فهرست
گزارش روز : از لحاظ ریاضی ممکن است ؛ قهرمانی اتلتیکو  ، همین یکشنبه ای که می آید
گزارش روز : از لحاظ ریاضی ممکن است ؛ قهرمانی اتلتیکو ، همین یکشنبه ای که می آید

گزارش روز : از لحاظ ریاضی ممکن است ؛ قهرمانی اتلتیکو ، همین یکشنبه ای که می آید

آی اسپورت -  اتلتیکو یکی از سخت ترین مصاف های خارج از خانه خود را در مستایا با پیروزی پشت سر گذاشت و یک گام دیگر به قهرمانی نزدیک شد.عنوانی که می تواند همین یکشنبه هفته آینده بدست بیاورد. احتمالش اندک است اما از لحاظ ریاضی غیرممکن نیست.

برای این مهم ، روخی بلانکوس ها موظفند تا لوانته را در زمین خودش شکست داده و از آن طرف هر دو تیم مادرید و بارسا در مقابل رقبای خود شکست بخورند.


حتی اگر یکی از این دو تیم به یک تساوی در مقابل حریفان خود دست یابند سرنوشت قهرمانی لالیگا به هفته بعدتر کشیده خواهد شد.

در حال حاضر اتلتیکو ، 4 امتیاز با بارسلونا اختلاف امتیاز دارد. اما از لحاظ گل آوراژ ، از این تیم پایین تر است و هنوز بازی برگشت خود با این تیم را برگزار نکرده تا بدانیم که سرنوشت آنها در بازی رودررو چگونه خواهد بود.


از طرفی فاصله امتیازی اتلتیکو با رئال در حال حاضر 6 امتیاز است . البته رئال یک بازی کمتر انجام داده است. اگر فرض را بر این بگیریم که رئال بازی عقب افتاده خود را ببرد ؛ فاصله این دو تیم به سه امتیاز کاهش خواهد یافت .

اما مزیتی که اتلتیکو به رئال دارد در بازی های رودرروی این دو تیم است. اتلتیکو با یک برد و یک مساوی در مقابل رئال ، حتی در شرایط امتیازی برابر با این تیم ، قهرمان لالیگا خواهد شد.


با این تفاسیر اتلتیکو یک وظیفه ساده در پیش دارد. دو بازی بعدی خود را ببرد تا بدون چون و چرا قهرمان شود.

هفته بعد ، لالیگا با بازی بارسا در مقابل ختافه و در روز شنبه آغاز خواهد شد. بدین ترتیب اتلتیکو که روز یکشنبه ساعت 19.30 به مصاف لوانته می رود ؛ از نتیجه بازی بارسا آگاه خواهد بود .

رئال نیز دو ساعت دیرتر از اتلتیکو در برنابئو میزبان والنسیا است . بدین ترتیب تحت هیچ شرایطی اتلتیکو پس از به پایان رسیدن بازی خود با لوانته نمی تواند از قهرمانی خود آگاه باشد.

بسیار سخت است اما شاید تیم دوم مادرید پس از 18 سال همین یکشنبه ای که می آید قهرمان لالیگا بشود.

مارکا

رضا سیف

     
آی اسپورت
2014-04-28 14:51:14
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر