فهرست
شکست زودهنگام، تاوان تغییرات پیاپی در استقلال
شکست زودهنگام، تاوان تغییرات پیاپی در استقلال

شکست زودهنگام، تاوان تغییرات پیاپی در استقلال

آی اسپورت - هر چند نباید  با یک بازی درباره آینده یک تیم قضاوت کرد اما تردیدی نیست که استقلال به واسطه تغییرات مکرر در کادر فنی و به ویژه کادر بازیکنان و ترکیب اصلی و از سویی دیگر خالی شدن از عناصر باتجربه و استقلالی متضرر خواهد شد.

استقلال باخت و حالا تجزیه و تحلیل این باخت از زاویای مختلف آغاز شده است. مشکل استقلال جز قلب خط دفاع و محرومیت سیاوش یزدانی کمبود بازیکن نبود چرا که اگر نگاهی به ترکیب و مهره‌های دو تیم کنیم آن وقت همه چیز دستگیرمان می‌شود. استقلال تیم پرمهره لیگ حالا از همان شروع لیگ چوب تغییرات گسترده و بیش از حد در کادر بازیکنان را می‌خورد. در باشگاه استقلال مدیریتی که تحت فشار است به جای آنکه تصمیمات حساب شده بگیرد برای شکستن طلسم قهرمانی تصور می‌کند که باید هر فصل نفرات و کادر تیم را تغییر دهند و همین بی‌ثباتی کار دست‌شان می‌دهد.

استقلال در نیم‌فصل دوم فصل قبل تازه به ثبات و هماهنگی و فرم مطلوبی رسیده بود اما فصل تمام نشده شفر اخراج شد و بعد هم سناریوی عبور از مجیدی کلید زده شد و مهم‌تر اینکه هیات مدیره به این نتیجه رسید که با تجربه‌های تیم همگی تیم را ترک کنند.

حالا استقلال هر چند که از نظر مهره کمبودی جز خط دفاع ندارد اما خالی شدن تیم از عناصر باتجربه و استقلالی کمبود و خطری است که در همان آغاز لیگ هم به استقلال لطمه زد. آیا در شرایطی که خسرو حیدری از فوتبال خداحافظی کرد رحمتی و  منتظری هم باید می‌رفتند و تکلیف چشمی هم مشخص نمی‌شد؟ آیا استقلال جز وریا غفوری بازیکنی دارد که تجربه چند فصل حضور در استقلال را داشته باشد؟ آیا اگر استقلال عناصر باتجربه بیشتری داشت دقایق پایانی را نمی‌توانست طوری مدیریت کند که تیم آسیب نبیند و با دریافت گل بازنده میدان را ترک نکند؟

آیا علاوه بر خسرو حیدری، رحمتی، منتظری و چشمی نفرات کارآمدی چون باشگاه و کادر فنی باید  نورافکن و پاتوسی را هم به همین راحتی از دست می‌دادند و دست به تغییر در کادر بازیکنان در همه پست‌ها می‌زدند؟ آیا از جمع خارجی‌ها نه منشا به کار تیم می‌آمد، نه ایسما و نه طارق همام و حفظ ستاره‌ای چون پاتوسی هم نباید به اولویت و دغدغه باشگاه تبدیل می‌شد؟

آیا در پی هر تغییری در کادر فنی باید برای مربیان سهمیه‌ای قایل شد تا خارجی‌ها را تغییر داده و عناصر دلخواه خود را بیاورند؟ آیا پانزده تغییر در کادر بازیکنان کار سرمربی جدید را برای ایجاد  هماهنگی سخت نمی‌کند. آیا استقلال از این حجم گسترده تغیبرات در ترکیب اصلی در هر پنجره نقل و انتقالاتی از هماهنگی تیمی فاصله نمی‌گیرد؟

باز هم تاکید می‌کنیم  با یک بازی نباید درباره آینده یک تیم قضاوت کرد اما تردیدی نیست که استقلال به واسطه تغییرات مکرر در کادر فنی و  بازیکنان و بویژه ترکیب اصلی و از سویی دیگر خالی شدن از عناصر باتجربه و استقلالی متضرر خواهد شد.

مدال

۴    
آی اسپورت
2019-08-23 23:17:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر