فهرست
یک پیروزی در برزیل، بزرگترین افتخار دوران مربیگری کی روش
یک پیروزی در برزیل، بزرگترین افتخار دوران مربیگری کی روش

یک پیروزی در برزیل، بزرگترین افتخار دوران مربیگری کی روش

آی اسپورت - کارلوس کی روش به دنبال آخرین موفقیت با تیم ملی ایران است. این تیتری است که خبرگزاری رویترز برای گزارشش در مورد سرمربی تیم ملی ایران از آن استفاده کرده است.

به نوشته این سایت، کی روش علیرغم موفقیتی که با تیم ملی ایران کسب کرده، هر روز شاهد انتقاداتی از داخل ایران است. البته سرمربی 61 شاله تیم ملی ایران، در تیم های قبلی اش نشان داده که از مواضعش به راجتی کوتاه نمی آید. الکس فرگوسن سرمربی سابق منچستر یونایتد درباره همکار مورد علاقه اش نوشته:کی روش بی نظیر است. یک مرد باهوش، نکته بین و برجسته.

او برای من خوب بود و نزدیکترین همکارم محسوب می شد" جالب اینکه مردی که فرگوسن اینگونه از او تعریف کرده، توسط رسانه های ایرانی مورد نقد قرار می گیرد. با این همه او انرژی و روحیه مثبتی برای تیم ملی ایران به ارمغان آورده است. او می گوید:" علیرغم تمام مشکلاتی که داشتیم، ایران طی سه سال گذشته اتفاقات مهمی در دنیای فوتبال را خلق کرده است.

اگر شما عاشق فوتبال باشی، این موضوع به کمکت می آید و با توجه به آنکه بازیکنان و مردم ایران عاشق فوتبال هستند، ما توانستیم به جام جهانی صعود کنیم. کمتر کشوری را می بینی که بیش از 80 هزار نفر برای دیدن مسابقات به استادیوم بیایند. وقتی دو تیم بزرگ تهران با هم بازی دارند، بیشتر از 5 هزار نفر، از شب قبل مسابقه به استادیوم می آیند. این بی نظیر است و ما برای چنین مردمی کار می کنیم. شور و اشتیاق ایرانی ها به فوتبال باعث شده که سرمربیگری تیم ملی این کشور یکی از بهترین تجربیات کاری من باشد"

کی روش در مورد جام جهانی می گوید:" ما با یک هدف به جام جهانی می رویم. صعود از گروهمان. می دانم این موضوع چندان منطقی و واقعی به نظر نمی رسد اما ما به آن فکر می کنیم" ایران تا امروز تنها یک برد در جام جهانی داشته و پیروزی تیم ملی در جام جهانی برزیل می تواند بزرگترین افتخار دوران مربیگری کی روش باشد.

     
آی اسپورت
2014-04-29 11:27:20
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر