فهرست

رهبری‌فر: دلیل نتایج ضعیف پرسپولیس، کادر فنی است/ از جان مایه گذاشتند یا شب‌ها در فرحزاد بودند؟


آی اسپورت- بهروز رهبری‌فر که بیش از یک دهه برای پرسپولیس بازی کرده، بازوبند کاپیتانی آن را سال‌ها بر بازو بسته و حدود هفت قهرمانی هم با این تیم به‌دست آورده و البته طی چند سال اخیر از منتقدان پرسپولیس در بحث مدیریت و نتیجه‌گیری بوده حالا به‌نظر می‌رسد با حضور امیر خادم به‌عنوان نماینده وزارت ورزش امیدوار است. هر چند رهبری‌فر همچنان نقدهایی بر تیم پرسپولیس در لیگ سیزدهم هم دارد.
 
قرار شده که هیات‌مدیره پرسپولیس روز دوشنبه معرفی شوند و ...

 ببینید دو باشگاه پرسپولیس و استقلال ثبات مدیریتی ندارند، به همین دلیل اکثر کارها مقطعی انجام می شود و به تیم‌های پایه توجه خاصی نمی‌شود و هر وقت هم که به پایان فصل می‌رسیم تازه همه یاد بدهی‌های‌شان می‌افتند. من خیلی امیدوارم که با حضور امیر خادم، باشگاه پرسپولیس سر و سامان بگیرد وگرنه با شرایطی که در حال حاضر می‌بینیم نمی‌شود تیمداری کرد.

چه شرایطی؟

 اینکه بنده‌خدا علی پروین هر روز در این بانک و آن بانک دنبال وام باشد و نگران این موضوع که اگر اسپانسر خوب نباشد تیم به مشکل می‌خورد یا اینکه باشگاه را به حالت مزایده درآورده‌اند. یکی می‌آید و می‌گوید من 30 میلیارد می‌خرم و شروع می‌کند که 30 میلیارد یک، 30 میلیارد دو و به سه نرسیده نفر بعد می‌گوید من 35 میلیارد می‌خرم! هیات‌مدیره باید افراد تحصیلکرده و به‌لحاظ مالی قوی داشته باشد.

پس حتما ضرورتی ندارد که فوتبالی باشند؟

 الان خیلی از پیشکسوتان توان مالی آنچنانی برای اداره تیم را ندارند، به همین دلیل باید آدم‌های قوی بیایند. متاسفانه در شرایط فعلی طوری شده که همه می‌خواهند پرسپولیس را بخرند. به معنای واقعی باید کارشناسی شود که چه شخصی توان خریدش را دارد. چون به نظرم تا یکی دو سال اول باید از جیبش خرج کند. به هر حال افرادی باید در پرسپولیس قبول مسوولیت کنند که خیلی نیازمند به اسپانسر نباشند.


البته الان هم با بدهی‌هایی که اعلام شده و حدود 70 میلیارد است کار تا حدودی سخت می‌شود.


 من شنیدم حدود 50 میلیارد از این بدهی مربوط به زمان رویانیان است. خب چرا مثل آن روزهایی که هر روز در تلویزیون و رادیو بودند و از خرید هواپیما، تاسیس چندین رستوران، دانشگاه و نوشابه انرژی‌زا برای درآمدزایی صحبت می‌کردند، الان پاسخگو نیستند. داستان ماشین‌های بدون سند و سوال‌های زیادی که بدون جواب مانده است چه؟ مصاحبه‌های من وجود دارد. در طول فصل گفتم ان‌شاءا... این همه منم‌منم در پایان بدهی روی دست باشگاه نگذارد اما دیدید که این اتفاق افتاد.


به فصلی که گذشت اشاره کردید. به نظر شما تیم در نتیجه‌گیری موفق عمل کرد؟


 الان دیگر فصل تمام شده و انتقادهای امثال من به هیچ‌جا نمی‌رسد. به‌نظرم پرسپولیس در فصلی که گذشت یکی از بهترین تیم‌های چند سال اخیر بود. از درون دروازه تا خط حمله بهترین‌ها را داشت. شما دیدید که بعضی‌ها را با چه سروصدایی جذب کردند اما درنهایت با قضا و قدر فقط سهمیه گرفتند و از این بابت نباید خوشحال باشیم.


اشکال کار را کجا می‌بینید؟


 من فکر می‌کنم کادر فنی پرسپولیس ضعیف بود. شما اگر یادتان باشد زمان دنیزلی، پرسپولیس از نظر بازیکن وضعیت خوبی نداشت اما هم خوب فوتبال بازی می‌کرد و هم نتیجه می‌گرفت اما کادر فعلی را ببینید که اکثرشان مامور شادی بودند که به سر و کول هم بپرند.


قراردادهای بازیکنان منتشر شد، هر چند خیلی از آنها مدعی بودند که اینقدر نگرفته‌اند.


 به‌هرحال روزی که ماشین بدون سند می‌گرفتند باید فکر امروز را هم می‌کردند. با این‌حال من می‌گویم هر چقدر قرارداد بستند نوش جانشان اما خداوکیلی به‌اندازه پولی که گرفته‌اند باعث خوشحالی هواداران شده‌اند؟ آیا با تمام وجود به موفقیت پرسپولیس فکر می‌کردند یا اینکه شب‌ها تا دیروقت در فرحزاد و دربند بودند. شاید 3-2 بازیکن در ایران قیمت‌شان میلیاردی باشد و بقیه کمتر از 300-200 میلیون می‌ارزند. متاسفانه الان طوری شده که هر بازیکنی به خودش اجازه می‌دهد علیه امیر خادم و وزارت ورزش حرف بزند. خادم قهرمان جهان بوده و آدم کوچکی نیست و کاش بعضی حرمت‌ها را حفظ کنند.

     
آی اسپورت
2014-04-26 16:36:42
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر