فهرست
استقلال فریب یک گل خورده را نخورَد
استقلال فریب یک گل خورده را نخورَد

استقلال فریب یک گل خورده را نخورَد

آی اسپورت – خوردن فقط یک گل در 3 مسابقه که همان یک گل هم از روی نقطه پنالتی بوده، آمار استقلال را در خط دفاع خوب و حتی رویایی جلوه می‌‎دهد. این تیم به همراه پرسپولیس صدرنشین، با یک گل خورده بهترین خطوط دفاعی لیگ هفدهم را تا هفته سوم ثبت کرده‌اند. با همین آمار خوب، شاید این طور به نظر برسد که استقلال در فاز دفاعی تیمی موفق و مطمئن است اما واقعیت چیز دیگری است.

استقلال در بازی با صنعت نفت آبادان شروعی بسیار بد داشت. یک بار عظیم گوک توپ را از روی خطر برگشت داد. یک توپ به تیر دروازه رحمتی خورد، یک موقعیت خوب برای شیمبا به دست آمد که منجر به خطای پنالتی گوک روی او شد و در نیمه دوم هم یک بار مهدی رحمتی روی تعلل عجیب شیمبا توانست دروازه‌اش را از باز شدن برای بار دوم نجات دهد.

در بازی با استقلال خوزستان، اوضاع کمی بهتر بود. تیم ویسی برای کسب یک امتیاز به تهران آمده بود و تمایل زیادی به حمله به سمت دروازه استقلال نداشت اما همین تیم یکی دو بار تا آستانه گلزنی به استقلال پیش رفت و اگر بی‌تجربگی بازیکنان جوانش نبود شاید این اتفاق می افتاد.

اما در بازی سوم مقابل تراکتورسازی، شاید فقط خوش‌شانسی بود که باعث شد مهدی رحمتی دومین کلین‌شیت فصل خود را ثبت کند. او یک بار روی شوت کیانی واکنشی دیدنی داشت اما چند بار با خوش‌شانسی دروازه‌اش بسته ماند. یک بار تیر دروازه‌اش به لرزه درآمد و یک بار هم ضربه بد مهاجم جوان تراکتورسازی یعنی طاهران، از کنار دروازه او گذشت. یکی دو بار هم مهاجمان تراکتورسازی تا آستانه باز کردن دروازه استقلال پیش رفتند اما باز هم دروازه رحمتی باز نشد.

مرور این صحنه‌ها نشان می‌‎دهد که دفاع استقلال از آن چه که در آمار می‌بینیم ضعیف‌تر است. در واقع یکی دو بار واکنش‌های خوب رحمتی و در سایر موارد خوش‌شانسی و تیر دروازه باعث بسته ماندن دروازه این تیم شده و اگر این‌ها نبود، احتمالا امروز استقلال 4 امتیازی نبود و در رده‌ای پایین‌تر از رده فعلی‌اش قرار داشت. آبی‌ها و کادر فنی این تیم نباید گول دو کلین‌شیت و فقط یک گل خورده از روی نقطه پنالتی را بخورند. قرار نیست همیشه روز خوب رحمتی باشد و شانس هم به او و مدافعانش کمک کند. منصوریان و دستیارانش ابتدا باید ضعف‌های تیم‌شان را در فاز دفاع ببینند، بپذیرند و نسبت به رفع آنها اقدام کنند وگرنه خیلی زود روزهای سخت فرا می رسد و آن وقت استقلال فرصت زیادی برای فرار از این وضعیت دشوار نخواهد داشت.

۱۱ ۵  
آی اسپورت
2017-08-12 14:46:00
نظر دهید

۵ نظر
قشقائي
شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶، ۱۵:۰۰
غلط زيادي از نويسنده
۵ ۲
شش تایی شدن تخصص ماست
شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶، ۱۵:۴۱
یک شش تایی مودب دیگر
در جواب العین
شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶، ۲۰:۰۵
ادب و فرهنگ شما مایه حیرت است :))))
۲
تاج کبیر
شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶، ۱۷:۴۳
بنظرمن هم استقلال هنوز توخط دفاعی ضعف داره.پژمان خیلی مطمئن نشون نداده ولی مجیدباصلابته..چشمی هم واقعاسردرگمه.روبازی نورافکن هم تاثیرمنفی گذاشته.بابرگشتن امید و اسماعیلی وفرشید چشمی باید بره رونیمکت..خط حمله هم که باوجودشهباززاده نبایدبه گلزنی امیدی داشت.امیدوارم تعارفات کنارگذاشته بشه وموضوع بختیارتکرار نشه.ولی ازنکات مثبت میشه به بازی قائدی جباروف شجاعیان وآماده شدن زیدان اشاره کرد
۲
یوسف
شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶، ۱۹:۳۲
طاهران نبود و فاخر تهامی بود که اون تک به تک رو نزد!
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر