ملی به او شد را نادیده گرفت. پس از اینکه 90 پخش شد، مجددا پیگیری‌های لازم را داشتیم و متوجه شدم که مسئولان صدا و سیما برای این موضوع و پیگیری‌اش وارد عمل شدند و حتی این برنامه در شبکه جام جم پخش نشد. مطمئن باشید من شکایت و برخوردم را خواهم کرد و این موضوع را پیگیری می‌کنم.

وی افزود: من در تاریخ 18 فروردین به وزارت ورزش نامه دادم و خواهش کردم ریز بدهی‌ها را اعلام کند. پس از اینکه متوجه شدم پیگیری نمی‌شود باز هم نامه دادم که بدهی‌های من را شفاف اعلام کنید. من این نامه‌ها را اول به خادم دادم و سپس به پروین. در این خصوص البته رونوشت‌هایی هم زدم که حساب و کتاب‌ها سریع انجام شود اما دریغ از یک پیگیری و جواب. حالا سؤال من اینجاست که چرا معاون وزیر به نامه رسمی و قانونی من جواب نمی‌دهد و بجای آن در تلویزیون درباره آن حرف می‌زنند و سپس می‌گوید ببخشید؟ اگر بدهی من 43 میلیارد است، منتشر کنید. از چه چیزی می‌ترسید. بگویید به کجا بدهکارم، من که منتشر کردم که از کجا پول آوردم و چگونه هزینه کردم، دوست دارم یک بار دیگر آن را منتشر کنم، اما چرا شما یک بار اعداد اعلام شده را منتشر نمی‌کنید؟

وی تاکید کرد: من از برج 10 سال گذشته هیچ پستی در پرسپولیس نداشتم. من حتی در آن موقع در پرسپولیس ماندم تا خدای ناکرده این تیم زمین نخورد و یک نفر به این تیم بیاید، اما شما دست به کارهای دیگر زدید. به من چه ربطی دارد که پرسپولیس 12 میلیارد به بازیکنانش بدهکار است. اصلا من می‌گویم بدهی‌ها را می‌دهم اما شما چرا نمی‌گویید این بدهی برای چه چیزی است؟ حتی از 15 سال پیش بدهی‌های مالیاتی مانده اما همه را به پای من نوشتند. این حرف آخر من است که در 3 سال 5 میلیارد بدهکارم و مابقی مبالغ را نمی‌دانم از کجا آورده‌اند. بزودی در باره مسائل در رسانه ملی هم صحبت خواهم کرد تا مشخص شود که حق با کیست.

     
آی اسپورت
2014-04-25 17:16:42
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر