فهرست
یادداشت روز: خداحافظ تیتو، قهرمان تاریخ ساز نوکمپ
یادداشت روز: خداحافظ تیتو، قهرمان تاریخ ساز نوکمپ

یادداشت روز: خداحافظ تیتو، قهرمان تاریخ ساز نوکمپ

آی اسپورت - مرگ نابهنگام تیتو ویلانووا در سن 45 سالگی دوستداران فوتبال را در سراسر دنیا در غم و اندوه فرو برد. باشگاه بارسلونا که در ماه های اخیر با مشکلات و مسایل ناخواسته ی زیادی دست به گریبان بود تمام مصائبش را در غم از دست دادن این مربی بزرگ به دست فراموشی خواهد سپرد. تیتو دیگر در کنار بارسا نخواهد بود.

تیتو که دوران حضورش در باشگاه بارسلونا به سرعت برق و باد گذشت، با وجود سن کم و دوران کوتاهش از به یاد ماندنی ترین چهره های این باشگاه خواهد بود. او در حالی که جانش در بیرون از زمین در خطر بود، موفق شد بارسا را با صد امتیاز قهرمان لالیگا کند. اما متاسفانه او در مهمترین بازی زندگی اش پیروز نشد.

او که یکی از هافبک های پروش یافته در لاماسیا بود دو سال در تیم جوانان بارسلونای بی بازی کرد و پس از طی کردن دوره ی کسب تجربه و کارآموزی به پپ گواردیولای جوان پیوست و مهم ترین دوران باشگاه بارسلونا را در تمام تاریخ رقم زد.

تیتو پس از استعفای پپ گواردیولا از مربی گری در باشگاه بارسلونا جانشین او شد و دوران طلایی بارسا را ادامه داد. اما افسوس که بیماری سرطان این اسطوره ی بی بدیل را از باشگاه بارسلونا گرفت. اسطوره ای که جای خالی جام هایی که می توانست با باشگاه بارسلونا کسب کند تا پایان دنیا در ذهن هواداران خواهد ماند.

برای هواداران بارسا او سمبل شجاعت و عشق به باشگاه بود، قهرمانی که تاریخ کوتاه و درخشانی را در بارسا رقم زد.

     
آی اسپورت
2014-04-25 22:08:46
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر