فهرست
زنده از استودیو 14 ؛ آخرین نود سال در آی اسپورت
زنده از استودیو 14 ؛ آخرین نود سال در آی اسپورت

زنده از استودیو 14 ؛ آخرین نود سال در آی اسپورت

آی اسپورت - برنامه نود آخر ، ناغافل ما را با مهمانش سورپرایز می کند . درحالیکه هنوز برنامه گرم نشده بعد ازپخش گزارشی از اردوی تیم ملی در آفریقای جنوبی ، یحیی گل محمدی را می بینیم ؛ اتو کشیده و آرام و سرمربی . یحیی دبیر زیان سابق مدرسه ای در دوردست ، یعد از چاق سلامتی میکروفن را به کی روش و آرین قاسمی می دهد .

* کی روش با چهره ای بغ کرده همان اول کار می گوید که این اردو آنی نیست که باید باشد و یک شکست بزرگ است . او می گوید تاثیرات این اتفاق را در جام جهانی خواهید دید .

* شما نمی توانید دو طرف دنیا را داشته باشید . این ترجمه پرتغالی خداو خرمای خودمان است .

* دقیقه هفتم مصاحبه است که کی روش آفتابه دست می گیرد: با سطح تمرین شما در لیگ ایران  ، تیم ملی حتی یک درصد شانس برای موفقیت در جام جهانی ندارد . او این جمله را در پاسخ به این سئوال که چرا بازیکنان  تیمهای اروپایی را با تیم ملی همراه نکرده به زبان اورد .

* بی احترامی به فدراسیون . کی روش می گوید : این یک تصمیم جمعی بود که باشگاه ها به ان احترام نگذاشتند.

* آرین قاسمی می تواند راه خسرخسروشاهی را ادامه بدهد . او سئوال ها را با نهایت احساس به فارسی برمی گرداند . کی روش می گوید : قیافه ام به این جهت خسته است که دارم سخت کار می کنم .

* دقت که می کنیم قیاقه کی روش خیلی شبیه به چهره اش در کنفرانس خبری است؛ بعد از بازی با آرژانتین.
* غر غر های کی روش تمامی ندارد. آخر حرفهایش می گوید : آریا هاسه گاوا از لیست خط خورده . بعد در پاسخ به سئوال عادل درباره احتمال حضور یک بازیکن جدید هم می گوید : یکی هست اما نمی گم ! سم بازی های استاد باعث می شود عادل خودش ته مصاحبه را قیچی کند.

* کی روش می گوید اردوی آفریقا را با ارتباطات خودش ردیف کرده اما اختمالا این روش را بی خیال شود چون بودجه فوتبال دارد به جاهای دیگری می رود که نباید !

* یک ناراحتی دیگر کی روش هم تنبیه نشدن قلعه نویی ، کرانچار و بقیه اذیت کنندگان تیم ملی است .او انتظار برخورد داشته یا حداقل یک فحش آبدار از سوی حاج علی .

* برنامه تدارکاتی تیم ملی برای جام جهانی ، در حد تیم خاکی کارون است .آنگولا و ترینیداد . شک نکنید جگر مسی را در می آوریم !

* دعا خیلی چیز مهمی است . کی روش در انتهای حرفهایش می گویدفقط یک دست گرمکن داریم برای یک هفته! این یک انتقام پرتغالی است از آل اسپرت .

* سرمربی تیم ملی لباس آل اسپورت نپوشیده و عمرا هم نپوشد .

* کی روش یک هو شروع می کند از اتحاد حرف زدن . از نبی و کفاشیان و صعود در بازی کره . می خواست اسم مارا هم بیاورد ولی عادل نگذاشت و پرید توی حرفش.

* گرمکن ها بوی عرق بدی می دهند . کی روش این را نمی گوید اما سه هفته و یک گرمگن بدن شستشو یعنی اینکه ملی پوش ها با شپش برمی گردند ایران . باید ببریم شان مایه کوبی.

* از نظر امیدواری به حد تیم برمه سقوط کرده ایم . یاد بوی عرق بچه ها در اردو می افتیم و اشک در چشم مان حلقه می زند .

* کی روش با همان غرولند آرام در هاله ایZܢ��|� مظa�����یت حر�E�ر آر، ما را به خدای بزرگ می سپارد و ما باید تا صبح کابوس مسی و ژکو ببینیم .

*یک دست گرمکن برای سه هفته. این صحبت هایی درباره یک تیم ملی در آستانه جام جهانی است. کی روش می گوید نباید این حرف ها زده شود ولی چاره ای ندارد. شیم آن آس!

مصاحبه با بیت اشور

* سعید مظفری قبل از شهرت در داوری در شبکه 3 مجری بود . او که حالا در کاناداست دوباره به عنوان یک مجری به اردوی ونکوور رفته و با استیون بیت اشور حرف می زند . سعید در جاهایی با هم تیمی های استیون انگلیسی حرف می زند و صدایش را دوبله کرده اند . یا موتی در جنگ فوتبال آسیا به خیر !

*مترجم به بیت آشور: پدر مادرت هم ایرانی‌ هستن، حتما اونا هم میخواستن برای ایران بازی کنی‌.
بیت آشور: نه، اونا فقط میخواستن من رو خوشحال ببینن. (ترجمه فارسی روی تصویر: بله، پدرم خیلی‌ می‌خواست من برای ایران بازی کنم.
)
یحیای محبوب
* از آخرین تصویر یحیی در نود چیز زیادی یادمان هست .  روز گریه  مهدوی کیا و استعفای سرمربی آن روز های پرسپولیس . یحیی اما امشب خیلی با اعتماد به نفس تر است . ابایی ندارد یگوید با انتشار قراردادها مخالف بوده و ترسی هم ندارد از اینکه نفت با او تمدید نکند .
*تماتشاگران نفت بیژن زنگنه را به عنوان پدیده معرفی کرده اند. بنده خداها اسمش را دیده اند و گفته اند خیلی داشته باشد 22 سال.
*کامنت عالی :الان مثل جریان جزیره ابوموسی، خیرین بی نام و نشان زنگ می زنن برای تیم ملی گرمکن می خرن....
کبه : باید به معاون باشگاه پول می داد
کبه در نود در نود علیه باشگاه استقلل حرفهای تندی می زند .. می گوید فقط 16 هزار دلار از استقلال گرفته و با او بد کرده اند .کبه می گوید : اگر به امیری ( معاون باشگاه ) پول می دادم تحویلم میگرفت .
* خادم توی کار ناظمی می گذارد و می گوید فایل صوتی دعوای پروین و دایی از اتاق او بیرون رفته و او متاسف است ...
* یک نفر از حق خودش برای قصاص گذشته اما جای این حرفها در نود است ؟ احسان علیخانی کجاست ؟
* عزیزی خادم هم هست . آخرین نود نباید بدون او تمام می شد.
* کبه درباره شادی بعد از گلش یک حرفهایی می زند که نمی فهمیم . می گوید من یک پدر هستم . لاید پدرکه باشید در نشانه شناسی حرکت بالای 18 سال شما تبدیل به یک پند اخلاقی  ملو می شود .
سید مناف ؛ روی خط 

*معاون مالی و پشتیبانی وزارت ورزش آمده روی خط و دارد آمار می دهد از پول هایی که برای ورزش خرج کرده اند. آماری که فقط به درد بولتن های اداری می خورد. نکته این که دوستان وزارت حرفها و کارهایشان بوی دهه شصت می دهد.

* سید مناف هاشمی معاون مالی و پشتیبانی وزارت ورزش و از یاران سابق قالیباف ( جذب شده به دولت حقوقدان ) ! در دفاع از وزارت ورزش ، حرفهای کی روش درباره وضعیت اردو را با اعداد و ارقامی که چندان به گوش ما اشنا نیست پاسخ می دهد . هاشمی می گوید به تیم ملی 2.5 میلیارد کمک شده و اگر خطایی این وسط صورت گرفته باید گوش کفاشیان را کشید .
خواسته ناخواسته کی روش
وحید جعفری نماینده خاورمیانه ای اشپورت در مخالفت با حرفهی  کی روش صحبت می کند . می گوید : کی روش برای بازیکنان تیم ملی یک دست لیاس خواسته بوده است . آدم می خواهد جای عادل فردوسی پور باشد و یک حرفهایی بزند . بچه ها جلوی ما را می گیرند و نمی گذارند .جعفری می گوید تن به خواسته های کی روش نداده و این اتفاق ها عجیب نیست . کی روش چه خواسته ای از جعفری داشته ؟
*آیا شما از تیم ملی کشورمان در جام جهانی انتظار صعود دارید؟ مزدک طوری سوال برنامه را می پرسد که آدم دنبال گزینه «نه واللا!» می گردد.
* یحیی می خواهد از کادر و مدیریت و خانواده تشکر کند عادل هی می پرد وسط حرفش . آخرش هم نتوانست از فیزیوتراپ سوم تیم تشکر کند . ما اما به نمایندگی از یحیی تاکید داریم که : فیزیو مچکریم .
* فیلم کتک کاری حقیقی و صادقیان نزد یحیاست . نامرد تنهایی دیده و حالش را برده و حالا می گوید : برای اینکه آن را به نود بدهد باید از دایی اجازه بگیرند . تک خور .

*کفاشیان الان گفت سه دست لباس تمرین دادیم و یه دست لباس هتلی. پس کی روش را از برق بکشید . اقلکم .

*یحیا گل محمدی: شما دلار رو بکنید 1000 تومن، ما هم حاضریم قراردادمون رو یک سومِ الان کنیم.
این بهترین راهکارِ اقتصادی و راهِ گشایشِ گره های کورِ فوتبالِ ایران در ده سال اخیر بود.
*یحیی آخر حرف هایش طرفداران نفت را معرفی می کند. مادر و خواهر و همسر و دختر و پسرش.
* کی روش از آفریقا زنگ زده و جواب جعفری را داده . عادل حرفها را پخش نمی کند . گذاشته 2:30 به بعد .
حمله فغانی به کفاشیان
علیرضا فغانی داور ذخیره جام جهانی ، خیلی سریع  کارت را میکشد بیرون . میگوید: اقای کفاشیان در برنامه زاویه گفته داوری در جام جهانی نداریم سعی می کنیم 2-3 داور را به جام جهانی بفرستیم که این نشان می دهد او هیچ چیزی درباره ما نمی داند .
* هر هدست 6500 دلار. کل فدراسیون پولش را گذاشته و فقط یکی خریده  برای کل لیگ ...
*آیتمی استثنایی درباره استفاده از هدست داوری توسط ماسیمو بوساکا. با استفاده از شات آپ و دیگر کلمات منشوری و آن جمله فلسفی آخر بازی: ما خدا نیستیم و اشتباه می کنیم.
* کامرانی فر می گوید : درست است که داور ذخیره ایم اما 40 روز برزیل هستیم و از هرلحاظ (!) پودن های زیادی برای ما هست .
* عادل گیر داده به  هد ست . تا امشب 65 هزار دلار به فدراسیون ضرر نزند بی خیال نمی شود .
* فیلمهای مستندی که قبلا از فوتبال 120 پخش شده بود در نود پخش می شود . نامه بزنیم ذیحساب سازمان از عادل کم کنند.
* اسپانسر برنامه گوشی جی ال ایکس است . کاش اگر هدست  نشد به داورها یکی از همین گوشی ها بدهند . جی ال ایکس هم هست .
کفاشیان : اردوی آفریقای حنوبی 1.3 میلیارد !
* علی کفاشیان خوابزده می آید روی خط و می گوید : سلام اقای کامرانی پور . فردوسی پور می گوید : کامرانی فر .
* کفاشیان از کی روش گلایه می کند . هزینه اردوی آفریقای جنوبی 1.3 میلیارد شده . اندازه نصف قرارداد آندو . 400 هزار دلار برای اردوی نصفه و نیمه زیاد نیست ؟
* تصور کنید جلسه ای را که کقاشیان دارد نطق کی روش را می کشد و از او بابت حرفهای امشب توضیح می خواهد.
* کفاشیان می گوید داریم تلاش می کنیم فغانی از لیست ذخیره در بیاید . آدم یاد داریوش مصطفوی می افتد .او  تاکید می کند در تلاش است تا «اینها» از ذخیره بیرون بیایند و حتماً قضاوت کنند.کفاشیان همان قدر در فیفا نفوذ دارد که من در سازمان خواربار جهانی،فائو.
* عادل می گوید هدستها را بخرید . شک ندارم از شرکت هدست سار پورسانت دستی گرفته نامرد.
8 دقیقه تبلیغ وسط برنامه 90 . صدای سیامک انصاری و رامید جوان می آید اما از چهره فوتبالی ها ابدا  خبری نیست . یاد حرفهای درست علی دایی می افتیم . اینکه نمی گذارند ورزشی ها در تبلیغات حاضر باشند و پول بیشتر را از بخش خصوصی در بیاورند .
رحیمی ؛ تاریخ ساز اصفهانی 
* علیرضا رحیمی مدیر عامل جدید روی خط می آید با اعتماد به نفس در حد رویانیان وعده مالی می دهد .
*آدمی به نام حمیدرضا سیاسی شده است رئیس هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس. الان دو روز است خبرنگاران ورزشی دارند زمین و زمان را زیر و رو می کنند و هر سوراخ و سمبه ای را می گردند تا کوچکترین سابقه مدیریتی یا ورزشی از وی پیدا کنند و هنوز نتوانسته اند. آن وقت ایشان در کمال تواضع و فروتنی به خبرگزاری فارس گفته: «احساس دین کردم و برای خدمت به مردم این مسئولیت را پذیرفتم». ناگهان دهه شصت. همان ادبیات. دقیقا همان ادبیات. قدری فراموشش کرده بودیم.
* فردوسی پور از رحیمی می خواهد اعضای هیئت مدیره را با ذکر کارها و سمت هایشان معرفی کند . رحیمی من من می کند . او تنها نام دو نفر را به ذهن سپرده است . استیلی و زادمهر را هم یادش نیست . عادل بی خیال اطلاعات گرفتن می شود . این یک سئوال کلیدی است و البته خروچی اش این است که رحیمی یک گزینه سفارش شده از بالا بوده است . کسی که وقت نداشته اعضای هیئت مدیره را به خاطر بسپارد . و باید از اعضای هیئت مدیره سوال کرد ؛ آیا برنامه ای از رحیمی خواسته شده یا او به فرموده یا به اتکای کارنامه انتخاب شده ؟
*بدبختی که یکی دو تا نیست. به جز استیلی و زادمهر کسی بقیه اعضای هیات مدیره پرسپولیس را نمی شناسد؛ حتی رحیمی مدیرعامل. فعال اقتصادی، فامیل رئیس جمهور و حقوق دان برجسته. فعلاً این ها را داشته باشید تا دعواهای طول فصل که دوستان قفل از لب بگشایند
*عادل نگاه شورت ورزشی را قبول ندارد. همان طور که خوشحال است از  انتخاب هیات مدیره پرسپولیس سیاسی نبوده این را می گوید .
کامنت :رحیمی در جواب فردوسی پور مبنی بر اینکه اعضای هییت مدیره چه کسانی هستند و با چه وظایفی تاکید کرد: عباس معصومیه؟
سفر به افغانستان
همکار جدید نود اهل هرات است و از افغانستان گزارش تهیه کرده، از یک خیاط افغان که شبیه مسی است . او نعل به نعل از بی بی سی پیروی کرده. الان منتظرم که آخرش بگه: هارون نجفی زاده، کابل!

* یکی از بچه ها نوشته : اگر این خیاط افغان شبیه مسی باشه، منم شبیه دی کاپریو هستم.

فتح الله ....زاده !
* اول گزارشی پخش می شود از جلسه هیئت مدیره آی ها در وزارت ورزش  . فتح الله زاده می گوید : 40 میلیارد تومان بدهی داریم با 20 میلیارد صافش می کنیم !
کامنت :فتح الله زاده دیشب فیلم سگ کشی رو دیده. میخواد چک ها رو تومنی 5 زار بخره از طلبکارا

* واعظ آشتیانی ، دشمن خونی فتح الله زاده  و مدیر اسبق استقلال می گوید : سه سال پیش بود که فتح الله زاده گقت 10 روزه سند را می گیریم و امروز این اتفاق نیفتاده است .

*دوست دارم روزی برسد که پولدار باشم. خیلی پولدار. بعد به عادل سفارش کنم همه این تلفن هایی که برای پول عمل و مصدومیت و این چیزها می شود را وصل کند به منشی دفترم تا شماره حسابشان را بگویند. این طوری نود را نجات می دهم از ابن بنگاه خیریه و تامین اجتماعی بودن.

* یکی از بچه های دمغ همدان برنده قرعه کشی امشب نود شده . آی لاو یو پی ام سی .

*دکتر ذوالفقارنسب دارد درباره فوتبال کردستان حرف می زند. حرفها همان گلایه های همیشگی از بی پولی است ولی به نظر می رسد جایگاه او همان جاست؛اگر راست می گوید بماند و یک تیم از سنندج را زنده کند

* عادل می رسد به ارتباط مستقیم با مهدی کریمیان . شاید خاصیت آخرین برنامه سال است . کامرانی فر و  فغانی هم کلا مانده اند در استودیو ، و بعد چند آدم محترم درباره فوتبال کردستان و سیاست های فوتبال این استان حرف می زنند . شهر زیبایی که واقعا چندان مهم نیست رئیس فوتبالش که باشد ... اما آخرین نود است دیگر .

* خسته نباشی برادر عادل بعد این یک سال . جام جهانی منتظرت هستیم . استراحت کن و بهتر باش.
     
آی اسپورت
2014-04-29 02:37:28
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر