فهرست
پرسپولیس 3-نفت صفر: شیرجه به سمت صدر
پرسپولیس 3-نفت صفر: شیرجه به سمت صدر

پرسپولیس 3-نفت صفر: شیرجه به سمت صدر

آی اسپورت - پرسپولیس موفق شد نفت را با درخشش مهدی طارمی که یک پنالتی گرفت و یک گل زد، با نتیجه پرگل 3-0 شکست دهد. تیم برانکو با این برد و به لطف تساوی تراکتورسازی، به صدر جدول لیگ برتر برگشت.

استادیوم آزادی      تماشاگر: 10 هزار نفر

داور: پیام حیدری   کمک داوران: محمدرضا منصوری و علی اکبر نوری

اخطار:

دقیقه 22 اکبر صادقی از نفت تهران

دقیقه 28 ایگور پراهیچ از نفت تهران

دقیقه 35 امید عالیشاه از پرسپولیس

دقیقه 39 علیرضا عزت کرامت از نفت تهران

دقیقه 53 علیرضا بیرانوند از پرسپولیس

دقیقه 66 علیرضا میلاد فخرالدینی از نفت تهران

 پرسپولیس:

علیرضا بیرانوند، امید عالیشاه(60 علی علیپور)، سیدجلال حسینی، مهدی طارمی(71 احمد نوراللهی)، فرشاد احمدزاده(86 صادق محرمی)، محمد انصاری، حسین ماهینی، محسن ربیع خواه، کمال کامیابی نیا، وحید امیری و محسن مسلمان

سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

 نفت تهران:

میلاد فراهانی، احمد آل نعمه، علیرضا عزت کرامت(46 فرید محمدی زاده)، آرش رضاوند(46 عیسی آل کثیر)، اکبر صادقی، محمد قاضی، وحید حمدی نژاد(46 رضا علیاری)، ایگور پراهیچ، ایمان مبعلی، میلاد فخرالدینی و امیرارسلان مطهری

سرمربی: علی دایی

 شرح گل‌ها:

پرسپولیس یک نفت تهران 0: (دقیقه 14، حسین ماهینی): پنالتی به سود سرخپوشان را حسین ماهینی مامور نواختن آن شد که در خلاف حرکت میلاد فراهانی آن را وارد دروازه کرد تا بازی با یک گل به سود پرسپولیس در جریان بیفتد.

پرسپولیس 2 نفت تهران 0 :( دقیقه 30، مهدی طارمی): در حالی که بحث درباره اعلام خطای نفتی ها داغ بود، مهدی طارمی موفق شد از شوک خط دفاعی روی ارسال چیپ وحید امیری سود ببرد و دروازه فراهانی را باز کند.

پرسپولیس 3 نفت تهران 0: ( دقیقه 84، کمال کامیابی نیا): روی ارسال کرنر احمد نوراللهی این کمال کامیابی نیا بود که بالاتر از تمام بازیکنان با ضربه سر دروازه تیم سابق خود را باز کرد.

 دقایق حساس:

دقیقه 4: اولین ضربه ایستگاهی برای نفت تهران که مبعلی مسوول نواختن آن شد اما سیدجلال حسینی به خوبی آن را برگشت داد.

دقیقه 4: بار دیگر ضربه ایستگاهی در نزدیکی محوطه جریمه و اینبار نیز ایمان مبعلی؛ ارسال این بازیکن اینبار توسط بیرانوند مشت شد و به اوت دستی برای زردپوشان تبدیل شد.

دقیقه 13: ارسال دیدنی امیری برای طارمی درون محوطه جریمه با خطای وحید حمدی نژاد روی مهاجم پرسپولیس همراه شد که حیدری با اعلام آن پرسپولیس را در موقعیت خوبی قرار داد.

دقیقه 19: ضربه ایستگاهی از فاصله 30 متری برای زردپوشان را ایمان مبعلی برای نفت نواخت که توپ به راحتی در اختیار علیرضا بیرانوند قرار گرفت.

دقیقه 33: حرکت پا به توپ محسن مسلمان در نهایت با ضربه دیدنی او از پشت محوطه جریمه همراه شد که توپ به تیرک افقی دروازه برخورد کرد و به بیرون رفت.

دقیقه 40: ارسال کرنر برای نفتی ها با ضربه سر آرام آل نعمه همراه شد که توپ به راحتی در اختیار بیرانوند قرار گرفت و در ادامه نفتی ها برای آغاز بازی توسط بیرانوند ممانعت کردند که داور با قطع جریان بازی به عزت کرامت کارت زرد نشان داد.

دقیقه 50: نفتی ها که بازی را در دقایق ابتدایی نیمه دوم در اختیار گرفته اند، در نهایت با شوت راه دور اکبر صادقی که با اختلاف به بیرون رفت به کار خود روی این حملات پردامنه خاتمه دادند.

دقیقه 52: مهدی طارمی و وحید امیری روی ضدحمله می توانستند فرصت خوبی برای گلزنی کسب کنند که تکل آل نعمه این فرصت را از آنها گرفت.

دقیقه 52: ارسال بلند امید عالیشاه در حالی که مهدی طارمی در موقعیت مناسب سرزنی قرار داشت از روی سر این مهاجم عبور کرد تا فرصت فوق العاده سرخپوشان از دست برود.

دقیقه 55: عیسی آل کثیر بهترین فرصت نفت برای نزدیک کردن نتیجه را با ضربه ای بی دقت از درون شش قدم از دست داد تا آه از نهاد علی دایی در کنار زمین بلند شود.

دقیقه 56: حرکت ترکیبی پرسپولیسی ها روی ارسال اوت دستی در نهایت با پاس طارمی به عالیشاه او را در فرصت شوتزنی قرار داد که ضربه این بازیکن با برخورد به مدافع حریف به کرنر رفت.

دقیقه 62: علی علیپور که ثانیه های پیش به بازی آمده بود فرصت خوبی داشت تا با پاس عرضی خود مهدی طارمی را در فرصت گلزنی قرار دهد اما در آخرین لحظه ناکام ماند تا توپش به بیرون رود و فرصت از کف سرخپوشان برود.

دقیقه 64: علیرضا بیرانوند با خروج فوق العاده خود مانع از حرکت میلاد فخرالدینی شد. این در حالی بود که علی دایی به شدت اعتقاد داشت دروازه بان پرسپولیس در این صحنه مرتکب خطای پنالتی شده است.

دقیقه 67: باز هم ضد حمله توسط پرسپولیس و علیپور اینبار احمدزاده را درون محوطه جریمه صاحب توپ کرد که ضربه این بازیکن از زاویه بسته در اختیار فراهانی قرار گرفت.

دقیقه 68: علیرضا بیرانوند در خروجی موفق بار دیگر از شش قدم موفق شد ضربه مهاجم نفت را مهار کند تا همچنان دروازه اش بسته باقی بماند.

دقیقه 74: روی یک ارسال کرنر و در یک رفت و برگشت توپ در نهایت زیر پای مهاجم نفت افتاد که ضربه او را بیرانوند به سادگی در اختیار گرفت.

دقیقه 75: حرکت انفرادی وحید امیری در نهایت تا شش قدم دروازه نفت ادامه یافت و در آخرین لحظه ضربه این بازیکن با عبور موازی از خط دروازه از کنار تیرک عمودی به بیرون رفت.

دقیقه 78: علی علیپور در آستانه ورود به محوطه جریمه توسط رضا علیاری متوقف شد که داور دستور به ادامه بازی داد. در نهایت نیز مدافع نفت به شدت بابت این حرکت علیپور با او درگیر شد و چند ضربه او به زد که از چشم داور دور ماند.

دقیقه 87: شوت دیدنی کمال کامیابی نیا از درون محوطه جریمه در آستانه ورود به دروازه توسط فراهانی به کرنر فرستاده شد.

در حاشیه:

* پیش از شروع بازی از سوی سازمان لیگ از دو آزاده تجلیل به عمل آمد.

* از سیدجلال حسینی نیز به واسطه عملکرد موفق در دیدارهای اخیر تیم ملی تجلیل به عمل آمد.

* علی دایی به شدت از سوی هواداران پرسپولیس مورد تشویق قرار گرفت و سرمربی امروز نفت به ابراز احساسات آنها پاسخ داد.

* ایمان مبعلی و محمد قاضی به عنوان بازیکنان سابق تیم ملی و پرسپولیس سمت نیمکت پرسپولیس رفتند و از جمع پرسپولیسی ها نیز تقریبا تمام بازیکنان از علی دایی رخصت گرفتند.

* دقیقه 24 دیدار با نفت تهران، هواداران پرسپولیس مطابق گذشته با شعار و تشویق کاپیتان ابدی خود، هادی نوروزی را تشویق کردند و یادش را گرامی داشتند.

* اعتراض شدید علی دایی به پیام داوری. سرمربی نفت اعتقاد داشت داور این دیدار باید در دقیقه 27 به محسن مسلمان بابت تکل خشنی که انجام داد کارت نشان می داد.

۱ ۱  
آی اسپورت
2016-10-15 20:02:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
فرهاد
شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۵، ۲۱:۰۳
قضاوت عمومى هواداران و حتى خارج از فضاى هوادرى پرسپوليس در سطح افكار عمومى در مورد جناب اقاى برانكو ايوانكويچ طورى بوده كه هميشه غير از قابليت هاى فنّى همواره وجوه مثبت و قابل تمجيد شخصيتى ايشان به ذهن تداعى ميشده بدين معنا كه تا اسم اقاى برانكو مطرح ميشه همزمان واژه " جنتلمن " به ذهن خطور ميكنه امّا متاسفانه رفتار جناب برانكو در مورد رامين رضاييان با وجود عذرخواهى هاى مكرر ، پذيرش اشتباه و طلب عفو همچنين تقاضاى اعطاى فرصت جهت جبران مافات توسط نامبرده واقعاً قابل قبول نيست... فارغ از نياز پرسپوليس به بازيكن يادشده كه بدليل ضرورت حضور ابرومند همزمان در ليگ كشور و جام قهرمانان اسيا طبعاً چشم پوشى از بهترين وينگر ( بال ) راست و پيستون راست حال حاضر فوتبال ايران منطقى نبوده و قابل دفاع نيست ضمن اينكه تمامى كارشناسان فوتبال ايران نقش تأثيرگذار رضاييان در طراحى امواج تهاجمى از جناح راست تيم ملى و فصل قبل در پرسپوليس را غير قابل كتمان ميدانند با اين أوصاف نگهدارى رضاييان در پرسپوليس و استفاده از بازيكن مذكور در تركيب تيم كه در قالب تدابير مختلف و متنوع تاكتيكى و سيستمى و چيدمان بازيكنان امكان پذير است در راستاى مصالح و منافع كلان پرسپوليس و همسو با خواسته غالب هواداران است ضمن اينكه تداوم بازى ندادن به رضاييان در مسابقات ليگ با توجّه به نقش محورى نامبرده در تاكتيك هاى سرمربى تيم ملى عملاً با توجه به افت قطعى بازيكن يادشده در اثر عدم حضور در شرايط مسابقه به معناى ضربه زدن به تيم ملى در ادامه مسابقات جام جهانى خواهد بود همه اينها در شرايطي است كه واقعاً اثر حضور رضاييان در شادابى فاز تهاجمى فصل گذشته پرسپوليس بر همگان روشن است با توجه به مراتب اينجانب بعنوان يك هوادار ساده پرسپوليس و صدالبته خواهان سرفرازى تيم ملى كشورم ( كه هرگز اقاى رضاييان را غير از قالب تصاوير رسانه اى نديده ام و هيچ دوستى و قرابتى نيز با ايشان ندارم ) بدينوسيله قويّاً و صميمانه از جناب اقاى برانكو درخواست ميكنم با عنايت به جميع جهات و با نگاهى بلند نظرانه نسبت به حضور رضاييان در تركيب پرسپوليس از منظر همدلانه و با لحاظ مصالح كلان و اساسى پرسپوليس و تيم ملّى تجديد نظر نمايند.. بى شك مديريت ارشد باشگاه و نيز پيشكسوتان محترم پرسپوليس چونان عزيزان جناب اقايان على پروين، على كريمى و ... در اين ارتباط نبايد تحت هيچ شرايطي نسبت به نقش كانونى و كليدى خويش همسو با مصالح تيم و خواسته غالب انبوه ميليونى هواداران جسارتاً غفلت و كوتاهى نموده و قطعاً مى بايد با مساعدت و وساطت خويش واكنش و پاسخ مناسب و مورد انتظار هواداران را إيفاء نمايند.
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر