فهرست
اهداف بزرگ پپ؛ در تعقیب مورینیو و فرگوسن
اهداف بزرگ پپ؛ در تعقیب مورینیو و فرگوسن

اهداف بزرگ پپ؛ در تعقیب مورینیو و فرگوسن

آی اسپورت - فصل ۲۰۱۹ برای منچسترسیتی و پپ گواردیولا روز یکشنبه ۱۳ مرداد با دیدار کامیونیتی شیلد در برابر لیورپول آغاز خواهد شد. منچسترسیتی که در فصل گذشته به نخستین تیم تاریخ انگلستان (در رده مردان) تبدیل شد که در یک فصل هر سه جام داخلی (لیگ برتر، جام اتحادیه و جام حذفی) را فتح می‌کند، برای قهرمانی در نخستین جام فصل در مقابل لیورپول، نایب قهرمان فصل ۲۰۱۸ لیگ برتر قرار خواهد گرفت.

فصل ۲۰۱۹ لیگ برتر برای منچسترسیتی ۶ روز بعد از دیدار کامیونیتی شیلد و با دیداری در ورزشگاه المپیک لندن در برابر وستهم یونایتد آغاز خواهد شد؛ دیداری که سرآغاز مسیر سیتیزن ها و پپ گواردیولا برای کسب سومین قهرمانی متوالی لیگ برتری و رسیدن به یک رکورد تاریخی خواهد بود.

منچسترسیتی که در دو فصل گذشته، به ترتیب با ۱۰۰ و ۹۸ امتیاز قهرمان لیگ برتر شده و اولین و دومین تیم های تاریخ لیگ برتر (از نظر امتیازی) را به خود اختصاص داده است، در این فصل قصد دارد به دومین تیم لیگ برتری تبدیل شود که تعداد قهرمانی های متوالی خود را به عدد 3 می‌رساند.

در حقیقت پپ گواردیولا به دنبال برابری با رکوردی خواهد بود که پیش از این، تنها اسطوره ای به نام سرآلکس فرگوسن (منچستریونایتد) آن را به ثبت رسانده است. فرگوسن تنها سرمربی تاریخ لیگ برتر است که توانسته در سه فصل متوالی (آن هم در دو مقطع جداگانه) قهرمانی را جشن گیرد.

در نخستین مقطع، منچستریونایتد و فرگوسن در فصل های ۱۹۹۸، ۱۹۹۹و ۲۰۰۰ به قهرمانی های متوالی رسیدند و در ادامه این دستاورد را در فصل های ۲۰۰۶، ۲۰۰۷و ۲۰۰۸ نیز تکرار کردند. برای پاسخ به این سوال که آیا گواردیولا به فرگوسن خواهد رسید یا خیر، باید تا ماه می سال ۲۰۲۰ صبر کرد، اما پیش از آن، گواردیولا چشم به رکوردی خواهد داشت که اکنون در اختیار ژوزه مورینیو، سرمربی سابق چلسی است.

پپ که در آستانه شروع چهارمین فصل حضور خود در لیگ برتر است، تاکنون در ۳ فصلی که در سیتی حضور داشته در ۱۱۴ بازی لیگ برتری روی نیمکت نشسته و با این تیم به ۸۷ پیروزی، ۱۵ تساوی و ۱۲ شکست دست یافته است. تیم پپ در ۷۶.۳ درصد از مسابقات به پیروزی رسیده و در مجموع ۲۷۶ امتیاز اندوخته است. (۲.۴۲ امتیاز در هر مسابقه) تنها ۱۳ پیروزی دیگر، پپ را وارد باشگاه صدتایی های لیگ برتر خواهد کرد اما این که پپ چه زمانی صدمین پیروزی خود را جشن گیرد، بسیار مهم است.

رکورد سریع ترین زمان برای رسیدن به ۱۰۰ پیروزی لیگ برتری در اختیار ژوزه مورینیو سرمربی سابق چلسی است که در دومین مقطع حضور خود در این تیم، در روز ۱۹ ژانویه ۲۰۱۴ با پیروزی ۳-۱ برابر منچستریونایتد صدمین پیروزی خود در این مسابقات را جشن گرفت؛ آن هم در حالی که تنها ۱۴۲ مسابقه را در لیگ برتر پشت سر گذاشته بود.

اگر گواردیولا این روند پیروزی (۷۶.۳ درصد) را ادامه دهد، در هفته هفدهم این فصل سیزدهمین پیروزی خود را جشن خواهد گرفت و به این ترتیب بعد از ۱۳۱ مسابقه، به رکورد ۱۰۰ پیروزی خواهد رسید؛ آماری که برای جابه جا کردن رکورد ثبت شده توسط مورینیو کافی خواهد بود.

اما حریف هفته هفدهم منچسترسیتی کدام تیم است؟ سیتیزن ها در هفته هفدهم در روز ۱۴ دسامبر در ورزشگاه امارات مهمان آرسنال خواهند بود و اگر همه چیز مطابق انتظار پیش رود، گواردیولا قبل از فرارسیدن سال ۲۰۲۰ از آقای خاص عبور خواهد کرد. در ادامه نگاهی به 5 مربی اشاره می‌کنیم که در سریع ترین زمان ممکن به ۱۰۰ پیروزی لیگ برتری رسیدند:

ژوزه مورینیو: ۱۴۲ بازی

سرآلکس فرگوسن: ۱۶۲ بازی

آرسن ونگر: ۱۷۹ بازی

رافائل بنیتس: ۱۸۱ بازی

کلودیو رانیری: ۱۸۷ بازی

نود

۱    
آی اسپورت
2019-08-02 22:38:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر