فهرست
برگی از یک خاطره : در سوگ فقدان یک کاتالان جتنلمن
برگی از یک خاطره : در سوگ فقدان یک کاتالان جتنلمن

برگی از یک خاطره : در سوگ فقدان یک کاتالان جتنلمن

میلاد فرقانی-رم

آی اسپورت - جمعه عصر از طریق رادیو  سوپر مارکت  خبر فوت تیتو را شنیدم . باور کردنی نیست . چند ماهی‌ بود که غرق در بارسا و مصائب این فصلش ، مریضی تیتو فراموش شده بود . اما تیتو بی‌ حاشیه و آرام رفت .

سراغ نوشته‌های سال پیش رفتم . مطلبی را که برای گًل در تاریخ ۲۲ دسامبر و بعد از اولین عمل تیتو از خود بارسلون فرستاده بودم ، حالم را دگرگون کرد :"چند روزیست مردمِ این شهرِ همیشه شاداب دل‌ نگرانند.عمل موفقیت آمیز بوده اما هنوز تا بهبودی کامل چند ماه راه است.چند روزیست که صبح‌ها و بر روی میز کافه‌ها ،صبحانه قهوه ای تلخ است و بحث بر سر این درد تلخ....شاید باورتان نشود ولی‌ خبر این مریضی جوّی مثلِ شکست در ال کلاسیکو را در شهر حاکم کرده،فضا فضای دعا به حال مربی‌ بزرگیست که نگذاشت روزهای رنگی‌ این شهر با رفتن پپ تمام شود ... "

غم انگیز است ، تیتو قابلیت ادامه راه پپ را داشت اما به حکم انسان بودن ، ناگزیر تسلیم مریضی شد . برای کسانی‌ که مسخ فوتبال سال‌های اخیر بارسا بودند ، گذاشتن از نام تیتو آسان نیست . در این میان بی‌ فایده‌ترین کار ، به میان کشیدن جنجال مو_تیتو است ، که دامن زدن بر آن ، آن هم در این برهه ، از خود صحنه ناجوانمردانه تر است .

بله ، این بار فوتبال ، این پدیده وصف ناپذیر ، طرفدارانش را به سوگ مینشاند . سوگ فقدان یک جنتلمن کار بلد از شهر فوتبال ، بندر بارسلون !

     
آی اسپورت
2014-04-26 09:46:56
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر