فهرست
استرس تراکتور باقی ماند: سکوت فیفا درباره کسر 8 امتیاز
استرس تراکتور باقی ماند: سکوت فیفا درباره کسر 8 امتیاز

استرس تراکتور باقی ماند: سکوت فیفا درباره کسر 8 امتیاز

آی اسپورت - فیفا در اولین نامه‌ای که پس از محرومیت تراکتورسازی از نقل و انتقالات به فدراسیون فوتبال ارسال کرده است، در خصوص کسر امتیاز از این تیم اشاره‌ای نکرده است. باشگاه تراکتورسازی به دلیل پرونده‌های انضباطی که در فیفا داشت، پرونده‌هایی مربوط به پرداخت نکردن بدهی به بازیکنان و مربیان پیشین این باشگاه از انجام نقل‌وانتقالات محروم شد. با این حال تراکتورسازان در نقل‌وانتقالات نیم‌فصل اقدام به خرید چهار بازیکن کردند که در این بین امید عالیشاه، احمد نوراللهی و هاشم بیک‌زاده در چهار مسابقه ابتدایی نیم‌فصل دوم برای این تیم به میدان رفتند.

تراکتورسازی در چهار مسابقه‌ای که از سه بازیکن غیرمجاز خود استفاده کرده بود دو برد مقابل استقلال خوزستان و پیکان و دو تساوی مقابل صنعت نفت آبادان و ماشین‌سازی تبریز کسب کرد. در حالی که فدراسیون فوتبال ایران اعلام کرد نتایج دیدارهای این تیم تغییر نمی‌کند، اما احمدرضا براتی، رئیس کمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون فوتبال اعلام کرد با توجه به اینکه رأی محرومیت باشگاه تراکتورسازی از نقل‌وانتقالات از سوی فیفا صادر شده، در این خصوص به استعلام فیفا نیاز است. به این ترتیب کمیته انضباطی فیفا باید در این خصوص تصمیم‌گیری کند و همچنان احتمال 3 بر صفر بازنده شدن تراکتورسازی در بازی‌هایی که از بازیکن غیرمجاز استفاده کرده است، وجود دارد.

این اتفاقات در حالی رقم خورده که فیفا پس از محرومیت تراکتورسازی اولین نامه رسمی خود را در این رابطه به فدراسیون فوتبال ارسال کرده است. در نامه فیفا تأکید شده که تراکتورسازی از نقل‌وانتقالات محروم بوده و نباید بازیکن جدیدی پس از محرومیت برای این تیم به میدان برود، اما در این نامه اشاره‌ای به اینکه چه اتفاقی برای چهار دیدار تراکتورسازی مقابل استقلال خوزستان، صنعت نفت آبادان، پیکان و ماشین‌سازی رخ بدهد، نشده است. البته طبق این نامه فیفا، تراکتورسازی برای انعقاد قرارداد با بازیکن جدید مشکلی ندارد و می‌تواند بازیکن جدید به خدمت بگیرد، اما برای استفاده کردن از آنها با مشکل روبه‌رو خواهد بود تا محرومیتش به پایان برسد.

با اینکه در این نامه تراکتورسازی از سوی فیفا برای کسر هشت امتیازی که در چهار بازی ابتدایی نیم فصل دوم کسب کرده، تهدید نشده است، اما ماجرای این پرونده همچنان ادامه خواهد داشت. به این دلیل که در خصوص بازی‌هایی که تراکتورسازی از بازیکن غیر قانونی استفاده کرده است، کمیته انضباطی فیفا تصمیم‌گیری خواهد کرد و در این خصوص سؤال و جوابی صورت خواهد گرفت تا سپس رأی نهایی اعلام شود.

۱ ۱۰  
آی اسپورت
2017-02-17 17:29:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۰ نظر
حسن
جمعه ۲۹ بهمن ۱۳۹۵، ۱۸:۴۴
چه جالب نامه ها درباره تراکتور و استقلال از فیفا ارسال نشده اینجا تیتر اول هست اما هنوز از رای مربی پرسپولیس خبری نشده.
۳
یاسر
جمعه ۲۹ بهمن ۱۳۹۵، ۱۸:۵۳
در قوانین داخلی به صراحت تاکید شده که اگر سهل انگاری از سمت برگزارکننده باشه نتیجه تغییری نمیکنه. فیفا هم در اون دخالتی نمیکنه چون یه مسئله داخلی هست. اما جالبتر اینکه تا دیروز میگفتن بازیکن جدید نمیتونه بگیره. الان میگن نمیتون بازی بده. این دوتا متفاوت هست. با این شرایط بازیکن گرفتن تراکتور ایرادی نداره و تراکتور میتونه این بازیکنان جدید رو قرضی بده به تیم دیگه و دوباره برگردونه. درحالی که در اولی کلا نمیتونست بازیکن بگیره. خیلی مسائل مبهم هست. به خاطر اینکه ساختار فوتبال ما فاسد هست. مثلا یه نامه میاد فدراسیون نامه رو تحریف میکنه یه چیز دیگه ای به باشگاه میفرسته.
۲
حسن
جمعه ۲۹ بهمن ۱۳۹۵، ۱۹:۰۰
از فیفا بیشتر شماها ناراحتین واقعا این سایت کیسه کش می باشد وباد هر جا می وزد این سایت هم همانجا برای خودش دکان میزند ننگتان باد.
۱
علی
جمعه ۲۹ بهمن ۱۳۹۵، ۱۹:۰۴
آیا این اقدام فدراسیون فوتبال که با علم به اینکه تراکتور محروم بوده برای بازیکنان کارت بازی صادر کرده تا بازی کنن و بعد ازاین طریق امتیاز کسر شه توطئه علیه ورزش آذربایجان نیست؟ اینجوری خیلی راحت به هدفشون که قهرمانی پرسپولیس اونم در نوروز هست میرسن. مصاحبه برانکو هم تاکید شده که از تراکتور امتیاز کسر میشه. قبل از اینه فدراسیون و تراکتور بدونه کادر فنی پرسپولیس خبر دار میشه. عابدینی هم احیانا در این وسط نقشی نداره.
۲ ۱
خسته گاسیم
شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵، ۰۲:۲۰
بیخیال بابا توهم وورمه گردش!
پیشنهاد میکنم به جای فوتبال وقتت رو بذار روی نوشتن رمان های تخیلی زور پیشرفت می کنی.
علی
جمعه ۲۹ بهمن ۱۳۹۵، ۱۹:۱۵
قضیه خیلی ساده و واضح هست! تراکتور اماکان اسخدام و به کارگیری بازیکن جدید رو از تاریخی که فیفا بهش اعلام کرده نداشته. در بهترین حالت برای ترکاتور یک بازی که بیک زاده بازی کرده (که قطعا بد از تاریخ اعلامی فیفا بوده) باید سه بر صفر بازنده باشه و در بدترین حالت تاریخ استخدام عالیشاه و نورالهی هم بعد از تاریخ اعلامی از سوی فیفا بوده و بازی هایی که اون ها درش بودن هم سه بر صفر هست. نمیدونم چرا میخواید بپیچونید قضیه رو تا در نهایت ماست مالی بشه! مگر مثلا دیروز سید جلال حسینی میتونست بازی کنه؟ و اگر بر خلاف محرومیت اعلام شده از جانب فدراسیون (که تازه نهاد نازل تری نسبت به فیفا هست) بازی می کرد، بازی بی هیچ حرف و حدیثی سه بر صفر به سود سپاهان بود. تفاوت این دو کیس در چی هست که در اولی انقدر تشکیک ایجاد شده؟!!
۱
علی
جمعه ۲۹ بهمن ۱۳۹۵، ۱۹:۱۸
بازیکن غیر مجاز از لحاظ حقوقی یک معنی و مفهوم واحد داره، فارغ از اینکه دلیل محرومیتش چی باشه یا در چه مرحله ای از بررسی و دادرسی بوده باشه پرونده. یا محرومیت قطعی هست یا موقتا تعلیق تا تعیین وضعیت بشه. در این مورد که حکم فیفا صراحتا بیان کرده محرومیت قطعی برای جذب بازیکن جدید از تاریخ فلان. چرا میخواید به بیراه ببرید قضیه رو و تیم های دیگه رو از حق خودشون که شکایت بابت نتیجه ی اون 4 بازی هست، محروم یا غافل کنید؟
a
جمعه ۲۹ بهمن ۱۳۹۵، ۲۰:۰۸
چون فدراسیون کارت بازی صادر کرده هیچ غلطی نمی تونن بکنن وگرنه رو میشه و فوتبال ایران تعلیق میشه!!!
فدراسیون چون کارت بازی صادر کرده مشکلی برای تراکتور به وجود نمیاد
۱
ناصر
شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵، ۰۲:۲۲
همه این مباحث مربوط به کسر امتیاز شایعه هست. نصیرزاده مصاحبه کرده و همه رو تکذیب کرده. نه کسر امتیازی هست نه نامه ای. محرومیت تراکتور و استقلال همون موارد نقل و انتقال هست و به جز اون هیچ مورد دیگه ای وجود نداره.
مسعود
شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵، ۰۶:۵۶
فیفا احتمالا نمیدونسته که این کار انجام شده گفته ما که رای رو دادیم لابد استفاده نمیکنن مثل غارسا که محروم بود استفاده نکرد اگه به فیفا بگن حتما هشت امتیاز کم میشه مگر اینکه فدراسیون بخواد لابی گری کنه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر