فهرست
گزارش روز: روزشمار زندگی تیتو ویلانووا
گزارش روز: روزشمار زندگی تیتو ویلانووا

گزارش روز: روزشمار زندگی تیتو ویلانووا

آی اسپورت - باشگاه بارسلونا لحظاتی پیش اعلام کرد، تیتو ویلانوا سرمربی سابق این تیم پس از یک دوره ی طولانی مبارزه با بیماری سرطان در سن 45 سالگی دارفانی را وداع گفته است. به همین بهانه نگاهی اجمالی به زندگی وی می اندازیم:

1968 – تولد تیتو در هفدهمین روز از ماه سپتامبر در دهکده ی کاتالونیایی "بلکار ده امپوردا".

1988 – به همراه پپ گواردیولا به تیم جوانان بارسلونای بی دعوت می شود ولی پس از دو سال بازی در این تیم نمی تواند به تیم اصلی بارسا راه یابد.

1990 – به تیم دسته پایینی "فیگوئرس" می پیوندد.

1992 – به تیم دسته ی اولی سلتاویگو می پیوندد اما نمی تواند به ترکیب اصلی راه پیدا کند.

1995 – سلتا را ترک می کند.

2002 – پس از تجربه های کوتاهی در تیم های دسته پایینی "بادایوس"، "رئال مایورکا"، "لیدا"، "الچه" و "گرامنت" از فوتبال خداحافظی می کند.

2007 – پس از کار به عنوان مدیر فنی در تیم "تاراسا" دستیار پپ گواردیولا در تیم بارسلونای بی می شود. این دو موفق می شوند تیم را به دسته ی دوم رقابت های لیگ اسپانیا برسانند.

2008 – در ماه ژوئن گواردیولا در بارسلونا به عنوان مربی انتخاب می شود و تیتو را به عنوان دستیار خود برمی گزیند. این زوج در لالیگا، جام حذفی و لیگ قهرمانان در همان سال اول قهرمان می شوند. پس از این با هم به یک عنوان قهرمانی در لالیگا، یک عنوان قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا و دو قهرمانی درجام باشگاه های جهان می رسند.

2011 – در روز 22 نوامبر تیتو یک عمل جراحی روی غدد بزاقی دهانش انجام می دهد و به مدت سه هفته برای طی کردن دوران نقاهت استراحت می کند.

2012 – در روز 27 آوریل پس از اینکه گواردیولا اعلام می کند قصد تمدید قرارداد با باشگاه را ندارد، به عنوان سرمربی بارسلونا معرفی می شود.

در روز 15 ژوئن قراردادی دو ساله با باشگاه امضا می کند و در روز 19 دسامبر باشگاه اعلام می کند او باید عمل جراحی دیگری روی غدد بزاقی بزرگ دهانش انجام دهد و پس از آن باید به مدت 6 هفته شیمی درمانی کند.

2013 – در  26 مارس پس از ده هفته شیمی درمانی و رادیوتراپی در نیویورک، به بارسلونا بازمی گردد. در روز ششم آوریل به نیمکت مربی گری تیمش بازمی گردد و در اولین مسابقه تیمش با نتیجه ی 0-5 در خانه از سد رئال مایورکا می گذرد.

در روز 26 آوریل برای اولین بار با رسانه ها مصاحبه می کند و می گوید:«احساس انگیزه و قدرت زیادی دارم و می خواهم فصل آینده هم در بارسا بمانم.»

در روز 11 می بارسا با حضور او برای بیست و دومین بار قهرمان لالیگا می شود.

در روز 19 جولای باشگاه باسلونا اعلام می کند تیتو باید برای ادامه ی درمانش از مربی گری کناره گیری کند.

2014 – در روز 25 آوریل باشگاه مرگ ویلانووا را در سن 45 سالگی اعلام می کند.

روحش شاد

     
آی اسپورت
2014-04-26 12:44:30
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر