فهرست
یادداشت روز : دی ماریا اسلحه پنهان " دن کارلتو "  در مونیخ
یادداشت روز : دی ماریا اسلحه پنهان " دن کارلتو " در مونیخ

یادداشت روز : دی ماریا اسلحه پنهان " دن کارلتو " در مونیخ

آی اسپورت - بی تردید فصل جاری بهترین فصل فوتبالی آنخل دی ماریا محسوب می شود. ستاره آرژانتینی از زمان پیوستن به رئال چنین دوران درخشانی را تجربه نکرده بود.

عجیب است که بازیکنی که با ورود گرت بیل تقریبا یک پایش از مادرید خارج شده بود ؛ به یکباره چنین جهشی در فرم بازیش بوجود آمده باشد.

آنچلوتی در اواسط نیم فصل اول ، پست بازی او را تغییر داد. ال فیدئو از کناره های زمین به مرکز میدان منتقل شد و به سرعت به این منطقه از زمین پیوست شد.


هرچه او به سمت دروازه حریف متمایل می شود بازدهی او هم بیشتر می شود . اغراق نیست اگر بگوییم که دی ماریا در حال حاضر یکی از حیاتی ترین بازیکنان و در واقع اسلحه پنهان آنچلوتی در تمام بازی ها به شمار می رود.

آنخل فوتبالیستی است که به تیم ، همه چیزی که بدان نیاز دارد را می دهد. او در زمین خودش را تخلیه می کند و کافی است که پس از یک بازی رئال به رختکن بروید تا جنازه او را مشاهده کنید.
او با توپ و بدون توپ یک بازیکن سریع است و چون برای او مرزی در زمین مشخص نشده ، در همه جا دیده می شود .

بهترین پاسور لالیگا بخاطر فرم فیزیکی خاص و سرعت عمل بالایش ، در روزهایی که مادرید نیاز به دفاع کردن دارد و به 4-4-2 تغییر تاکتیک می دهد ، بطور مثال در فینال کوپا دل ری مقابل بارسا و نیز بازی رفت لیگ قهرمانان ، مقابل بایرن ؛ می تواند به تیم کمک کند که در هنگام ضد حمله این سیستم به 4-3-3 تغییر یابد.


گل او به بارسا را به یاد بیاورید که رئال چگونه به کمک او در کسری از ثانیه از فاز دفاعی به فاز حمله تغییر سیستم داد.

در حال حاضر آنخل بازیکنی بدون جانشین در رئال به حساب می آید . او از آن دست بازیکنانی است که هر مربی آرزوی داشتنش را دارد ؛ منظم ، با استعداد ، باشخصیت و مهمتر از هم شجاع .


او هیچوقت و در هیچ زمانی برای رئال کم نگذاشته است. روز سه شنبه و در مقابل بایرن ، رئال بی بی سی معروف خود را در ترکیب خواهد داشت اما شک نکنید که دی ماریا در نقشه های مونیخی کارلتو نقش مهمتری خواهد داشت.

آلوارو بنیتو ویار : AS

رضا سیف

     
آی اسپورت
2014-04-27 15:14:16
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر