فهرست
تحلیل درخشان از شکست پرسپولیس؛ ناهماهنگی
تحلیل درخشان از شکست پرسپولیس؛ ناهماهنگی

تحلیل درخشان از شکست پرسپولیس؛ ناهماهنگی

آی اسپورت – فارغ از اتفاقاتی که در حاشیه بازی فولاد خوزستان و پرسپولیس رخ داد، باید به مسائل فنی این بازی هم پرداخت. حمید درخشان پیشکسوت پرسپولیس تحلیل فنی خود را از این بازی ارائه کرده است. او می‌گوید: «پرسپولیس روی یکی دو اشتباه در خط دفاعی دو گل خورد. بازیکنان جدیدی که در این بازی به کار گرفته شده بودند، هنوز به هماهنگی نرسیده و زمان می‌برد در شرایط تیمی مثل پرسپولیس قرار بگیرند. وقتی این اشباهات در چنین مسابقاتی رخ می‌دهد، حسابی به چشم می‌آید و این بازیکنان باید زودتر شرایط را درک کنند. بازیکنان جدید هنوز هماهنگ نشده‌اند و همین عامل روند بازی پرسپولیس مقابل فولاد را تغییر داد. اضافه شدن بازیکنان جدید به ترکیب باعث شد گره در کار پرسپولیس به وجود بیاید تا مثل همیشه روان بازی نکند. طبیعی است که با آمدن چند بازیکن جدید شرایط تغییر کند و هماهنگی این بازیکنان هم زمان می‌برد که با هماهنگی آنها، پرسپولیس دیگری را خواهیم دید. ناگفته نماند که فولاد هم خیلی خوب بازی کرد و از گل‌هایی که زد به خوبی دفاع کرد تا برنده بازی باشد.»

درخشان درباره تعویض‌های برانکو هم می‌گوید: «برانکو می‌خواست از بازیکنان جدید هم استفاده کند و عیار آنها را بسنجد و آنها را محک بزند. پرسپولیس بازی‌های مهم‌تری پیش‌رو دارد و باید از این بازیکنان استفاده کند تا برای بازی‌های مهم‌تر آماده شوند. پس چه بهتر که این بازیکنان در چنین مسابقاتی به کار گرفته شوند تا مربی هم بتواند با محک زدن آنها شاکله تیمش را بشناسد. بازیکنانی که می‌خواهند به ترکیب پرسپولیس اضافه شوند، باید روند اضافه شدن‌شان آهسته آهسته باشد. تغییرات تاکتیکی تیم که در بازی با فولاد بود، به خاطر حضور چهار پنج بازیکنی بود که تازه وارد ترکیب شده بودند و شاید هنوز مشخص نیست که کدام بازیکنان باید کجا مورد استفاده قرار بگیرند که این موضوع قابل حل شدن است.»

۴ ۲  
آی اسپورت
2019-02-11 01:55:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
فاجعه برنامه ریزی سازمان لیگ
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۰۸:۰۴
لطفاً از همه فوتبالدوستان و رسانه های ورزشی می خواهم به این موضوع بپردازند. برنامه نیم فصل دوم لیگ برتر صرفاً برای قهرمان کردن سپاهان طراحی شده و این برنامه به شدت به ضرر تیمهای ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا بخصوص سایپا و ذوب اهن است. در حالی این برنامه ریزی فشرده انجام شده که تیم ملی هیچ بازی رسمی ندارد و مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا در تیرماه برگزار می شود. یعنی لیگ در 26 اردیبهشت تمام می شود و تیمهایی که در آسیا حضور دارند در صورت صعود باید بیش از یکماه بدون بازی باشند تا مرحله حذفی را برگزار کنند. تیمهای ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان باید به این برنامه فاجعه آمیز اعتراض کنند.
۳
علی تهرانی
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷، ۱۲:۵۲
چه ربطی به سپاهان داره
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر