فهرست
نکته روز: دایی ایقا شد ؛ قلعه نویی هم می ماند؟
نکته روز: دایی ایقا شد ؛ قلعه نویی هم می ماند؟

نکته روز: دایی ایقا شد ؛ قلعه نویی هم می ماند؟


آی اسپورت- تصویری که از قلعه نویی مدل 92-93 در اذهان باقی خواهد ماند؛ نه مثل سابق یک سرمربی قهرمان بلکه مردی است که می خواست یکه و تنها به صف دشمنان بزند و همه را قلع و قمع کند. اما به وضوح دیدیم که نشد، نتوانست... فرکی یک مشت جوان داشت که سرشان را برایش جلوی توپ بگذارند و مدیریتی که بنا را به موفقیت باشگاهش گذاشته بود. قلعه نویی اما نکونام و منتظری و مجیدی... یا حتی ساموئل و آندو که به زور نگه شان داشت. علی فتح الله زاده هم که در خالی کردن پشت باشگاهش سنگ تمام گذاشت امسال.
امیرقلعه نویی اما همیشه از معرفت نازی آبادی ها گفته، او کسی نیست که به این راحتی ها شانه خالی کند. او کدها را فرستاده و می خواهد استقلال 83 را بسازد. این وسط شاید دکتر قریب گزینه مورد علاقه آقای سرمربی باشد. کسی که یکبار سه فصل متوالی به او اعتماد کرد و همین جمله تکلیف خیلی چیزها را روشن میکند. احتمال ماندن فتح الله زاده در استقلال چیزی نزدیک به صفر است چه اینکه گوش مردم و وزارت از قول های رنگارنگ او پر شده و قلعه نویی هم شاید به زبان نیاورد اما دل خوشی از اقای شوالیه ندارد.
قلعه نویی نزدیک به یک دهه با بازیکنان مطبوع و مورد اعتمادش جام های قهرمانی را یکی یکی درو کرد اما حالا از عنایتی و اکبرپور و کاظمی و صادقی تقریباً چیزی باقی نمانده و ژنرال فهمیده که باید طرحی نو در اندازد.
او یک فصل دیگر در استقلال خواهد ماند؛ این شاید همان چیزی باشد که مردم می خواهند و در فوتبالی که هوادار از پایین ترین درجه اهمیت برخوردار است این روزنه امید و نقطه روشنی است.
ماندن قلعه نویی در استقلال، فارغ از هر نتیجه ای به جذابیت بیشتر لیگ کمک می کند. وقتی پرسپولیس با جمعی از متمول ها تیم هیت مدیره را بسته و علی دایی بازیکنانش را انتخاب کرده، فولاد می داند از لیگ بعدی چه می خواهد و سپاهان در تکاپوی ساختن تیمی بهتر است. امیرقلعه نویی باید بماند و چراغ آبی لیگ را روشن نگه دارد، با ایده های جدید، تیمی بهتر و خیالی آسوده تر...

     
آی اسپورت
2014-04-29 15:15:17
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر