فهرست
بایرلورکوزن 2-2 بوروسیا دورتموند، توقف قطار پیروزی های دورتموند در ایستگاه لورکوزن
بایرلورکوزن 2-2 بوروسیا دورتموند، توقف قطار پیروزی های دورتموند در ایستگاه لورکوزن

بایرلورکوزن 2-2 بوروسیا دورتموند، توقف قطار پیروزی های دورتموند در ایستگاه لورکوزن

آی اسپورت- بایرلورکوزن در هفته ی سی و دوم بوندس لیگا میزبان بوروسیا دورتموند است پیروزی در این دیدار برای هر دو تیم حائز اهمیت است بوروسیا دورتموند می تواند فاصله ی خود برای کسب نائب قهرمانی با شالکه زیاد تر کند و بایرلورکوزن نیز می تواند با کسب سه امتیاز خود را همچنان یکی از مدعیان کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا برای سال آینده معرفی کند.


ترکیب دو تیم:


TSV Bayer 04 Leverkusenبایرلورکوزن: لنو- هیلبرت- توپراک- اس پاهیک- بوینیش- بندر- کن- براندت- کاسترو- سان- کیسلینگ


BV Borussia 09 Dortmundبوروسیا دورتموند: وایدن فلر- پیشچک- سوکراتیس- هوملس- گروس کروتز- کریش- شاهین- میخیتاریان- یوجیچ- رویس- لواندوفسکی


شرح بازی:


بوروسیا دورتموند پس از چند هفته پیروزی به مصاف بایرلورکوزن تیم چهارم جدول آمد دورتموندی ها در این دیدار با همان ترکیب هفته های گذشته وارد شدند و تنها اریک دورم را در دفاع چپ نمی دیدند.


بازی از همان دقیقه نخست پر شور و التهاب آغاز شد و بایرلورکوزن در دقایق ابتدایی بازی توانست با گلزنی لارس بندر کاپیتان امروز خود از حریف پیش بیافتد گل دقیقه 7 بندر شرایط را به سود تیم میزبان پیش می برد.


این برتری تا دقیقه 29 ادامه یافت تا اینکه اولیور کریش هافبک دفاعی دورتموند توانست با ضربه ی سر بازی را به تساوی بکشاند. در همان 30 دقیقه نخست دو گل به ثمر رسیده بود که این نوید یک دیدار پر گل را می داد.


پایان کار در نیمه اول به همین جا ختم نشد گونزالو کاسترو خیلی سریع گل برتری لورکوزن را به ثمر رساند تا بار دیگر این میزبان باشد که به پیروزی در نیمه نخست نزدیک شود اما مارکو رویس اجازه این را به لورکوزن نداد ضربه ی پنالتی خلاف جهت او تنها چهار دقیقه پس از گلزنی کاسترو دو تیم را در یک دیدار جذاب و تماشایی با نتیجه ی تساوی 2 بر 2 راهی رختکن کرد.


نیمه دوم برخلاف نیمه نخست با تمرکز خط دفاعی هر دو تیم آغاز شد دو تیم حملاتی را روی دروازه ها ترتیب دادند اما بی دقتی و خودخواهی مهاجمان در نواختن ضربات آخر یکی از دلایلی بود که این دیدار با همان نتیجه ی نیمه نخست به پایان برسد و دو تیم با تقسیم امتیازات هفته ی سی و دوم را به اتمام برسانند. مصدومیت اشتفان کیسلینگ از ناحیه ی ماهیچه ی همسترینگ نیز یکی از مهمترین حواشی این بازی بود. 


گل ها:   


TSV Bayer 04 Leverkusen7" لارس بندر


BV Borussia 09 Dortmund 29" اولیور کریش


TSV Bayer 04 Leverkusen35"  گونزالو کاسترو


BV Borussia 09 Dortmund39" مارکو رویس

کارت ها: 

BV Borussia 09 Dortmund49" کارت زرد برای لواندوفسکی


TSV Bayer 04 Leverkusen52" کارت زرد اس پاهیچ

تعویض ها:


75" میخیتاریان جای خود را به اوبامیانگ داد


81" گونزالو کاسترو جای خود را به سیمون رولفس داد


81" براندت جای خود را به اوتسونال


82" یوجیچ جای خود را به هوفمان داد


84" اشتفان کیسلینگ جای خود را به دردیوک داد


90" روبرت لواندوفسکی جای خود را به شیبر داد


     
آی اسپورت
2014-04-26 23:24:21
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر