فهرست
سه اشتباه شماره چهار؛ خنجر خودی بر پیکر استقلال
سه اشتباه شماره چهار؛ خنجر خودی بر پیکر استقلال

سه اشتباه شماره چهار؛ خنجر خودی بر پیکر استقلال

آی اسپورت - گل زدن در هر بازی در هر شرایطی و با هر نتیجه‌ای اتفاقی شیرین برای زننده گل است، حتی اگر این گل به کسب امتیاز منجر نشود. این شیرینی اما در صورتی است که توپ وارد دروازه حریف شود نه دروازه خودی. با عوض شدن دروازه‌ها همان شیرینی زیاد به تلخی چند برابری بدل می‌شود و گل‌به خودی یکی از بدترین اتفاقاتی است که هر بازیکن در طول دوران فوتبالش می‌تواند تجربه کند. این اتفاقی است که بیشتر برای مدافعان می‌افتد و البته بازیکنان پست‌های دیگر هم آن را تجربه می‌کنند. مثل سردار آزمون که به عنوان مهاجم در لیگ قهرمانان اروپا گل به خودی تلخی زد.

لیگ برتر در این فصل گل‌به خودی و همچنین اشتباهاتی که منجر به پنالتی برای حریف شود کم نداشته است. در صدر جدول نام بازیکنی دیده می‌شود که حدس زدن آن البته چندان کار سختی نیست. روزبه چشمی بازیکنی که همچنان بر اساس نظر مربیان در پست غیرتخصصی اش بازی می‌کند و هنوز هم بعد از سال‌ها نتوانسته به این پست عادت کند بیشترین اشتباهات را در این زمینه داشته است. روزبه چشمی با یک گل به خودی و 2 ارتکاب به پنالتی و در مجموع سه اشتباه به تنهایی در صدر این جدول قرار دارد. بازیکنی که یکی از بدترین نمایش‌هایش شاید مربوط به دربی برگشت باشد که حسابی استقلالی‌ها را عصبانی کرده بود. نکته عجیب در مورد این بازیکن این است که او این سه اشتباه را در سه هفته پی در پی انجام داد! گویا رفتن استراماچونی بیش از همه بازی این بازیکن را تحت تاثیر قرار داده و تمرکز او را بهم زده. البته چشمی خوش‌شانس بود که سه اشتباه او فقط در یک بازی گریبان آبی‌ها را گرفت. بازی با ماشین‌سازی تنها دیداری بود که به خاطر اشتباه چشمی دو امتیاز را از چنگ استقلالی‌ها درآورد. گل به خودی او مقابل شاهین تاثیری در نتیجه نداشت و اشتباه او مقابل پیکان با اشتباه مغانلو و از دست دادن پنالتی جبران شد!

در رده‌های بعدی بازیکنانی با دو اشتباه قرار دارند. امیرحسین موسی‌زاده (شاهین بوشهر)، عبدالله حسینی (گل‌گهرسیرجان)، عزیزی معبودی (ماشین‌سازی)،سعید محمدی‌فر (سایپا) محمد نژادمهدی (ذوب‌آهن)، حجت حق‌وردی (پیکان) و لوکا گادرانی (شاهین بوشهر). موسی‌زاده و حسینی یک گل‌به خودی و یک پنالتی و بقیه بازیکنان این لیست دو پنالتی را در عملکردشان ثبت کردند. در رده‌های بعدی نام دو بازیکن دیگر از استقلال هم دیده می‌شود. حسین حسینی، دروازه‌بان استقلال هم با یک گل به خودی که در دربی هم به ثمررساند دیگر استقلالی این لیست است و همچنین علی کریمی که در بازی مقابل گل‌گهر یک خطای پنالتی انجام داد. با احتساب این دو بازیکن، آبی‌های پایتخت بیشترین نماینده را در این جدول دارند. آماری که تا حد زیادی شاید نشان‌دهنده درهم‌ریختگی و درصد اشتباه بالای بازیکنان استقلال در فاز دفاعی مانند فصول گذشته باشد.

نود

۲    
آی اسپورت
2020-02-15 23:02:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر