فهرست
۵ نگرانی کالدرون در دربی؛ دوئل با شمشیرهای دولبه
۵ نگرانی کالدرون در دربی؛ دوئل با شمشیرهای دولبه

۵ نگرانی کالدرون در دربی؛ دوئل با شمشیرهای دولبه

آی اسپورت - این فصل دربی زودتر از همیشه میزبان هواداران سرخابی می‌شود. اتفاقی که احتمالا هیچ یک از طرفین خیلی به آن راضی نیستند. دو تیمی که کادرفنی و بعضی از بازیکنان خود را تعویض کرده‌اند و روند بازی‌هایشان نشان داده که به مدت زمان بیشتری برای هماهنگی و رسیدن به روزهای آرامش نیاز دارند. در این روزهای پرتب و تاب حالا دربی می‌تواند یک میهمان ناخوانده باشد. میهمانی که هیچ یک از دو مربی انتظارش را نمی‌کشند و احتمالا خیلی از دیدار آن خوشحال نیستند. در این شرایط بیش از این که حریف و تاکتیک‌های مربی مقابل دغدغه مربیان باشد اشکالات و نقاط ضعف تیم خودی آنها را نگران می‌کند. نقاط ضعفی که در هر دو تیم زیاد دیده می‌شود و آنها را از یک ضربه خودی به تیم می‌ترساند. تیم کالدرون، این هفته‌ها خوب دفاع کرده اما هنوز، مربی جدید پرسپولیسی‌ها نتوانسته راهی برای گلزنی تیمش پیدا کند.

علیرضا بیرانوند

قطعا شماره یک پرسپولیس باید جزو عوامل برتری شاگردان کالدرون در دربی باشد. بهترین دروازه‌بان فعلی فوتبال ایران که حضورش درون دروازه قرمزها نقطه قوتی بزرگ برای آنها به شمار می‌آورد. با این حال اعتماد به نفس بالای این بازیکن که  در این چند بازی اخیر در پرسپولیس و حتی تیم ملی به دریبل‌های خطرناک مهاجمان حریف و بعضی از حرکات دیگر منجر شده است می‌تواند کالدرون را از بابت او نگران کند. همچنین بیرانوند که بعد از بحث محرومیت و مصاحبه‌ای که بابت خداحافظی انجام داد و حالا درگیر تکذیب و حاشیه‌های آن است می‌تواند تمرکز کافی برای این بازی را نداشته باشد. بیرانوند برای دربی شمشیر دولبه قرمزهاست. از یک سو می‌تواند به تنهایی سه امتیاز را به اردوی آنها بیاورد و از سوی دیگر با یک اشتباه خیلی ساده می‌تواند همه چیز را خراب کند.

علی علیپور

این درد مشترک سرخابی‌ها در دربی است. مهاجمانی که گل نمی‌زنند. تفاوت پرسپولیس با استقلال حضور یک آقای گل در خط حمله‌شان است که البته، روزهای خوب را فراموش کرده است. با این حال او همچنان امید اول گلزنی کالدرون در این بازی حساس خواهد بود. بازیکنی که تجربه شیرینی هم از این بازی دارد. با همه این اوصاف تعداد روزهای گل‌نزدن او که روز به روز بیشتر می‌شود و اتفاقاتی که به نظر می‌رسد بعد از لژیونر نشدن برای او افتاده نگرانی بزرگ پرسپولیسی‌ها محسوب می‌شود.

کمال کامیابی‌نیا

در این که نورالهی یکی ازبهترین‌های فعلی پرسپولیس است شکی نیست اما وقتی بحث فاز دفاعی و جنگندگی پیش بیایند حتی در حضور ستاره فصل گذشته باز هم جای خالی کامیابی‌نیا به چشم می‌آید. افزایش شوت‌های پشت محوطه که به سمت دروازه پرسپولیس روانه می‌شود جای خالی کامیابی‌نیا را به خوبی نشان می‌دهد.

خشونت

شجاع خلیل‌زاده یکی از بهترین‌های پرسپولیس در یک سال اخیر بوده است. بازیکنی که توانسته نقاط ضعفی را که داشته تا حدود زیادی برطرف کند و کمتر شاهد اشتباهات عجیب او باشیم. با این حال یکی از نقاط ضعف این بازیکن همچنان بر جای خود باقی است و حتی در بازی‌های دوستانه پیش‌فصل هم به خوبی خود را نشان داد. خشونت، عصبی‌شدن و خطاهای خلیل‌زاده یکی از دغدغه‌های پرسپولیس در بازی مقابل استقلال خواهد بود. بازیکنی که هم زیاد خطا می‌کند و هم زیاد عصبانی می‌شود و با این اتفاق می‌‌تواند دو امتیاز به حریف بدهد. اول ضربات ایستگاهی برای تیم روبرو و دوم اخطار ویا اخراج برای تیم خودی. در دیداری مثل دربی که به اندازه کافی استرس و فشار روانی به بازیکن تحمیل می‌کند خصوصیات شجاع خلیل‌زاده می‌تواند اتفاقات این بازی را به ضرر پرسپولیس بیشتر کند. این ریسک می‌تواند با حضور کنعانی‌زادگان به عنوان زوج خلیل‌زاده بیش از همیشه پرسپولیس را تهدید کند. البته از آن سو احتمال کم نرسیدن او به این بازی هم یک دغدغه بزرگتر برای کالدرون است.

سانتر

مدافعان کناری پرسپولیس علاقه‌ای به سانتر ندارند. در دیداری که امکان رسیدن به بن‌بست تاکتیکی وجود دارد حضور بازیکنی که با یک سانتر دقیق گره بازی را باز کند می‌تواند غنیمتی بزرگ برای یک مربی باشد. مدافعان کناری پرسپولیس اما این غنیمت را در اختیار سرمربی‌شان نمی‌گذارند و شاید همین مساله بتواند در مقابل تیمی که وریا غفوری را به عنوان یکی از بهترین سانترکننده‌های لیگ در اختیار دارد به یک معضل تبدیل شود. اگرچه پرسپولیس بازیکنانی دارد که بتوانند این کمبود را برطرف کنند اما این نقطه ضعف می‌تواند فکر سرمربی آرژانتینی را به خود مشغول کند.

نود

۴    
آی اسپورت
2019-09-19 20:56:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر