فهرست

از 3 میلیارد اسپانسر چقدر به بازیکنان می رسد؟

آی اسپورت – اسپانسر جدید باشگاه پرسپولیس  دیروز  یک چک 3 میلیارد تومانی  به این باشگاه پرداخت کرد تا در همین  شروع کارحسن نیتش را در همکاری دوجانبه نشان دهد.
در حالی که همه فکر می کنند با صحبت از بودجه 55 تا 60 میلیاردی ( با احتساب کمک اسپانسر و دریافت حق پخش و تبلیغات دور زمین)اوضاع مالی باشگاه پرسپولیس گل و بلبل شده اما باید دید  با این 3 میلیاردی که فعلا به باشگاه تزریق شده چه بخشی از مشکلات مالی این تیم حل خواهد شد؟
مهمترین مشکل البته  می تواند تسویه حساب با بازیکنان  و کادر فنی فصل قبل باشد که شاید حدود 12 میلیارد تومان  برای باشگاه هزینه در بر داشته باشد و این یعنی اینکه حتی  اگر کل این 3 میلیارد به بازیکنان و کادر فنی تعلق گیرد تها 25 درصد دیگر از قراردادهای آنها پرداخت خواهد شد.
به این موضوع مهم اضافه کنید  بدهی 1.8 میلیاردی باشگاه به بانک رسالت که پروین بعد از قرارداد با این بانک به صورت علی الحساب گرفته بود تا بخشی از مطالبات بازیکنان را پرداخت کند.البته اگر وزارتخانه این قرارداد  را قوبل کند یا رحیمی شرایط  زمانی آن را تغییر دهد شاید این قرارداد سرجایش باقی بماند و اصلا بدهی در کار نباشد اما اگر قرار باشد تبلیغات پیراهن به اسپانسر جدید اختصاص یابد باید  این بدهی را  به مجموع بدهی های باشگاه اضافه کرد.
موضوع مهم بعدی بدهی  نسبتا سنگین به باشگاه عجمان امارات  بابت  باقیمانده مبلغ رضایتنامه خلعتبری و البته جریمه دیرکرد  این مبلغ است که عدد قابل  توجهی  حدود 250 هزار دلار ( نزدیک 800 میلیون تومان ) می شود.
حالا اگر بدهی بابات حق دادرسی پرونده کاروالیو و وینگادا تنها  چیزی حدود 1550 فرانک سوئیس ( کمتر از 30 میلیون تومان )باشد  بدهی های  سنگین به  اداره مالیات،هتل ها ، شرکتی که  به بازیکنان ماشین داده و ... هر کدام مقوله سنگینی است که باید دید رحیمی در بدو استقرار در راس باشگاه پرسپولیس برای حل این مشکلات چگونه مدیریت خواهد کرد و اولویت بندی هایش چگونه است.

     
آی اسپورت
2014-04-29 14:45:31
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر