فهرست
چگونه می‌توان چلسی را متوقف کرد؟
چگونه می‌توان چلسی را متوقف کرد؟

چگونه می‌توان چلسی را متوقف کرد؟

برنلی در دیدار این هفته نشان داد چگونه چلسی صدرنشین را باید متوقف کرد. با ضربه كاشته بابي برادي كه به زيبايي به تور دروازه تيبو كورتوا چسبيد، چلسي از كسب پيروزي بازماند. تساوي مقابل برنلي اگرچه جايگاه آبي‌ها را در صدر جدول حفظ كرد اما سين‌دايچ سرمربي ارغواني‌ها نشان داد مي‌توان آبي‌هاي لندن را متوقف كرد. فقط بايد راهش را بلد شد.

 خونسرد باشيد

چلسي امسال در 19 بازي از ليگ برتر موفق شده گل اول را به ‌ثمر برساند كه حاصل 16تاي آن پيروزي و كسب سه امتياز بوده است. در واقع چلسي عادت كرده كه هميشه گل اول را بزند و با همان گل، نظم تيم حريف را مختل كند. تيمي هم كه از چلسي گل مي‌خورد، تمركزش به هم مي‌ريزد و سازماندهي تعريف شده‌‌اش را از دست مي‌دهد. برنلي اما بعد از اينكه دروازه‌‌اش دقيقه 7 توسط پدرو باز شد، اعتماد به نفسش را از دست نداد و 17 دقيقه بعد به گل رسيد. رمز برنلي حفظ خونسردي و رها نكردن بازي بعد از دريافت گل بود.

 مثل چلسي بازي نكنيد

بعضي از تيم‌ها براي اينكه بتوانند راهي براي مقابله با چلسي پيدا كنند، سيستم تيم‌شان را به 3-4-3 تغيير مي‌دهند. تاكتيكي كه براي تاتنهام جواب داد و از اين طريق توانستند ماه گذشته آبي‌هاي لندن را با دو گل شكست دهند. نكته منفي اين تغيير سيستم اجباري اين است كه بسياري از تيم‌ها نفرات لازم براي مقابله با چلسي را ندارند. به همين خاطر مقابله به مثل‌شان با حريف جواب نمي‌دهد. سين‌دايچ بدون توجه به سيستم آنتونيو كونته، تيمش را 2-2-4 ارنج كرد و از بازيكناني كه در اختيار داشت، بهترين بهره را گرفت.

 توجه به كناره‌ها

حتي اگر ديگو كاستا غايب باشد، وينگرهاي چلسي با عملكردشان كاري مي‌كنند كه خلأ مهاجم نوك در تيم حس نشود. آرسنال هفته گذشته به خوبي نشان داد كه چلسي چقدر در كناره‌ها خطرناك است و گل پدرو مقابل برنلي يك بار ديگر اين موضوع را ثابت كرد. بعد از آن گل، برنلي راه‌هاي نفوذ چلسي از كناره‌ها را بست و برايش مهم نبود كه حريف 71 درصد مالكيت توپ را در اختيار داشته باشد. يكي از راه‌هاي از كار انداختن چلسي بستن كناره‌ها و محو كردن ادن آزار و پدرو از جريان بازي است.

 برتری در ميانه ميدان

يكي از دلايل برتري چلسي در اين فصل آزادي عمل خط مياني اين تيم متشكل از نمانيا ماتيچ و انگولو كانته است. اين دو بازيكن با پاس‌هاي خود محوريت اصلي حملات چلسي را بر عهده دارند و مركز زمين را كاملاً در اختيار گرفته‌اند. برنلي توانست وظايف اين دو را به حداقل برساند و عملكردشان را تحت تأثير قرار دهد. دو بازيكني كه كانته و ماتيچ را تحت فشار قرار دادند جوي بارتون باتجربه و اشلي وست‌وود بودند.

 

۱ ۱  
آی اسپورت
2017-02-14 19:40:00
نظر دهید

۱ نظر
هرمز
چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵، ۰۰:۰۸
فقط و فقط اینتر زمان مورینیو میتونه
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر