فهرست
استراماچونی ماند و استقلال را ساخت
استراماچونی ماند و استقلال را ساخت

استراماچونی ماند و استقلال را ساخت

آی‌اسپورت- رسیدن استقلال به صدر جدول رده‌بندی لیگ برتر اتفاق مهمی است چون این صدرنشینی پس از چند سال دوری آبی‌پوشان از صدر نشینی اتفاق افتاده است. بی شک صدرنشینی استقلال در این برهه پیامد حضور مربی خوشفکر ایتالیایی در رأس کادر فنی آبی‌پوشان می‌باشد. استراماچونی ثابت کرد آهسته و پیوسته حرکت کردن برای رسیدن به هدف یک اصل مهم در فوتبال می‌باشد. آخرین صدرنشینی استقلال با مربیگری پرویز مظلومی در لیگ پانزدهم رقم خورده بود و پس از آن دیگر نه علی‌رضا منصوریان و نه وینفرد شفر آلمانی هیچ‌گاه موفق شدند با استقلال طعم شیرین صدرنشینی را در لیگ برتر بچشند هرچند شفر چندین بار فرصت رسیدن به صدر جدول را در لیگ هجدهم به دست آورد اما هر بار با شکست و تن دادن به تساوی این فرصت‌های طلایی را از کف داد. لیگ نوزدهم برای استقلال با یک انتخاب نو همراه شد آوردن یک مربی از ایتالیا خبری نبود که بشود از کنارش به راحتی عبور کرد خیلی‌ها تصور کردند که پای دلالان فرصت طلب وسط است و برای به جیب زدن پول چنین پیشنهادی را به مدیران باشگاه استقلال داده شده است اما رو شدن اسم استراماچونی به عنوان گزینه سرمربیگری استقلال معادلات و تصورات را دگرگون کرد.

استراماچونی انتخاب هوشمندانه‌ای بود که تا به امروز به عنوان یک مربی به ایران آورده شده است. سابقه‌ی مربیگری در اینتر میلان و کسب نتایج در خور با تیم بزرگ ایتالیایی برای گزینه هدایت تیم استقلال یک آپشن فوق‌العاده بود چون رسیدن به نیمکت تیم اینترمیلان نمی‌تواند یک موضوع الله بختکی در فوتبال مدرن ایتالیا باشد. تا قبل از انعقاد رسمی قرارداد با استراماچونی هواداران استقلال امید چندانی نداشتند که استراماچونی به استقلال بیاید اما او آمد و اتفاقا خیلی زود هم تمرینات پیش فصل را شروع کرد. او جدی و با عزمی جزم آمده بود فوتبال ایران را مورد مطالعه و بررسی قرار داده بود و می‌دانست استقلال چه جایگاهی در فوتبال ایران و آسیا دارد. استقلال مثل چند فصل گذشته دوباره دچار تغییرات زیادی شده بود و همین موضوع کار را برای هماهنگ کردن بازیکنان تازه وارد و قدیمی‌های تیم را سخت می‌کرد. همین هم شد و چند هفته‌ی ابتدایی لیگ با فراز و نشیب آغاز شد، اما هواداران استقلال به استراماچونی ایمان داشتند و انگار او مهره‌ی گم شده این سالهای استقلال است.

پشت او ماندند و حمایت همه‌جانبه‌ای از مرد جوان و محبوب ایتالیایی صورت دادند. بازی های جام حذفی برای استقلال آغاز یک مسیر تازه بود شکست دادن رقبا یکی پس از دیگری باعث شد تیم جان دوباره‌ای بگیرد. درخشش ستاره‌های تیم مانند قائدی و وریا غفوری آغاز شد و شیخ دیاباته با فوتبال ایران خو گرفت حالا که با شما حرف می‌زنیم استقلال استراماچونی در لیگ به صدر جدول رسیده و یک مدعی تمام عیار برای کسب عنوان قهرمانی است. نقش استراماچونی در این رنسانس تاکتیکی نقش مهمی است.

استقلال با استراماچونی به یک قوام فکری و عملی رسیده است. همین که هر کدام از بازیکنان استقلال می‌دانند برای چه منظوری گام در میدان مسابقه می‌گذارند خود یک پیشرفت بزرگ و قابل توجه است. این اتفاق را مردی رقم زده که خود چند ماه پیش قول داد می‌ماند و استقلال را برای هواداران بزرگش می‌سازد.

۵۴    
آی اسپورت
2019-12-06 01:36:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر