فهرست
رکوردشکنی تاریخی ارلینگ هالند در بوندس‌لیگا
رکوردشکنی تاریخی ارلینگ هالند در بوندس‌لیگا

رکوردشکنی تاریخی ارلینگ هالند در بوندس‌لیگا

آی اسپورت - ارلینگ هالند پدیده نروژی بوروسیا دورتموند که اخیرا از سالزبورگ اتریش به این تیم منتقل شده در اولین دو بازی خود در بوندس‌لیگا موفق شده پنج گل به ثمر برساند. او به این ترتیب موفق به ثبت یک رکورد تاریخی در این لیگ شده است.

این آمار پدیده نروژی زمانی خارق‌العاده‌تر می‌شود که توجه داشته باشیم او در این دو بازی تنها 57 دقیقه در میدان حضور داشته و در این مدت موفق شده پنج گل بزند. یعنی به طور متوسط در هر 11 دقیقه یک گل. او در این مدت به صورت میانگین در هر 90 دقیقه برای دورتموند 7.9 گل به ثمر رسانده است. این در بوندس‌لیگا یک رکورد تاریخی به حساب می‌آید.

 هالند در بازی اول خود مقابل آوگسبورگ 34 دقیقه در میدان حضور داشت و موفق به هت‌تریک شد. او در بازی دیروز دورتموند مقابل کلن هم که با نتیجه 5-1 به سود زردپوشان به پایان رسید هم دو گل وارد دروازه حریف کرد.

اما این پدیده نروژی حتی پیش از پیوستن به دورتموند و حضور در آلمان، در اتریش هم توجه ناظرین را به خود جلب کرده بود. او با پیراهن سالزبورگ در 14 مسابقه در لیگ این کشور موفق شده بود 16 گل به ثمر برساند. درخشش او با پیراهن سالزبورگ در لیگ قهرمانان اروپا هم ادامه داشت و هالند توانست در شش مسابقه تیم سوئیسی در این رقابتها هشت بار گلزنی کند. تنها بازی‌ سالزبورگ که هالند در آن قادر به گلزنی نبود آخرین بازی این تیم در مقابل لیورپول بود. 

 

 

     
آی اسپورت
2020-01-25 10:24:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر