فهرست
شکایت استقلال؛ وقت‌گذرانی و اتلاف بیت‌المال
شکایت استقلال؛ وقت‌گذرانی و اتلاف بیت‌المال

شکایت استقلال؛ وقت‌گذرانی و اتلاف بیت‌المال

آی اسپورت - پرونده پرهیاهو و عجیب امسال فوتبال کشورمان، همانگونه که پیش بینی می شد، سرانجام خوشی برای آبی پوشان تهران نداشت. استقلال که دو فصل پیش قهرمان جام حذفی شده بود، به دلیل ناآمادگی حاضر به بازی مقابل پرسپولیس در دیدار نهایی سوپرجام در تاریخ تعیین شده نبود و در نهایت نیز سازمان لیگ فوتبال ایران، حریف سرخ پوش را برنده دانست. این رای از سوی کمیته انضباطی فدراسیون اعلام شد و کمیته استیناف هم آن را تایید کرد.

حکمی که اگرچه به مذاق هواداران پرشمار استقلال خوش نمی آمد؛ اما آن را غیر منطقی هم نمی دانستند زیرا این تیم در زمان انجام مسابقه سوپرجام، خارج از کشور بود. با این حال، ناگهان باشگاه اعلام کرد این رای را قبول نمی کند و حق استقلال و هوادارانش را در دادگاه عالی ورزش که در سوئیس است، پیگیری خواهد کرد.

حرف های آن روز برای هواداران تیم، به خصوص قشر جوان، خوشایند بود و همه منتظر بودند با کمک یک نهاد خارجی، جام قهرمانی اهدا شده به پرسپولیس را پس بگیرند. در دیگر سو، هواداران پرسپولیس هم نگران رای این دادگاه و جام قهرمانی.

کارشناسان خبره و متخصص همان زمان اعلام کردند که پیگیری این پرونده در خارج از کشور نه تنها حاصلی برای استقلال ندارد؛ بلکه فقط باعث هدر رفتن پول بیت المال و اتلاف وقت می شود. اما گوش کسی بدهکار نبود و حتی شایعه شد که وزارت ورزش قصد دارد استقلال را از این شکایت باز دارد؛ اما این شایعه هم تکذیب شد یا حداقل عملیاتی نشد.

داستان این شکایت اما سرانجام خوشی نداشت. میلیون ها تومان از بودجه استقلال (بخوانید بیت المال و جیب هواداران) هزینه شد تا رای محاکم قضایی داخلی ایران تغییر کند و مدیران باشگاه خود را در قالب سوپرمن جلوه بدهند. اتفاقی که امروز، سراب بودن آن عیان شده است.

برخی مطلعان، هزینه این شکایت برای استقلال و فوتبال ایران را رقمی در حدود یک میلیارد تومان برآورد می کنند که حاصلش، فقط حسرت و ناکامی دوباره بود. شکایت به دادگاه CAS نه تنها جامی برای استقلال به ارمغان نیاورد؛ بلکه داغ دل هواداران را هم تازه کرد و دوباره باید شاهد پیروزی رقیب دیرینه خود، این مرتبه در دادگاهی بین المللی باشند.

این پرونده و ماجرایش، یکی از نمونه‌های اتلاف بیت المال بود که در عرصه بین المللی نیز موجب مضحکه فوتبال ایران شد چرا که برخی کارشناسان معتقدند، رسیدگی دادگاه CAS به شکایت داخلی از یک کشور، اگر بی سابقه نبوده باشد، کم سابقه قلمداد می شود.

غم انگیزترین صحنه دادگاه CAS زمانی بود که در یکی از جلسات این دادگاه، تمامی افراد حاضر ایرانی بودند؛ به جز یک قاضی و یک وکیل! چرا رای قاضیان فوتبال خودمان را بر نتابیدیم و بخاطر بلندپروازی یا بهتر است بگوییم، رفتارهای احساسی و هیجان های مقطعی هواداران، میلیون ها تومان پول را حیف و میل کردیم؟ کاش برای این پرسش‌ها، جوابی منطقی و عقلی وجود داشت.

 

فارس

۲۱ ۱۰  
آی اسپورت
2019-10-08 13:57:00
نظر دهید

۱۰ نظر
...
سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸، ۱۴:۱۹
..
حرف حساب
سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸، ۱۴:۱۹
تازه با کمال وقاحت دانرد میگن پرونده رو میبریم به دادگاه لاهه! فقط تصور کنید لاهه ای که توش پرونده ملی شدن نفت ایران در زمان مصدق مطرح شده بود الان به پرونده باخت سه هیچ #کیسه_حکومتی به خاطر فرار کردن از بازی رودر رو رسیدگی کنه! یعنی واقعا تو مدیران، مسئولان، مربیان بازیکنان پیشکسوتان و هوادارن این باشگاه بی شخصیت یه نفر عاقل پیدا نمیشه اعتراض کنه که چرا اینطوری دارید با آبروی باشگاه و فوتبال ایران بازی میکنید؟؟!!
۶
پناهندگان ورزشی
سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸، ۱۵:۲۲
داستان این بود كه همون موقع واضح بود نتیجه این شكایت چیه و فتحی هم خوب میدونست ونمیخواست بیخود وقت و پول رو هدر بده ولی كیسه كشای بدبخت چون به هوچیگری و دروغگویی عادت كردن اتهام زدن چون فتحی از وزیر دستور گرفته شكایت نكنه این كار رو نمیكنه بعدش هم اون بیچاره مجبور شد برای تموم شدن مزخرفات ذهن كیسه كشا شكایت كنه و هیاهو راه بندازه اخرشم كه دیدیم چی شد و از اول هم معلوم بود
۵
سولومون
سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸، ۱۵:۵۸
روزی که استقلالیا رفتن شکایت کردن همه شماها که امروز حرف از اتلاف منابع و پول میزنید میدونستین به هیچ جا نمیرسن حتی خود مدیران شون هم میدونستن و میخواستن برای خودشون زمان و محبوبیت بخرن. این فقط یه نمونه از هوچی گری های بی ربط و بهانه های مضحک این جماعته که چنین دستاورد بیهوده ای داشته . به والله تک تک باج هایی که از وزارت ورزش میگیرن هم همین نتیجه رو خواهد داشت.
مهاجمی که پرسپولیس نتونست به دلیل قیمت بالا بخره و پژمان راهبر توییت میکرد گران نخرید! حالا دارن باهاش قرارداد میبندن! کی قراره پول رو پرداخت کنه؟ از کدوم منبع درامد که تمومی نداره؟ مگه غیراز اینه که باز با هوچی گری و توهم و اتهام و توهین مجبور میشن کل مملکت رو براشون بسیج کنن؟
البته بعید نیست بازم برای گول زدن هواداراشون اینبار برن سراغ شکایت به سازمان ملل.
۵
6
سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸، ۱۶:۰۰
به غیراز وقت گذرونی و اتلاف بیت المال ابروریزی کیسه کشا هم جهانی شد. تا قبل از این خودمون میدونستیم گرخیدن حالا همه دنیا میدونن هرچند از کنار این شکایت، خطیر درحالی که واسه هوادارای نادون کیسه موج مکزیکی میرفت تونست خانواده اش رو مستقیم از بابل بره سوئیس.
۵
فرهاد
سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸، ۱۷:۳۷
اخه چرا اعتراض کردید استقلال . بگذارید راحت این جام های بدون بازی را بدهند پرسپولیس دیدید سپاهان برای سوپر جام امسال اعتراض نکرد چون فایده ندارد تا زمانیکه وزیر پرسپولیسی است دو سوپر جام بدون بازی رکورد گینس سوپر جام
۱
حرف حساب
سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸، ۱۸:۰۸
‏کاش به طرفدارای استقلال یهویی نگن cas جام پرسپولیس رو تایید کرده
مثلا بگن پسر وزیر با دختر رییس cas ازدواج کرده احتمالش هست رای به ضرر استقلال بدن و در هر صورت چیزی ارزش های فرارمون کم نمیشه و ما امیدمون به خداست :)

❤ Red warrior ❤

۶
خوارکیسه ها
سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸، ۱۸:۰۸
آقای خطیر دستاوردتون از سفر به سوییس و شکایت علیه باشگاه پرسپولیس چیه؟
+دستاورد که والا حامامش تمیز بود غذاش خوب بود...

فاخته

۶
خوارکیسه ها
سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸، ۱۸:۰۸
‏خب دیگه رای دادگاه cas هم اعلام شد و پرسپولیس رو قهرمان سوپرجام اعلام کردن.
دوستان استقلالی دیگه وقتشه وارد مرحله "ما دوتا ستاره" داریم بشن تا یخرده دردش کمتر شه.

کایوت

۶
پدر خربین
سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸، ۱۸:۰۹
دادگاه پرسپولیسی تا دید استرا داره نتیجه میگیره رای داد که تمرکزمون به هم بریزه , هم اکنون در کانال های هواداری تاج

فاخته

۵
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر