فهرست

توصیه های علی دایی به وزارت ورزش: فوتبال را کوچک نکنید!

آی‌اسپورت‌ ـ اگرچه لحن عصبانی در گفت و گوی امروز در رسانه ها و البته تیترهای هیجانی اش به شدت مورد توجه سردبیران ورزشی قرار خواهد گرفت اما علی دایی بین این حرف های تندخویانه نکات مهمی را هم مطرح کرد.
دایی که همیشه در فوتبال خوب پول گرفته و فرد کاملا ثروتمندی است، امروز از نوع نگاه وزارت ورزشی ها به فوتبال انتقاد کرد و از آنها خواست این رشته پرطرفدار را بیش از این کوچک نکنند دایی گفت: پس ازپیروزی انقلاب مردم دیگر در چه زمان هایی به خیابان هاریختند؟ یکی دو بار در انتخابات ریاست جمهوری بود و پس از آن هم دیگر مردم زمانی به خیابان ها آمدند که پای فوتبال در میان بود.پس بااین صحبت هایی که می شود نمی توانند نظر مردم را از فوتبال برگردانند چون فوتبال در خانه های مردم است و کسی نمی تواند آن را از مردم بگیرد.

وی با اشاره به اینکه هجمه هایی که علیه فوتبال می شودنادرست است، گفت: همین پولی که در فوتبال ما هزینه می شود را با کشورهای حوزه خلیج فارس که فوتبال شان با ما قابل قیاس نیست مقایسه کنید. پس اگر بخواهیم به جامعه شور و نشاط بدهیم باید هزینه کنیم و این هزینه ابتدا بایددر خصوص باشگاه ها به این صورت انجام شود که به آنها زمین داده و از آنها حمایت کرد.چرا که فوتبال می تواند در جامعه نقش سالم سازی ایفا کند و بر روی جوان ها تأثیر بگذارد.
اما یک حرف مهم علی دایی در این باره است که چرا وزارت ورزش بجای کاهش هزینه ها به دنبال درآمدسازی نیست، نکته ای که البته ریشه در سیاست های چپ گرایانه  اقتصادی در ایران دارد. دایی از نهادهای ذیربط خواست به موضوع تبلیغات اهمیت بدهند تا بخشی از درآمدهای ورزشکاران از این طریق که کاملا به صواب هم نزدیک است تامین بشود.
او گفت : در کشور ما ورزشکار دچار فقر تبلیغات است. ما باید به این سمت برویم که ورزشکار بتواندازتبلیغات استفاده کند. معتقدم که وزرا و نمایندگان مجلس باید به این موضوع بپردازند. بیشتر درآمد ورزشکاران و قهرمانان دنیا به این نحو است که به طور مثال یک قهرمان کشتی یا شنا پول تبلیغات را جایگزین درآمدش می کندواینطور نیست که به طور مثال یک کشتی گیر با فدراسیون کشتی کشورش قرارداد کلان ببندد.
حرفی که دایی زد کاملا درست و منطقی است؛ یک بار از خودمان سوال کنیم که چرا ورزشکاران و بازیگران روی هیچ بیلبوردی حضور ندارند و هیچ کلیپ تبلیغاتی حاضر  نمی‌ شوند ... لابد چون افرادی در دولت  نمی‌ خواهند. غیر از این است؟!

     
آی اسپورت
2014-04-26 22:15:11
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر