فهرست
ضعف کمال، شروع ضعف خط میانی پرسپولیس
ضعف کمال، شروع ضعف خط میانی پرسپولیس

ضعف کمال، شروع ضعف خط میانی پرسپولیس

آی اسپورت - خط میانی پرسپولیس در بازی با استقلال خوزستان روز بدی را پشت سر گذاشت و با اینکه سرخ‌ها در پایان سه امتیاز را به چنگ آوردند اما خودشان هم از کیفیت بازی شان راضی نبودند. بخش عمده ای از این نمایش ضعیف به  عملکرد خط میانی پرسپولیس برمی‌گردد که در فاز حمله ناکارآمد بود و به جز مواردی بسیار معدود در خلق موقعیت و تحت فشار گذاشتن حریف ناامید کننده نشان داد.

خط میانی پرسپولیس در این بازی تغییرات عمده ای کرده و نسبت به دیدار با فولاد سه تغییر داشت تا تنها عنصر ثابت این خط 4 نفره کمال کامیابی نیا باشد. خط میانی پرسپولیس مقابل تیم نه چندان قدرتمند استقلال خوزستان که اتفاقا در لاک دفاعی هم فرو نرفته بود، هرگز نتوانست ریتم بازی را در دست بگیرد و با مالکیت بالا و حضور در نیمه زمین حریف این تیم را برای دقایقی متوالی تحت فشار بگذارد و از راه های گوناگون دنبال خلق موقعیت گل باشد.

یکی از دلایل رقم خوردن این اتفاق ضعف کمال کامیابی نیا به عنوان نقطه شروع حملات پرسپولیس بود. کامیابی‌نیا که در این بازی شرایط جالبی نداشت و حتی یک بار با ساده انگاری و رها کردن بازیکن حریف تیمش را در موقعیت خطرناکی قرار داد جدا از اینکه در ماموریت اصلی خود در فاز دفاع دو سه بار دچار اشتباه شد و در پی ریزی حملات هم ناکام بود.

کمال در این بازی کند بود و در حالی که پشت همه بازیکنان حریف صاحب توپ می شد نمی توانست در نقطه شروع بازی‌سازی تیمش تصمیمات درستی بگیرد و مثل بیشتر هم تیمی‌هایش پاس‌های اشتباه زیادی داد. هر چند بعید است جایگاه او در ترکیب اصلی دچار تزلزل شود و طبیعی است که با تغییر نفرات پیش روی او بخشی از ضعف خط میانی را می توان به ناهماهنگی کمال با سه بازیکن پیش رویش ارتباط داد اما در بازی های مهم‌تر و سخت‌تر حتما باید شماره 11 با کیفیت تری در زمین ببینیم تا ریتم پرسپولیس شکل بگیرد و این تیم راه بیفتد.

ایران ورزشی

۲    
آی اسپورت
2019-02-17 00:07:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر