فهرست
مصاحبه مهم سرمربی پرسپولیس ؛ اتهام پرداخت پول زیرمیزی به خبرنگاران/ دایی علیه وزارت ورزش
مصاحبه مهم سرمربی پرسپولیس ؛ اتهام پرداخت پول زیرمیزی به خبرنگاران/ دایی علیه وزارت ورزش

مصاحبه مهم سرمربی پرسپولیس ؛ اتهام پرداخت پول زیرمیزی به خبرنگاران/ دایی علیه وزارت ورزش

آی‌اسپورت‌ ـ علی دایی به محض بازگشت از آمریکا توفان کرد. این همان چیزی است که همیشه از او به یاد داریم، مردی که هرگز کوتاه  نمی‌ آید بخصوص که شأن و شخصیتش وسط باشد.

علی دایی امروز در گفت و گویی با حضور نمایندگان مطبوعات که معلوم نبود از کجا خبر شده بودند انتقادهایی جدی به وزارت ورزش وارد کرد، انتقادهایی که شامل موضوعاتی مثل انتشار فایل صوتی جلسه جنجالی در وزارت ورزش و البته اظهارنظرهای امیر خادم در حوزه اداره تیم بود. دایی که ورزشکار هم دوره امیر خادم محسوب می‌ شود و از قرار معلوم با وجود تعارفات رابطه چندان خوبی هم با این رئیس سابق فدراسیون کشتی ندارد، امروز در انتقادی جدی وزارتخانه ورزش را به فساد مالی متهم کرد. چیزی که دایی از آن صحبت کرده پرداخت مبالغی به عنوان هدیه به برخی از رسانه هاست اتفاقی که البته در ورزش ایران کاملا مرسوم است و تقریبا در تمام دوران مدیریت وزارتخانه ورزش یا سازمان تربیت بدنی اتفاق افتاده است. انتقاد دایی از جایی شروع شد که خبرنگاران از وی درباره بحث بودجه پرسپولیس و قرارداد سنگین او پرسیدند، چیزی که دایی به آن حساسیت دارد. خادم در برنامه نود گفته بود هیات های ورزشی در ایران بودجه 100هزارتومانی دارند اما فوتبالیست ها پول میلیاردی می‌ گیرند، اما پاسخ دایی جالب تر است؛ دایی در پاسخ به خادم می‌ گوید: چرا به هیات ها 100هزارتومان، 100هزارتومان پول می‌ دهید به جای اینکه از بودجه هیات ها بزنید پولی را که به مطبوعات می‌ دهید تا برایتان خوب بنویسند خرج این نهادها کنید.
دایی حتی به پرداخت ها اشاره کرد و گفت: کارت های هدیه 200هزارتومانی و 300هزارتومانی به رسانه ها پرداخت شده است تا برای شما خوب بنویسند. من سند این پرداخت ها را دارم و در واقع این افشاگری پاسخی بر انتشار فایل صوتی دعوا دایی و پروین در جلسه وزارت ورزش است.
دایی عدد کلی پرداخت های وزارت ورزش به خبرنگاران را 5 میلیون و 100هزارتومان اعلام کرد تا نشان بدهد در کارش دقیق است. البته این قسمت از حرف او با فکسی که در جملات قبلی اش آورده بود تفاوت داشت، دایی به کارت های هدیه 200 و 300هزارتومانی اشاره کرده بود در حالی که بعدا گفت 51 خبرنگار از وزارت ورزش هدیه گرفتند که لابد این کارت ها  100هزارتومانی بوده هاست. دایی که مدام اشاره می‌ کرد این پول ها برای این پرداخت شده که برای وزارت ورزش خوب بنویسند از خادم و معاونان وزیر خواست در مورد خودشان هم شفاف سازی کنند.
در عین حال تماس خبرنگار آی‌اسپورت‌ با امیر خادم به جایی نرسید اما یکی از معاونان وزارت ورزش در این باره ضمن تایید پرداخت ها گفت: این موضوع مسئله عجیبی نیست و وزارتخانه در پایان سال مبلغی را به عنوان عیدی بین خبرنگاران توزیع کرده بود.
با ادامه این جنگ مشخص نیست که آیا وزارت ورزش مخالف سرمربیگری دایی در پرسپولیس خواهد شد یا وی را در این پست ابقا کرد.

     
آی اسپورت
2014-04-26 23:54:33
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر