فهرست
احمد به جای کمال در تیم ملی؛ ماتریس پَر؟
احمد به جای کمال در تیم ملی؛ ماتریس پَر؟

احمد به جای کمال در تیم ملی؛ ماتریس پَر؟

آی اسپورت - اين بار دو بازيکن از پرسپوليس به تيم ملي دعوت شده که يکی از آنها تازه‌وارد است. احمد نوراللهی در حالی به عنوان هافبک دفاعی به تيم ملی دعوت شده که در اين پست رقبای قدری مثل سعيد عزت‌اللهی، اميد ابراهيمی و علي کريمی را می‌بيند که از اين جمع شايد فقط يک نفر در ترکيب اصلی بازي کند.

در واقع از آنجایی که سيستم و استراتژي بازي کارلوس کي‌روش برای رقابت با تيم‌‎های آسيایی به نسبت جام جهانی تفاوت خواهد داشت و هجومی‌تر می‎شود، شايد در صورت استفاده از سيستم3-3-4 تيم ملی با مثلث خط ميانی صاحب راس عقب بازی کند به طوری که فقط يک هافبک دفاعی در ترکيب اصلي حضور داشته باشد و نهايتا با دو ذخيره در اين پست به جام ملت‌های آسيا برود.

شايد به همين خاطر است که نام احسان حاج‌صفی به عنوان مدافع چپ در ليست قرار گرفته و او هم مثل جام جهانی به پست قبلی‌اش برگشته تا جا براي ورود نيروی جديدی مثل نوراللهی باز شود و رقابت در اين پست را داغ‌تر و شاداب‌تر کند.

به هر حال آنچه در اين پست می‌تواند جالب باشد عدم دعوت کی‎‌روش از کمال کاميابی‌نياست. کمال در بسياري از اردوهای قبل از جام جهانی و مسابقات مقدماتی به تيم ملی دعوت می‌شد و حتي چند بازی هم انجام داد اما حالا نوراللهی به تيم ملی رفته و خبری از دعوت کمال نيست. اين اتفاق در حالی رخ می‌دهد که کاميابی‌نيا هم مثل نوراللهی اين فصل بازی‌هاي خوبی در ليگ برتر و ليگ قهرمانان انجام داده و دعوتش کسی را شگفت‌زده نمی‌کرد.

از طرفی نام کمال در ماتريس 50 نفره کی‌روش وجود داشت و شايد اگر قرار بود بازيکنی به جمع هافبک‌های دفاعی قبلی اضافه شود او باشد اما دعوت از نوراللهی می‌تواند يک پيام ويژه برای کاميابی‌‎نيا داشته باشد و آن فاصله گرفتن از تيم ملی است.

به نظر می‌‎رسد مصدوميت کتف کمال که ظاهرا همواره با او خواهد بود باعث شده فاصله اين بازيکن از تيم ملی بيشتر و بيشتر شود. کمال مدتی قبل از جام جهانی از تيم ملی خط خورد و در اولين اردوی بعد از جام جهانی و اردوی فعلی هم حضور نداشت و ندارد تا مشخص شود کم‌کم از ماتريس کی‌‎روش خارج شده است و بايد شاهد حضور نوراللهی در جای خود باشد هر چند همبازی او در پرسپوليس هم کار سختی در رقابت با هم‌پستی‌هايش در تيم ملی خواهد داشت.

شرکت پیشکسوتان کهن پرسپولیس

۲    
آی اسپورت
2018-10-07 18:12:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر