فهرست
واکاوی مذاکرات باشگاه پرسپولیس با کارگزار
واکاوی مذاکرات باشگاه پرسپولیس با کارگزار

واکاوی مذاکرات باشگاه پرسپولیس با کارگزار

آی اسپورت - باشگاه پرسپولیس بعد از مدیریت جعفر سمیعی و تغییرات در هیات مدیره این باشگاه در اقدامی قابل پیش بینی از وزارت ورزش درخواست فسخ قرارداد با کارگزار رسمی خود را مطرح کرد. از روزی هم که خبر درخواست فسخ قرارداد این باشگاه رسانه ای شد در چند نوبت مسئولان باشگاه پرسپولیس و شرکت آتیه داده پرداز در وزارت ورزش جلساتی را برگزار کردند که ظاهرا این نشست ها خروجی به نفع دو طرف نداشته است. هفته گذشته هم بین جعفر سمیعی و جلیلوند مدیرعامل شرکت آتیه داده پرداز نشستی خصوصی برگزار شد و دو طرف پیشنهادات هم را ارائه کردند و گویا قرار شده کارگزار رسمی سرخپوشان تا سه شنبه جواب نهایی خود را در مورد این نشست عنوان کند.

قرارداد کارگزار پرسپولیس با این باشگاه از همان ابتدا هم با اشکالاتی روبرو بود و انتقادات زیادی به مسئولان وقت این باشگاه بابت انعقاد چنین قراردادی مطرح شد اما در نهایت همکاری طرفین با همان اما و اگرها و نقدها آغاز شد. چندی بعد از استعفای محمد حسن انصاری فرد مدیرعامل وقت پرسپولیس که عامل ایجاد چنین قراردادی بود، مهدی رسول پناه به عنوان سرپرست باشگاه پرسپولیس و هیات مدیره وقت این باشگاه اعلام کردند که این قرارداد مناسب نیست و آنها هم خواهان فسخش شدند که در نهایت بعد از جلساتی که برگزار شد، با اضافه کردن متمم همکاری ادامه پیدا کرد.

تاکید بر کف درآمد 110 میلیارد تومانی و نامشخص بودن سقف درآمدزایی یکی از اشکالاتی بود که حتی بعد از اضافه شدن متمم همچنان به این قرارداد وارد بود اما اصرار بر ادامه همکاری وجود داشت. از سوی دیگر در این قرارداد مدام به کف درآمد تاکید می شود و در قرارداد آمده درآمد بیش از این به صورت مساوی بین باشگاه و کارگزار تقسیم می شود اما تاکنون نشانی از قرارداد بالای 110 میلیارد نبوده است.

اکنون با حضور سمیعی همان اشکالات نمایان شده و مدیرعامل کنونی قرمزپوشان پایتخت با علم بر اینکه چنین قراردادی نفعی برای این باشگاه ندارد خواهان ملغی شدن این قرارداد یا ادامه آن با شرایط جدیدی که او در نظر گرفته، است. هر چند که پیگیری ها نشان می دهد زیروبمهای این قرارداد به گونه ای است که دو طرف  برای ادامه یا حتی فسخ آن راه آسانی در پیش ندارند.

شرکت آتیه داده پرداز به توجه به ضرب الاجلی که باشگاه برای پرداخت پول برانکو داشته و به دلیل عدم تامین بودجه از سوی مدیران وقت، مطالباتی که باید در ماه های آذر و بهمن به این باشگاه تزریق می کرده بابت رفع شدن مشکل برانکو هزینه کرده و پرداختی بعدی این شرکت طبق تعهد برای فروردین 1400 است. البته که طبق قرارداد این حق کارگزار پرسپولیس است که طبق قواعدی که تعریف کرده اند سر موعد مقرر واریزی به این باشگاه داشته باشد و این مشکل مدیران وقت پرسپولیس بوده که در تایمی خارج از قرارداد از این شرکت پول گرفته تا چاله پردردسر پول برانکو را پر کنند با این حال اکنون هم سرخپوشان دچار بحران مالی هستند و مدیران فعلی هم از کارگزار خود درخواست کرده اند موعد پرداختی را جلوتر انجام دهند تا باشگاه از بحران فعلی خارج شود.

ظاهرا پیش از این هم کارگزار پرسپولیس زودتر از موعدهایی که در قرارداد بود به داد باشگاه رسیده و اینکه چرا اکنون حاضر نمی شود به جای فروردین یک ماه جلوتر به باشگاه واریزی داشته باشد جای سوال است. میزان پرداختی باشگاه به بازیکنان 20 درصد بوده و این موضوع هر آن ممکن است تبدیل به بحران شود. البته برخی از بازیکنان بین 30 تا 35 درصد قراردادهای خود را گرفته اند اما تعداد این نفرات محدود است و اکثر تیم پرداختی بین 20 تا 25 درصد داشته اند. این درحالیست که حداقل پرداختی یک باشگاه تا نیم فصل باید 50 درصد باشد.

ضمن اینکه از ابتدای فصل بازیکنان پرسپولیس که به قهرمانی نیم فصل هم رسیده اند هیچ پاداشی دریافت نکرده اند و همه این مسائل باعث شده تا مدیریت باشگاه در شرایط خاصی بسر ببرد. در کنار اینها نقل و انتقالات زمستانی را هم باید اضافه کرد. همچنین وضعیت پرداختی به کارمندان باشگاه هم مناسب نیست. مدیران پرسپولیس چشم انتظار دریافت پاداش آسیایی هم هستند اما زمان دریافت این پول اصلا مشخص نیست و به همین دلیل نمی توانند روی پولی که هنوز نیامده حساب کنند. با شرایط موجود اگر بین باشگاه و کارگزار توافقی حاصل نشود کار سمیعی و هیات مدیره سرخپوشان برای خروج از بحران مالی سخت است.

 

فارس 

۱    
آی اسپورت
2021-02-20 20:45:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر