فهرست
یادداشت روز: شکست رئال، تحفه ی گواردیولا برای مراسم بزرگداشت تیتو
یادداشت روز: شکست رئال، تحفه ی گواردیولا برای مراسم بزرگداشت تیتو

یادداشت روز: شکست رئال، تحفه ی گواردیولا برای مراسم بزرگداشت تیتو

آی اسپورت - تیم پپ گواردیولا موفق شد در حالی که دیدار برابر وردربرمن، با نتیجه ی 2-2 مساوی بود، با زدن سه گل این تیم را شکست دهد. حدود 24 ساعت پیش از این مسابقه، گواردیولا بهترین دوستش را از دست داده بود. او با بازوبند مشکی روی نیمکت بایرن نشست و شدیدا ناراحت و غمگین بود.

گواردیولا در مصاحبه ی پس از بازی اش این مصیبت رابه خانواده ی تیتو تسلیت گفت.

اما گواردیولا در بازی هفته ی گذشته ی این تیم برابر رئال هم بیش از اندازه ساکت و ناراحت بود و آن تصویر از پپ گواردیولا می تواند روی بازیکنان بایرن درون زمین تاثیر بگذارد. حالا درست چهار روز پس از فوت تیتو، پپ باید مهم ترین بازی فصلش را برابر رئال مادرید انجام دهد.

او تیمش را در شرایط دشواری برای این مسابقه کرده است و حتی نتوانست برای ادای احترام به روح تیتو به مراسم سوگواری دوست قدیمی اش در بارسلونا برسد. البته این اولین باری نیست که پپ تیمش را در آستانه ی دیداری حساس، دچار مشکل می بیند. در سال 10-2009 بحران آتشفشان ایسلند باعث شد بارسایی ها با اتوبوس به میلان بروند و 1-3 به اینتر خوسه مورینیو ببازند.

این شرایط با هم قابل مقایسه نیستند اما هر دو یادآور دو نمونه از سخت ترین لحظات دوران مربی گری پپ گواردیولا هستند.

آن سال وقتی گواردیولا، جایزه ی بهترین سرمربی سال را در مراسم توپ طلا دریافت کرد، گفت:"دوست دارم این جایزه را به تیتو ویلانووا دوست، همراه، همکار و کسی که همواره با من است تقدیم کنم. تیتو، این جایزه از اعماق قلبم مال توست."

متاسفانه، تیتو حالا با ما نیست و گواردیولا می تواند با برد در بازی امشب این پیروزی را به روح تیتو تقدیم کند. این مساله می تواند انگیزه ی خوبی برای پپ گواردیولا باشد، که در غم از دست دادن دوست و دستیارش عزادار است.

     
آی اسپورت
2014-04-29 14:47:33
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر