فهرست
استقلال به وریا بیشتر از قراردادش پرداخت کرده؟
استقلال به وریا بیشتر از قراردادش پرداخت کرده؟

استقلال به وریا بیشتر از قراردادش پرداخت کرده؟

آی اسپورت - وقتی فصل 97-96 فوتبال ایران تمام شد وریا غفوری مدعی بود از استقلال طلب دارد. او یکی از چند بازیکنی بود که قبول کردند به جای مطالباتشان ماشین بی ام وِ اتاق هفت دریافت کنند. دریافت همین اتومبیل به جای مطالبات و بالا و پایین شدن رقم دلار و بد حسابی باشگاه در موعد پرداخت مطالبات باعث شد وریا غفوری خودش را مبلغی معادل ۵۵۹ میلیون و 500 هزار تومان از باشگاه استقلال طلبکار بداند اما از آن جایی که او در تاریخ ۷ شهریور ۹۷ در نامه ای به باشگاه استقلال اعلام کرده بود تمامی طلب های خود از فصول قبل را دریافت کرده، مدیران جدید باشگاه که جانشین مدیریت قبلی شده بودند زیر بار پرداخت طلب وریا نمی رفتند.

هر چه کاپیتان استقلال با دلیل و شواهد اعلام می کرد بخشی از طلبش را  از استقلال نگرفته، مدیران وقت با کنار هم گذاشتن رسید چک هایی که شرکت مبنا توسعه نوین بابت قرارداد وریا غفوری به آنها داده بود و رسید چک هایی که از خود وریا داشتند، زیر بار پرداخت طلب او نمی رفتند (تصاویر چک ها و رسید چک ها با مبالغ آن پیوست شده است)

 

1
1

گویا آنها مدعی بودند طبق رسیدها باشگاه چک های یک میلیارد تومانی، ۵۰۰ میلیون تومانی و ۱۳۰ میلیون تومانی (به تاریخ ۳ مرداد ۹۷) و ۷۰۹ میلیون تومانی (به تاریخ ۱۵ تیر ۹۷) به وریا غفوری تحویل داده و پول فصل ۹۶ او و مطالبات قبلی اش را تسویه کرده است. به نظر می رسد این همان چک هایی است که وریا با هماهنگی باشگاه به یکی از اسپانسرها برگرداند و در ازایش اتومبیل تحویل گرفت. فتحی با مبنا قرار دادن همین رسیدها زیر بار پذیرش طلب وریا غفوری نمی رفت اما درست همان روزی که فتحی از مدیر عاملی استقلال کنار گذاشته شد، اسماعیل خلیل زاده بدون توجه به آن چه میان کاپیتان استقلال و مدیرعامل سابق باشگاه گذشته بود پذیرفت وریا از استقلال طلبکار است و به گفته خودش برای آن که غفوری راضی شود استقلال را در دو بازی پلی آف آسیایی همراهی کند، از اسپانسر چک 559 میلیون تومانی برای غفوری دریافت و حتی پرداخت آن را از طرف باشگاه ضمانت کرد. حالا چند روزی از موعد این چک دردسر ساز گذشته و اسماعیل خلیل زاده که دیگر سرپرست موقت باشگاه نیست حاضر به پرداخت این مبلغ نمی شود. اسپانسر هم طبق ضمانتی که خلیل زاده داده بود هیچ الزامی به پاس کردن چک ندارد. باشگاه نیز طبق ایرادی که سازمان بازرسی گرفته حق ندارد طلب وریا را بپردازد.

این گره را خلیل زاده در کلاف روابط وریا و استقلال ایجاد کرد. به گفته یکی از نزدیکان باشگاه، امیرحسین فتحی به خلیل زاده گفته بود طبق اسناد موجود در باشگاه، غفوری هیچ طلبی بابت سال های قبل ندارد اما خلیل زاده به این گمان که فتحی بابت آن جمله معروف وریا «مدیرعامل استقلال تعطیل است» از غفوری کینه به دل دارد حرف او را نپذیرفت و برای استقلال تعهد ۵۵۹ میلیون تومانی ایجاد کرد. شاید این تعهد ریشه در شرایط آن زمان استقلال داشته باشد؛ استراماچونی رفته بود و خلیل زاده برای جمع کردن تیم به حمایت وریا نیاز داشت. یارکشی احتمالی سرپرست وقت باشگاه استقلال حالا در مجموعه آبی دردسر ساز شده است. در بند 12/9 نامه سازمان بازرسی به باشگاه استقلال آمده است؛ با عنایت به این که وریا غفوری طی نامه مورخ ۹۷.۶.۷ تمامی طلب های خود را از فصول قبل ۹۷را از باشگاه دریافت کرده علت ایجاد تعهد و پذیرش طلب 550 میلیون تومانی از فصل ۹۶ را در ماده ۱۱ قرارداد مورخ ۹۸.۴.۲ و سایر موارد از جمله دادن اتومبیل در ازای طلب و پرداخت پاداش به عنوان درصدی از کل مبلغ قرارداد را توضیح بدهید. (تصویر این متن پیوست شده است)

 

2
2

حالا این وسط وریا غفوری مانده با یک چک برگشت خورده و مدیرعامل فعلی استقلال مانده با تعهدی که اسماعیل خلیل زاده ایجاد کرده است. وریا غفوری که به شدت از خلیل زاده شاکی است و احساس می کند او در ماجرای استراماچونی با یک برگ چک سرکارش گذاشته بود تا فقط آن مقطع بحرانی را با کمک کاپیتان استقلال پشت سر بگذارد علیه خلیل زاده افشاگری کرده است. برخی بازیکنان استقلال مدعی هستند در ماجرای استراماچونی، بعضی ها قصد استفاده ابزاری از محبوبیت وریا غفوری را داشتند و می خواستند کاپیتان استقلال به آنها کمک کند هواداران هر چه زودتر با رفتن استراماچونی و شروع فعالیت فرهاد مجیدی کنار بیایند.

طرفداری

۱    
آی اسپورت
2020-06-06 00:07:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر