فهرست
آنهایی که در استقلال و پرسپولیس می‌شکنند
آنهایی که در استقلال و پرسپولیس می‌شکنند

آنهایی که در استقلال و پرسپولیس می‌شکنند

آی اسپورت- به خریدهای استقلال و پرسپولیس در سال‌های اخیر نگاه کنید؛ ستاره‌های لیگ جذب این دو تیم شدند اما به نیم فصل نرسیده به‌عنوان بازیکن مازاد مقابل در خروجی قرار گرفتند. از ساسان انصاری و شهاب کرمی بگیرید تا بیت سعید و شهباززاده. در گذشته نه‌چندان دورتر بختیار رحمانی با کلی سر و صدا به استقلال آمد و با سر و صدا و حاشیه بیشتر از این تیم رفت. آرش افشین، امین منوچهری، سامان نریمان جهان و کلی بازیکن دیگر هستند که اسیر فضای خاص دو تیم بزرگ تهرانی شده و نتوانستند جایگاهی در این تیم‌ها برای خود دست و پا کنند.

دلیل ناکامی بازیکنان در پرسپولیس و استقلال چیست؟ فارغ از فضای خاص و ارتباطاتی که زیر پوست این تیم‌ها جریان دارد، باید بپذیریم که همه بازیکنان ظرفیت بازی در استقلال و پرسپولیس را ندارند. ساسان انصاری و بیت سعید دو نمونه بارز هستند که بلافاصله پس از جدایی در تیم‌ جدید موفق ظاهر شدند. بیت سعید در تمام مدت حضورش در استقلال یک ناکام مطلق و گل‌نزن تمام عیار بود اما در شروع نیم‌فصل سه گل برای فولاد به ثمر رسانده و در تیم شهرش موفق ظاهر شده. ساسان انصاری هم از فولاد به پرسپولیس آمد، ناکام ماند اما پس از بازگشت به اهواز برای فولاد درخشید.

پرسپولیس و استقلال باید در خریدهای خود به جز مسائل فنی، موضوعات دیگری را هم در نظر بگیرند و ببینند که بازیکن جدید آیا شخصیت بازی برای یک تیم بزرگ و پر هوادار را دارد یا نه؟ آیا می‌تواند مقابل حاشیه‌ها و نقدهای تند و تیز مطبوعات و رسانه‌ها بایستد و به کارش ادامه دهد؟ بازی در پرسپولیس و استقلال، بازیکنان را به کانون توجه رسانه‌ها می‌آورد. اگر یک موقعیت گل را از دست بدهی، با موجی از انتقادات مواجه می‌شوی؛ همین هفته علی قربانی به خاطر از دست دادن موقعیت گل دقیقه 90 مقصر اصلی از دست رفتن پیروزی استقلال لقب گرفت و بدرقه تلخی داشت چرا که هواداران به شدت به او تاختند.

او از این پس با دلهره و اضطراب بیشتری به زمین می‌رود و فشارهای بیرونی کار را بر او دشوارتر خواهد کرد. در چنین فضایی نقش مربی و کادر فنی بسیار مهم است که یک بازیکن را چگونه احیا کنند و به شرایط بازی برگردانند. با همه این موضوعات، ظرفیت خود بازیکن از هرچیزی مهم‌تر است که مقابل فشار بی‌حد و اندازه بازی در تیم‌های بزرگ نشکند و بجنگد تا جایگاه خود را تثبیت کرده و جای پای خود را سفت کند و الا باید تسلیم شود و تیم کوچکتری را برای بازی انتخاب کند.

 

محسن ذاکری، ایران ورزشی

۲ ۵  
آی اسپورت
2018-01-16 12:49:00
نظر دهید

۵ نظر
Mn
سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶، ۱۳:۰۱
شهاب کرمی سامان نریمان جهان ستاره بودن؟ لابد ستاره پلاستیکی که با آهنربا میزنن رو یخچال
علی پرسپولیسی
سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶، ۱۳:۰۲
چرا چرت میگید ؟ کدوم ستاره اومد پرسپولیس بعد ترکید؟ شهاب کرمی ۲سال بود تو کوچشون فقط فوتبال بازی میکرد ! که از سر ناچاری مجبور شدیم بگیریمش و اتفاقا تو پرسپولیس مطرح شد. ساسان انصاری ستاره بود؟! بعدم ساسان هفته چهارم خودش رفت . نریمان جهان یه نیم فصل کامل رو سکوهای تیم شانزدهم جدول بود که اومد پرسپولیس و قهرمان لیگ برتر شد . تر مالی استقلالی ها رو تو زمینه نابودی بازیکنانی که با اصرار و با میلیاردها تومان خریدن و نابود کردن با این توجیهات مسخره ماست مالی نکنید. چیکار دارید به پرسپولیس؟ به تیم خودتون بچسبید.
پدرام
سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶، ۱۳:۱۲
ساسان انصاری قضیه اش فرق میکنه

طارمی برگشت این فرار کرد رفت فولاد یه نیم فصل درخشید که اون هم به خاطر اردو اوکراین و بدنسازی مارکو بود وگرنه نیم فصل

دوم فصل قبل و همین نیم فصل جاری چی دیدی از ساسان انصاری بجز پنالتی زدن

فرق بدنسازی پرسپولیس با بقیه تیمها همینه

وگرنه نیم فصل دوم سال قبل اینقدر بد کار کرد که طارمی بدون پنالتی زدن گرفتش تو جدول گلزنها

میخواید خرابی افکار منصوریان و بد بازیکن گرفتنش و هیجانی بازیکن گرفتنش رو بپوشونید نیایید یه نفر دیگر رو خراب نکنید
serezo
سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶، ۱۳:۳۲
در تکمیل صحبتای شما ، انصاری سالها در فولاد به عنوان هافبک تهاجمی بازی کرد و تعداد گلهاش در بیش از 100 بازی فقط 14 گل که اکثرش مربوط به فصل اخرش و پنالتی، در پرسپولیس هم به عنوان رزرو عالیشاه جذب شد که با برگشتن طارمی و به تبعش برگشت امیری به خط هافبک خود عالیشاه هم جایگاهش به خطر افتاد و انصاری به فولاد برگشت و از قضا به دلیل نداشتن مهاجم خوب سعداوی اونو یه خط جلوتر برد برای اولین بار که در سایه ی تاکتیک ضد حمله ای فولاد و البته زدن 7.6.پنالتی و امادگی بدنی از زمان پرسپولیس امارش گلزنیش بالا رفت(که این حقایق رو رسانه های دشمن برانکو ذکر نمیکردن و حتی کلیپ میساختن تا وجهه برانکو رو پایین بیارن) و این فصل هم که در سپاهان فقط پنالتی گل میزنه و در جناحین ازش استفاده میکنه و تنزل پیدا کرده
موراتا
چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶، ۰۷:۲۴
ساسان ناکام نبود فقط عجله کرد خود برانکو هم گفت اگر یکم صبوری میکرد نتیجه میگرفت
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر