فهرست
دوراهی فدراسیون فوتبال: رنار یا دالیچ؟
دوراهی فدراسیون فوتبال: رنار یا دالیچ؟

دوراهی فدراسیون فوتبال: رنار یا دالیچ؟

آی اسپورت - شاید تنها نکته مربوط به نیمکت تیم ملی که بتوان قاطعانه درباره آن صحبت کرد، این باشد که فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش نمی خواهند جانشین کی‎روش مربی ای کمتر از او باشد و به همین دلیل با مربیانی مذاکره می کنند که رزومه قابل قیاسی با سرمربی سابق تیم ملی داشته باشند. چند هفته قبل بود که شایعه مذاکره فدراسیون فوتبال با زلاتکو دالیچ، رسانه‎ای شد. شایعه ای که بر اساس آن برانکو مامور مذاکره با هموطنش شده بود و پروفسور به همین دلیل راهی امارات شد تا با سرمربی تیم نایب قهرمان جهان صحبت کند. شایعه ای که هم برانکو آن را تکذیب کرد هم فدراسیون فوتبال. منتهی در شرایطی که دالیچ تیمش را آماده رقابتهای انتخابی یورو ۲۰۲۰ می کند این شایعه دوباره منتشر شده که فدراسیون فوتبال کماکان دالیچ را زیر نظر دارد و ممکن است تا چند ماه آینده مذاکرات با این مربی موفق را به شکل جدی تری پیگیری کند تا شاید دالیچ جانشین کی روش شود.

دیگر مربی ای که نامش به عنوان گزینه جانشینی کی روش منتشر شده هروه رنار است. مربی فرانسوی ای که از نزدیک شاهد عملکرد تیم ملی در جام ملتها بود. او اگر چه سرمربی مراکش است اما گویا احتمال حضورش در تیم ملی هم وجود دارد. ورزش سه درباره این موضوع نوشته: «این خبری است که از  لابلای گفتگوهای رئیس فدراسیون با چند تن از افراد مطمئن و مورد اعتمادش به بیرون درز کرده است. گفته می شود توافق با رنار تا حد زیادی پیش رفته و این سرمربی جذاب فرانسوی که در جام جهانی هدایت تیم ملی مراکش را برعهده داشت خیلی زود به ایران خواهد آمد.» حالا باید دید نهایتا مهدی تاج و همکارانش در فدراسیون کدام مربی را به عنوان سرمربی جدید تیم ملی معرفی خواهند کرد.

۶ ۵  
آی اسپورت
2019-03-14 22:38:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۵ نظر
یک شهروند معمولی هستم
پنجشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷، ۲۳:۱۰
هر دوتاشون مربیهای تخماتیکی هستن.
رنار که قبل از اینکهبره افریقا مربی کمبریج یونایتد از لیگ غیر حرفه ای انگلیس بوده و اخرش با این همه بازیکن شاخ از رئال و یوونتوس به ایران باخت.
دالیچ هم که از الهین و الاهلی رفت یکی از متوازنترین تیمهای پارسال دنیا با قلب خط هافبک رئال و بارسا در اوج و مهاجم و مدافعینی از یووه و امثالهم. نشانه ی مقطعی بودن نتایجش این بود که بعد از دومی حام جهانی حتی نتونست از گروه مقدماتی جام ملتها هم صعود کنه. اگه انقد شاخ ه یکم توازن هم باید تو نتایجش دیده شه.


این بود نتیجه ی هشت سال انتقاد و توهم اینکه بهترین های دنیا صف کشیده اند بیان رو نیمکت تیم ملی ایران..
اقای تاج میتونه یک میلیون و نیمحقوق سالیانه رو که هی داد میزدلپله کنهو شیاف کنهچون همون کیروش هم دیگه با این پول دوباره نمی گرده ایران.

مناسفانه زیدان مربی رئال شد با سالیانه شونزده میلیون یورو.... بد شانسی اوردیم. بین پیشنهاد سالیانه ۱۶ میلیون یورویی رئال و ۱.۶ میلیون یورویی ایران گیر کرده بود، نمیدونست به کدومها جواب بده .... می گفت: منواین همه خوشبختی محال ه
۱
امید از تفت
پنجشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷، ۲۳:۳۰
مربی نائب قهرمان جهان خیلی بهتره
مسعود
جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷، ۰۰:۰۵
رنار با مراکش قرارداد داره، پیشنهاد های دیگه ای هم داره، به نظرم بعیده بیاد ایران، اگه بیاد مربیه خوبیه
گوزن نر
جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷، ۰۹:۳۴
دالیچ؟!!!اینو که لوییس انریکه پاره اش کرد.
۲
nima bagheri
جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷، ۲۰:۰۰
هر وه رنا قبل از آفریقا کمریج یونایتد بوده و دالیچ هم در حد باشگاه های عربیه مثل برانکو و اون تیم کرواسی اینقدر ستاره داشت که به دالیچ نبود اون نتایج واقعا این دو گزینه از لحاظ اعتبار جهانی و رزومه و بار فنی یک هزارم کی روش هم نیستند و تیم ملی با اینا ناکام میشه و همین ناکامی میشه بهانه ای برای بازگشت مربی ایرانی یا خارجی های در حد برانکو و شفر و بعد هم دوباره چرخه تباهی فوتبال ایران طی میشه تا روزی شانسی یه مربی در حد کی روش بیاد و خمایت بشه تا ویرانه رو موقتا تا وقتی هست آباد کنه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر