فهرست
مشکلات برزیل و آرژانتین؛ غول‌های گرفتار
مشکلات برزیل و آرژانتین؛ غول‌های گرفتار

مشکلات برزیل و آرژانتین؛ غول‌های گرفتار

آی اسپورت - اردوی‌های آماده سازی برزیل و آرژانتین در این هفته با مشکلاتی مواجه شد. در مورد برزیل، قضیه مربوط به فهرست ذخیره‌ها می‌شود. تیته، سرمربی تیم مستقیماً فهرست 23 نفره و نهایی تیمش را اعلام کرد. به این ترتیب به هر دلیلی که داشت، هویت 12 بازیکنی که در فهرست انتظار این تیم قرار گرفتند مشخص نشد. نام یکی دو بازیکن به بیرون درز پیدا کرده اما به دلایلی مبهم، نام سایر بازیکنان ذخیره به اطلاع عموم مردم نرسیده است. آنهایی که درگیر جام جهانی شده‌اند – تمام آنهایی که در فهرست 35 نفره قرار دارند – از یکشنبه هفته گذشته دیگر درگیر بازی‌های باشگاه نبوده‌اند به استثنای آن کسانی که هفته گذشته در مرحله گروهی جام لیبرتادورس بازی کردند و البته کارشان پنج‌شنبه هفته پیش هم تمام شد و آنهایی که در فینال لیگ قهرمانان اروپای شب گذشته بازی کردند.

در خیلی از کشورها این کوچک‌ترین مشکلی به وجود نمی‌آورد چرا که رقابت‌های باشگاهی پیش از آغاز جام جهانی به پایان می‌رسد اما لیگ برزیل درست تا آستانه جام جهانی ادامه دارد و در سناریویی عجیب فدراسیون فوتبال برزیل فراموش کرده بود از فیفا برای بازیکنان جهت ادامه دادن به مأموریت‌هایشان در رده باشگاهی مجوز بگیرد، چیزی که بهترین راه برای روی فرم نگه داشتن آنها برای بازی در جام جهانی در صورت نیاز بودن به آنها بود. روز جمعه فدراسیون فوتبال برزیل سرانجام اعلام کرد که تقاضایش از فیفا برای صدور مجوز ادامه دادن به فوتبال باشگاهی برای بازیکنان فهرست ذخیره تیم ملی این کشور مورد پذیرش واقع شده است. به این ترتیب زمانی که دودو، بال تیم پالمیراس از فهرست تیمش برای بازی هفته گذشته در لیگ برزیل کنار گذاشته شد مشخص شد که او یکی از کسانی بوده که نامش در فهرست بازیکنان ذخیره تیته بوده است و رسانه‌ها شروع به شناسایی آن دسته از بازیکنانی کردند که نام‌شان به صورت ناگهانی و غیرمنتظره از فهرست تیم‌های باشگاهی‌شان خط می‌خورد تا فهرست ذخیره‌های برزیل در جام جهانی را کامل کنند. این ماجرا اگرچه برای رسانه‌های برزیلی سوژه‌ای سرگرم کننده بود تا در روزهای بی‌خبری از اردوی تیم ملی این کشور در حومه ریودوژانیرو چیزی به مخاطبان‌شان ارائه کنند اما در عین حال باعث ایجاد اوضاعی در هم و برهم و سردرگم کننده هم شده است.

دردسر دروازه‌بان‌ها برای آلبی‌سلسته

اردوی دیگر قدرت آمریکای جنوبی و رقیب دیرینه برزیلی‌ها یعنی آرژانتین هم اما در آستانه جام جهانی حواشی خاص خودش را داشته است. روز دوشنبه خورخه سامپائولی، سرمربی تیم ملی آرژانتین فهرست 23 نفره‌اش را اعلام کرد که در آن سرخیو رومرو، ویلی کابایرو و فرانکو آرمانی به‌عنوان سه دروازه‌بان تیم معرفی شدند.

رومرو باسابقه‌ترین دروازه‌بان آرژانتین و سنگربان شماره یک این تیم در نزدیک به یک دهه پیش بوده است. آرمانی برای نخستین بار دعوت شده که این پاداش عملکرد و فرم خوب او در ریورپلاته از زمان انتقالش از کلمبیا به آرژانتین در ابتدای سال 2018 بوده است. در همین حال کابایروی کهنه‌کار هم که ماه مارس نخستین بازی ملی‌اش را برای آرژانتین انجام داد، در بازی دوستانه قبلی آلبی‌سلسته مقابل ایتالیا عملکرد خوبی داشت اما در بازی دوستانه بعدی کشورش برابر اسپانیا، یک شب بسیار بد را تجربه کرد.

این بدان معناست که جایی برای ناهوئل گوسمان، کسی که در دو سال گذشته دروازه‌بان ذخیره آرژانتین بود، نماند. این خیلی ظالمانه به نظر می‌رسد بخصوص که گوسمان در معدود فرصت‌هایش برای بازی در ترکیب آرژانتین هرگز این تیم را مأیوس نکرده بود و به همین خاطر سخت می‌شد پیش‌بینی کرد که جای او را در جام جهانی دروازه‌بانی مانند کابایرو بگیرد که در باخت 6 بر یک آرژانتین برابر اسپانیا فاجعه‌آمیز ظاهر شد.

پدر گوسمان بعد از دعوت نشدن فرزندش به اردوی آلبی‌سلسته، واکنش تندی نشان داد و کاریکاتوری از سامپائولی با پیراهن تیم ملی شیلی کشید – تیمی که سامپائولی در فاصله سال‌های 2013 تا 2016 سرمربی‌اش بود – و این کارش جوی عجیب را به وجود آورد و نتیجه‌اش آن شد که وقتی رومرو مصدوم شد و جام جهانی را از دست داد، سامپائولی به جای او کسی را دعوت نکرد جز گوسمان اما حالا بحث بر سر این است که آیا رومرو باید از فهرست خط می‌خورد؟ آیا مصدومیت زانوی او آنقدر حاد بود که از جام جهانی محرومش کند؟ مسلماً نه، حداقل طبق ادعای همسرش که می‌گوید رومرو به راحتی می‌توانست در عرض دو تا سه هفته ریکاوری کند. سامپائولی گفت که کنار گذاشتن رومرو برایش تصمیم سختی بوده است و باید مسائل زیادی را در نظر می‌گرفت. حالا خیلی‌ها نگران هستند که او تاوان صبر نکردنش برای برگشتن رومرو، دروازه‌بان باتجربه و مصدوم را بدهد آن هم در حالی که او می‌توانست تا روز 15 ژوئن، یعنی درست 24 ساعت قبل از بازی اول آرژانتین در جام جهانی برای حذف نام رومرو از ترکیب تیمش صبر کند. به هر حال به نظر می‌رسد که سامپائولی متقاعد نشده است که می‌‌تواند روی بازگشت رومرو حساب کند.

۳ ۱  
آی اسپورت
2018-05-27 13:28:00
نظر دهید

۱ نظر
بهزاد
يكشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷، ۱۵:۵۴
خدایا یعنی میشه یکبار تا وقتی ما زنده ایم آلبی سلسته جام جهانی رو ببره؟ بهترین خاطره ی فوتبالیم نیمه نهایی جام جهانی 2014 و برد آرژانتین مقابل هلنده بدون شک
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر