فهرست
بیرانوند یا رادو: یکی اوبلاک، دیگری نویر!
بیرانوند یا رادو: یکی اوبلاک، دیگری نویر!

بیرانوند یا رادو: یکی اوبلاک، دیگری نویر!

آی‌اسپورت- با نمایش خوب رادوشوویچ در پرسپولیس، نگرانی‌های خط دروازه تیم برانکو به طور کامل رفع شد. حالا در صورت غیبت هر کدام، یک دروازه‌بان آماده روی نیمکت است که می‌تواند گلر یک پرسپولیس باشد. ولی ویژگی‌های هر کدام چیست؟ کدام بهتر است؟

اگر سرمربی پرسپولیس گواردیولا بود، قطعا از رادو استفاده می‌کرد. گلر کروات پرسپولیسی‌ها علاقه زیادی به خروج دارد. به همین دلیل است که همواره جلوتر از خط دروازه قرار می‌گیرد و منتظر پوشش فضای پشت دفاع است. رادوشوویچ علاقه زیادی دارد که از دروازه بیرون بیاید و توپ‌هایی که نزدیک محوطه جریمه یا پشت مدافعین ارسال می‌شود را دفع کند. حتی تنها گل بدی که خورد هم به همین موضوع برمی‌گردد. رادو تمرکزش را روی خروج از دروازه گذاشته بود ولی احسان پهلوان تصمیم دیگری گرفت و از آن فاصله شوت زد. اما آیا این ویژگی گلر کروات ارزش فیکس شدن را دارد؟ اگر قبول کنیم که در طول فصل شاید فقط یک مهاجم دیگری بتواند چنین تصمیمی را عملی کند و از آن فاصله شوت زیر طاقی بزند، قطعا رادوشوییچ به درد پرسپولیس می‌خورد. البته بهتر است در دیدارهایی که پرسپولیس میزبان است این تصمیم گرفته شود. در ورزشگاه آزادی کمتر پیش می‌آید تیمی توان حمله مقابل پرسپولیس را داشته باشد. به همین خاطر کل تیم پرسپولیس بالا بازی می‌کند و به فکر باز کردن دروازه حریف هستند. اتفاقی که فضای زیادی بین مدافعین و دروازه‌بان ایجاد می‌کند و این فضا توسط رادوشوویچ پوشش داده می‌شود.

ولی بیرانوند چطور؟ بیرانوند هم علاقه زیادی به خروج دارد ولی بیشتر در قطع سانتر از جناحین موفق است تا این که توپ‌های طولی را قطع کند. البته تبحر گلر یک تیم ملی در سانتر از کناره‌ها و شوت‌گیری به قدری بیشتر از رادوشوویچ است که به این زودی‌ها برانکو نتواند قید دروازه‌بان اول تیمش را بزند.

۱۵ ۲  
آی اسپورت
2016-12-30 14:04:00
نظر دهید

۲ نظر
بهنام
جمعه ۱۰ دی ۱۳۹۵، ۱۵:۰۰
پرسیدن داره اخه معلومه بیرانوند

۸
امید
جمعه ۱۰ دی ۱۳۹۵، ۱۶:۲۰
بیرانوند دروازه بان اول تیم هست و از نظر فنی هم اول است.
۷
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر