فهرست
دو شاهکار مدیریتی در یک روز؛ وای بر این فوتبال!
دو شاهکار مدیریتی در یک روز؛ وای بر این فوتبال!

دو شاهکار مدیریتی در یک روز؛ وای بر این فوتبال!

آی اسپورت – دو اتفاق عجیب در 24 ساعت گذشته نشان داد که مدیران فوتبالی در ایران در چه سطحی از کفایت و کارآمدی به سر می‌برند. ابتدا به ماجرای پیوستن اللهیار صیادمنش به استقلال بپردازیم. دو روز پیش این بازیکن با قراردادی 5 ساله به استقلال پیوست. ساعاتی بعد از انتشار این خبر، فرید بقایی سخنگوی باشگاه سایپا مدعی شد که صیادمنش قبل از رفتن به ترکیه با این باشگاه توافق کرده و برای پیوستن به استقلال یا هر باشگاه دیگری باید با سایپا به توافق برسد. رضا درویش مدیرعامل سایپا هم ادعایی مشابه را مطرح کرد و گفت: «وقتی بازیکنی با ما قرارداد دارد چطور باشگاه دیگری با او مذاکره کرده و ما بی‌اطلاع هستیم؟ هر تیمی صیادمنش را می‌خواهد باید ابتدا با ما مذاکره کند.» اما امروز برگه فسخ قرارداد صیادمنش با سایپا با مهر و امضای خود آقای مدیرعامل یعنی رضا درویش در رسانه‌ها منتشر شد و مشخص شد که در بهمن ماه سال گذشته قرارداد بین سایپا و صیادمنش به صورت دوطرفه و رضایت طرفین فسخ شده است و حالا سوال این است که چگونه آقای درویش فسخ کردن قرارداد با صیادمنش را از یاد برده‌اند و فراموش کرده‌اند که خودشان پای این برگه را مهر و امضا کرده‌اند.

مورد دوم اما همین امروز رخ داد. جایی که فدراسیون فوتبال بدون در جریان گذاشتن باشگاه پرسپولیس، برای تغییر ترتیب میزبانی در بازی پرسپولیس و الدحیل قطر با کنفدراسیون فوتبال آسیا مکاتبه کرد. ظاهرا این اتفاق به دلیل تقارن بازی برگشت در ورزشگاه آزادی با شب تاسوعا رخ داده است و مدیران فدراسیون صلاح دیده‌اند امتیاز میزبانی در بازی برگشت را از پرسپولیس و هوادارانش بگیرند و دودستی تقدیم تیم قطری کنند!

البته هر چند مسئولان فدراسیون در این اقدام خود ناکام ماندند و پرسپولیس همچنان در بازی برگشت مقابل الدحیل میزبان خواهد بود اما واقعا باید به مدیران فدراسیون به خاطر این چنین تفکراتی دست‌مریزاد گفت! با چنین مدیرانی، باشگاه‌های ایرانی نیازی به دشمن ندارند و دیگر نباید نگران توطئه‌ها و لابی سعودی-اماراتی باشند. با همین مدیران و همین تدابیر، در آینده‌ای نزدیک، فوتبال ایران که به بازگشت به سطح اول آسیا امیدوار شده، هیچ شانسی نخواهد داشت و نمایندگان ایران دوباره تبدیل به تیم‌هایی معمولی خواهند شد که در بهترین شرایط فقط از گروه خود صعود خواهند کرد و هیچ امیدی برای رسیدن به مراحل بالاتر در لیگ قهرمانان آسیا نخواهند داشت.    

۷۰ ۹  
آی اسپورت
2018-05-24 16:55:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۹ نظر
حمید
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷، ۱۶:۵۹
مرگ بر تاج مرگ بر فدراسیون 5 ستاره
amir
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷، ۱۶:۵۹
فقط مدیریت تاج و کفاشیان میتونست واسه کیروش شغل یابی کنه که کرده و همچنان میکنه. وگرنه دلال موزابیکی الان داشت تو آفریقا شکار میکرد تا نون زن و بچه رو بده!!
مهدی ک
جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷، ۱۴:۱۶
خیلی ناراحت نباشید هم شما و هم بقیه دشمنان کی روش که از نوک بینی تون اونورتر را نمی بینید . براتون نوشتن که کی روش دلاله و چنین و چنانه و شما هم باور کردین . فقط بخاطر اینکه کی روش به بازیکنا و مربیای ایرانی باج نمی ده باهاش دشمن شدین ولی زیاد ناراحت نباشید چون کی روش هم بعد از جام جهانی می ره و دوباره عنان فوتبالمون دست امثال دایی و مایلی کهن می افته . ولی اگه چند سال بعد آرزوی این روزها را کردین و اگه فوتبال ایران دوباره توی مسیر سقوط قرارگرفت ، یادتان باشد که شماها هم نقش اساسی در اون داشتید اینقدر از کی روش بد گفتید تا رفتنی شد .
علی
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷، ۱۷:۰۸
فسخ قرارداد با صیادمنش ساختگی است و سال گذشته همین کار را با کنعانی زادگان انجام دادند تا منفعت تیم حکومتی اف سی کیسه در نظر گرفته شود که خدا هم رباط صلیبی کنعانی زادگان را جرررررررررررررررر داد!
تاج و کاج
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷، ۱۷:۱۰
همیشه دشمن پرسپولیس بوده و هست
طبیعی هم هست که یک سردار بازنشسته ی درپیت نمی تونه موفقیت مردمی ترین تیم ایران رو ببینه!
بعدها در تاریخ برای نواده های ما می گویند:
در روزگاران قدیم مردی بر مسند کار بوده که گل به خودی می زده و می خواسته تیم کشور خودش در برابر اعراب بازنده و سرافکنده باشد اما به حول و قوه الهی میسر نشده:))
داریوش
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷، ۱۸:۲۳
اگر خبر درسته باشه
سلام بنده را به [...] تاج، ساکت و اسلامیان برسانید.
کالین کاظم
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷، ۱۸:۴۹
اینها در درجه اول ایدیولوژی هاشون براشون اولویت دار هست فوتبال و سایر امورات در رده های آخر اولویت آقایون هست
مهرزاد اهواز
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷، ۱۹:۵۰
نزارن لنگ بره آسیا بهتره و آبروریزیش کمتره حداقل از یه باخت پر گل دیگه لنگ نجات پیدا می کنه.
۳
قهرمان زلزله محبوب هر چی دله
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷، ۲۰:۰۷
کلا فیفا و ای اف سی باید یه برنامه جدا واسه ما تنظیم کنن....
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر