فهرست
گزارش رویترز درباره نکونام: نقش مهم نکو در برزیل
گزارش رویترز درباره نکونام: نقش مهم نکو در برزیل

گزارش رویترز درباره نکونام: نقش مهم نکو در برزیل

آی اسپورت - پاتریک جانسون نویسنده خبرگزاری رویترز علاقه خاصی به جواد نکونام دارد. او مطلبش درباره کاپیتان تیم ملی را اینگونه شروع کرده: بازیساز، کاپیتان و متخصص در زدن ضربات ایستگاهی. جواد نکونام با چنین ویژگیهایی می خواهد در چهارمین حضور ایران در جام جهانی، چیزی برای تیم کشورش کم نگذارد. هافبک 33 ساله که از 14 سال قبل پیراهن تیم ملی را بر تن کرده با داشتن بیشتر از 130 بازی ملی، تجربه بسیار زیادی دارد. او و گلهای حساسش یکی از دلایل اصلی صعود تیم ملی به جام جهانی بود. نکونام که پاسهای بسیار خوبی می دهد، می تواند به خوبی تیمش را در موقعیت حمله قرار دهد. او در دو بازی اول ایران در جام جهانی 2006 بازی کرد و عملکردش آنقدر خوب بوده که مدیران اوساسونای اسپانیا راضی به امضای قرارداد با او شوند.

نکونام اولین بازیکن ایرانی بود که در لالیگا بازی کرد و در 6 سالی که برای اوساسونا توپ زد، نزدیک به 150 با پیراهن این تیم را بر تن کرد و 20 گل به ثمر رساند. او در سال 2012 به ایران برگشت تا برای استقلال بازی کند و حالا که در الکویت توپ می زند، باز هم توانایی هایش در گلزنی را به همگان نشان می دهد. در شرایطی که ایران با آرژانتین همگروه شده، نکونام باید در کنار آندرانیک تیموریان، در بهترین شرایط ممکن قرار داشته باشد تا جلوی مهره های هجومی آرژانتین مقاومت کند.

داستان بازی با نیجریه البته متفاوت است و نکونام باید در اولین بازی تیم ملی، توانایی اش در کارهای هجومی را به رخ حریف بکشد. ایران در آخرین بازی اش به مصاف بوسنی می رود  و  ایرانی ها امیدوارند که بتوانند در برزیل، دومین پیروزی شان در جام جهانی را جشن بگیرند. تنها پیروزی تیم ملی در جام جهانی مربوط به برد ایران مقابل امریکا در جام جهانی 98 می شود. دیداری که عملکرد فوق العاده دروازه بان ایران، نقش زیادی در کسب آن نتیجه داشت.

     
آی اسپورت
2014-04-29 11:28:50
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر