فهرست
سوال روز : آیا گواردیولا می تواند پست ثابتی برای گوتزه در نظر بگیرد؟
سوال روز : آیا گواردیولا می تواند پست ثابتی برای گوتزه در نظر بگیرد؟

سوال روز : آیا گواردیولا می تواند پست ثابتی برای گوتزه در نظر بگیرد؟

آی اسپورت - دیدار برگشت مرحله ی نیمه نهایی بایرن مونیخ برابر رئال مادرید می تواند میدانی برای ارزش گذاری و اعتبار سنجی ماریو گوتزه، بال تیم بایرن مونیخ، باشد. حدودا یکسال پیش در همین روزها بایرن اعلام کرد، گوتزه را با رقم 37 میلیون یورو از دورتموند خریده است. البته شروع دوران حرفه ای این بازیکن در بایرن با یک شوک بزرگ همراه به نام مصدومیت همراه بود و این بازیکن نتوانست، در فصل گذشته مهره ی کارآمدی برای بایرن باشد.

حالا درست یکسال پس از بازی رئال برابر دورتموند، در نیمه نهایی لیگ قهرمانان و درخشش گوتزه، این بازیکن دوباره در برابر همان حریف قبلی قرار گرفته و هواداران بایرن از او انتظار درخشش دارند.

وقتی در تابستان 2013 گوتزه به آلیانز آره نا پا گذاشت، عده ای او را ستاره ی آینده ی بایرن می دانستند. آن ها احساس می کردند بایرن در حضور پپ گوادیولا به کمال برسد و گوتزه، در این بین نقشی اساسی خواهد داشت. ماتیاس سامر، گوتزه را "استعداد قرن" نامیده بود و انتظارات از او بسیار بالا بود.

آن ها فکر می کردند گوتزه می تواند به عنوان جانشینی برای ریبری یا به عنوان شماره ی 9 کاذب بایرن، چیزی در حد و اندازه های مسی، مورد استفاده قرار گیرد اما گواردیولا نتوانست در سیستم 1-4-1-4 جدیدش پست مناسبی برای گوتزه پیدا کند.

به عنوان یک بازیکن 21 ساله، گوتزه هنوز فرصت زیادی برای پیشرفت دارد و می تواند روزی به بهترین بازیکن آلمان تبدیل شود. اما او در یک تیم همیشه برنده بازی می کند. تیمی که در آن با انبوهی از هم تیمی های آماده روبروست و در این شرایط او نمی تواند خوب پیشرفت کند.

او که برچسب یک بازیکن 37 میلیون یورویی را روی خود می بیند، به هیچ عنوان فصل بدی نداشته است. اما گواردیولا هنوز نتوانسته از او که دومین بازیکن گران قیمت تاریخ بوندس لیگاست بازی موثری بگیرد.

باید منتظر بنشینیم و ببینیم آیا گوتزه می تواند با درخشش در بازی امشب پپ را متقاعد کند، که از او به عنوان بازیکن کلیدی بایرن استفاده کند و در سبک کنونی بایرن جای ثابتی به او بدهد؟

     
آی اسپورت
2014-04-29 15:23:25
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر