فهرست

گزارش روز: شیمیزو چگونه قعر را به مکان صدر ترک کرد

آی‌اسپورت-افشین قطبی، سرمربی شیمیزو اس‌پالس در چارچوب هفته‌ی نهم جی‌لیگ موفق شد چهارمین پیروزی متوالی خود در این رقابت‌ها را که مصادف با پنجمین پیروزی این تیم بود جشن بگیرد و در فاصله‌ی دو امتیازی صدر جدول این رقابت‌ها در رده‌ی ششم جدول جای گیرد.

شیمیزو اس‌پالس فصل جاری را بسیار ناامیدکننده آغاز کرد به‌گونه‌ای که کسب سه شکست، یک تساوی و یک پیروزی به شدت قطبی و شاگردانش را در کانون توجهات قرار داد تا سیل انتقادات به سوی نارنجی‌پوشان شهر شیزوئوکا روان شود.

نتایج قطبی در پنج هفته‌ی ابتدائی به شرح زیر بود:

هفته‌ی اول؛ ناگویا گرامپوس 2-3 شیمیزو اس‌پالس.

هفته‌ی دوم؛ شیمیزو اس‌پالس 0-1 یوکوهاما اف مارینوس.

هفته‌ی سوم؛ سروزو اوزاکا 4-1 شیمیزو اس‌پالس.

هفته‌ی چهارم؛ اوراوا رد دیاموندز 1-1 شیمیزو اس‌پالس.

هفته‌ی پنجم؛ شیمیزو اس‌پالس 1-3 اف‌سی توکیو.

به این ترتیب ضعیف‌ترین شروع دوران سرمربیگیری قطبی در جی‌لیگ همین فصل جاری بود، فصلی که قطبی دو شکست خانگی و البته یک شکست خارج ازخانه کسب کرد و تنها یک تساوی و یک پیروزی خارج از خانه بدست آورد تا متوسط امتیاز 0.8 را برای نارنجی‌پوشان رقم زند.

با این وجود انتقاد از افشین قطبی به سبب سابقه‌ی مربیگری او در ژاپن چندان هم بالا نگرفت. شمیزو با هدایت سرمربی اسبق تیم ملی ایران فراز و فرودهای بسیاری را در سه فصل گذشته پشت سر گذاشته بود که بی‌تردید پس از هر افتی طوفانی را نوید داده بود. نکته‌ی جالب در مورد سابقه‌ی قطبی در جی‌لیگ این است که او تاکنون تجربه‌ی چهار پیروزی متوالی را در این رقابت‌ها نداشته است و بهترین عملکرد او سه پیروزی متوالی بوده است و این نخستین بار است که در چهار فصل گذشته قطبی موفق به کسب پوکر در شمار پیروزی‌های متوالی خود می‌شود.

شیمیزو اس‌پالس در این چهار هفته‌ی متوالی آمار فوق‌العاده‌ای در خط دفاع و حمله داشته است به‌گونه‌ای که اکنون تفاضل گل این تیم مثبت سه می‌باشد. شمیزو در پنج هفته‌ی نخست یازده گل دریافت کرد و در مقابل تنها شش گل زد تا آماری فاجعه‌آمیز به جا بگذارد. در مقابل در چهار هفته‌ی گذشته علاوه بر کسب 12 امتیاز ممکن، گلی را دریافت نکرده است و در مقابل هشت گل نیز به ثمر رسانده است تا آماری خیره‌کننده به‌جای بگذارد. شیمیزو پس از کاشیما آنتلرز و ساگان توسو کم‌ترین آمار تساوی را در کارنامه دارد و اگر یکی از سه شکست این تیم به پیروزی مبدل می‌شد، اکنون شاگردان قطبی صدرنشین بلامنازع جی‌لیگ لقب می‌گرفتند.

درحال حاضر شیمیزو با دریافت 11 گل بدترین خط دفاع جی‌لیگ و با زدن 14 گل سومین خط حمله‌ی جی‌لیگ را در اختیار دارد.

‌آمار فوق‌العاده‌ی قطبی در چهار هفته‌ی اخیر به شرح زیر است:

هفته‌ی ششم؛ ونتفورت کوفو 0-1 شیمیزو اس‌پالس.

هفته‌ی هفتم؛ شیمیزو اس‌پالس 2-0 اومیا آردیجا.

هفته‌ی هشتم؛ توکوشیما وورتیس 0-4 شیمیزو اس‌پالس.

هفته‌ی نهم؛ شیمیزو اس‌پالس 1-0 وگالتا سندای.

البته نباید فراموش کنیم که قطبی باید این پوکر خود را مدیون قرعه‌ی جی‌لیگ نیز باشد، جائی‌که او در سه هفته‌ی متوالی به مصاف سه قعرنشین رفت. بی‌شک حفظ موقعیت فعلی شیمیزو چیزی فراتر از آنی است که هواداران این تیم تصور می‌کنند و باید پذیرفت که توان شاگردان قطبی رقابت در کورس قهرمانی نیست و این تب تندی است که بی‌شک در رقابت با بزرگان جی‌لیگ فروکش خواهد کرد. 

     
آی اسپورت
2014-04-27 01:53:44
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر