فهرست
این همه بی نظمی؛ برای یک امتیاز بیشتر؟
این همه بی نظمی؛ برای یک امتیاز بیشتر؟

این همه بی نظمی؛ برای یک امتیاز بیشتر؟

آی اسپورت – پذیرفتن طرحی که کارلوس کی‌روش برای ریکاوری بازیکنان ملی‌پوش لیگ برتری ارائه داده به همان اندازه که برای مربیان شاغل در لیگ برتر غریب به نظر می‌رسد برای کارشناسان فوتبال و اهالی رسانه هم عجیب و غیر معمول است و حتما متعاقب پیشنهاد ارائه شده پرسش‌های مهمی مطرح می‌شود که سرمربی تیم ملی باید پاسخگوی آنها باشد. به نظر می‌رسد در اجرایی کردن این طرح چالش‌های بزرگی وجود داشته باشد و از چند جهت می‌توان مفید بودن این طرح را زیر سوال برد. البته که در نیت خیر سرمربی تیم ملی - که حتما دنبال نتایج بهتری در جام جهانی است - محل تردیدی نیست اما اگر این طرح برای بازیکنان تیم‌های تهرانی شدنی باشد برای بازیکنان تیم‌های شهرستانی تقریبا غیر ممکن به نظر می‌رسد. تصور کنید احمد عبدا...زاده هافبک دفاعی ملی‌پوش فولاد یک هفته در اهواز به میدان برود. او همراه تیمش چهار یا ۵ روز بعد مثلا باید در تبریز بازی کند اما در این میان عبدا...زاده باید یک و نیم روز در تهران باشد و در اردوگاه تیم ملی ریکاوری کند. با در نظر گرفتن تاخیرها و معطلی‌های پرواز داخلی اینکه تصور کنیم خستگی ناشی از مسافرت اثر سویی بر بازیکن مزبور می‌گذارد و احتمالا با تاثیر مثبت ناشی از ریکاوری بهتر و با امکانات‌تر کی‌روش بالانس می‌شود، این طرح بی‌فایده به نظر می‌رسد.

اما ارائه این طرح از سوی سرمربی تیم ملی نکته‌ای که طی ۵ سال گذشته بدان اشاره می‌شد را بار دیگر مورد تایید قرار می‌دهد؛ اینکه کی‌روش به کار فنی مربیان لیگ برتری هرگز اعتقادی ندارد و حتی روش ریکاوری آنها را نمی‌پسندد. او به صراحت و با نام بردن از بهترین بازیکنان لیگ برتر به‌عنوان محصولات درجه یک این لیگ می‌گوید آنها کیفیت لازم برای بازی در جام جهانی را ندارند یا در بهترین حالت ۶۰ دقیقه می‌توانند بازی کنند پس اگر تا این میزان از بی‌اعتمادی نسبت به کار مربیان لیگ برتر و دستپخت‌های‌شان وجود دارد چرا تیم ملی با مجموعه‌ای از بازیکنان لژیونر که به اندازه یک تیم اصلی کفایت می‌کنند به مصاف پرتغال، اسپانیا و مراکش نمی‌رود؟

کی‌روش به مهم‌ترین و باکیفیت‌ترین بازیکنان لیگ برتری اعتماد و اعتقاد ندارد و با نام بردن از آنها در مهم‌ترین و پربیننده‌ترین برنامه تلویزیونی دنبال کمک فنی به آنهاست اما در همان برنامه ذهن آنها را به‌هم می‌ریزد. حالا جلال حسینی، امید ابراهیمی، مهدی طارمی و‌... حتما از خودشان می‌پرسند اگر کیفیت فنی من مورد تایید سرمربی تیم ملی نیست پس چرا و به چه دلیل به روسیه می‌روم؟ در واقع می‌توان این پرسش بزرگ را از سرمربی تیم ملی پرسید که این بازیکنان با پس زمینه ذهنی ایجاد شده برای‌شان در صورت نیاز و در شرایط بحرانی چطور و چگونه به کمک تیم ملی خواهند آمد و اصلا می‌توان روی توانایی‌های‌شان حتی به همان اندازه‌ای که کی‌روش باور دارد حساب باز کرد؟

کی‌روش کیفیت فنی و بدنی بازیکنان شاغل در لیگ برتر را زیر سوال می‌برد در حالی که حداقل می‌دانیم ۴ تا ۵ نفر از این بازیکنان طی یک تا دو سال اخیر زیر نظر برانکو ایوانکوویچ شرایط بدنی فوق‌العاده‌ای را تجربه کرده‌اند. برانکو که از نظر سواد بدنسازی در بالاترین کلاس جهانی قرار دارد تیمش را به گونه‌ای آماده کرد که پرسپولیس با ۹ بازی خارج از خانه تا نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا پیش رفت و در هیچ‌کدام از این مسابقات مشکل بدنی احساس نشد. اینکه برانکو در مقام مقایسه سطح آمادگی بدنی وحید امیری را بالاتر از اینیستا می‌داند اصلا چیز عجیبی نیست و کاملا درست به نظر می‌رسد پس حتی در صورت به کارگیری برخی بازیکنان لیگ برتری در ترکیب اصلی تیم ملی شرایط بدنی تیم ملی با حریفانش تفاوت زیادی نخواهد داشت و طرح کی‌روش طرح زائد و غیر منطقی به نظر می‌رسد.  کارلوس کی‌روش در حالی طرح ریکاوری یک و نیم روزه بازیکنان ملی‌پوش در لیگ برتر را ارائه می‌کند که باز هم بیشتر از تمام تیم‌های حاضر در جام جهانی فرصت آماده سازی خواهد داشت. اینکه بدانیم برعکس تمام تیم‌های اروپایی که دو هفته تا بیست روز فرصت آماده‌سازی برای این مسابقات را خواهند داشت و کی‌روش می‌تواند ۵ هفته تیمش را در دست بگیرد و مهیای مصاف با حریفانش کند به اندازه کافی امیدوار‌کننده است پس ارائه چنین طرحی علاوه بر اینکه فقط لیگ برتر را به‌هم می‌ریزد همچنان حس بی‌اعتمادی به مربیان و بازیکنان لیگ داخلی را تقویت خواهد کرد و این مساله حتما نقش مخربی روی روان بازیکنان لیگ برتری به‌عنوان نیمی از بدنه تیم ملی خواهد داشت.

متاسفانه کارلوس کی‌روش بر خلاف تمام مربیان ملی در دنیا با محدودیت‌ها و مشکلات لیگ آن کشور کنار نمی‌آید و به سبک خود دنبال تغییر شرایطی است که آسیب‌هایش بیشتر از منفعت‌هایش خواهد بود. اینکه از زبان سرمربی تیم ملی بشنویم عملکرد خوب در جام جهانی بیشتر از سه قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا ارزش دارد منطقی نیست. آیا دستاورد اخیر پرسپولیس در آسیا برای هواداران این تیم و فوتبال ایران کم و ناچیز بود؟ چنانچه پیروزی بزرگ در بازی برگشت مقابل الاهلی در تهران به دست می‌آمد شور و شوق ایجاد شده به خاطر صعود به نیمه نهایی کوچک و حقیر بود؟  امروز طرح ارائه شده از سوی کی‌روش توسط برانکو و شفر با چراهای مهمی مواجه شده که حتما از سوی مربیان داخلی هم مطرح می‌شود و نقدهایی اساسی به این مدل از آماده‌سازی وجود دارد. تمام این نقدها و ایرادهایی که به برهم زدن نظم لیگ برتر و احتمال موفقیت نمایندگان فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیا گرفته می‌شود البته با پرسش‌های مهم‌تری همراه می‌شود که از اساس این شکل آماده‌سازی را زیر سوال می‌برد. اینکه با در نظر گرفتن تفاوت کیفیت فوتبال ایران و رقبایش تمام این بی‌نظمی‌ها اصلا برای چیست؟ برای اینکه با ارائه همان فوتبال چهار سال قبل نهایتا یک امتیاز بیشتر در جام جهانی به دست بیاوریم؟

 

ایران ورزشی

۳۱۸ ۵۱  
آی اسپورت
2017-12-09 12:37:00
نظر دهید

۵۱ نظر
بی طرف
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۲:۴۱
بالاخره یک مقاله درست در این سایت دیدیم.
آنتی شومن واقعی
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۳:۳۴
مجری برنامه ما وشما مچ پرفسورت رو گرفت و پرفسورت افتاد به لکنت زبان.ازش پرسید در زمان سرمربیگری شما در تیم ملی شما مصر به تعطیلی لیگ بودید چرا حالا با کیروش مخالفید.در این لحظه قیافه برانکو دقیقا شبیه لحظه ای شد که رامون دیاز پنج تایش کرد.
حامد
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۴:۰۸
مشکلی نیست پرسپولیس بازیکن نده نمیرن جام جهانی 4 سال قبلم بازیکنای سپاهان نرفتن اینبارم پرسپولیس
۳
به حامد
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۵:۴۲
اولا هنوز چیزی نشده که آومدی اینجا زر زر میکنی.
دوما: پرسپولیس هنوز نامه ای بدستش نرسیده که حالا بخواد تصمیم بگیره بازیکن بده یا نه.
سوما: نه پرسپولیس و نه استقلال به دنبال حاشیه نیستن و اگر طرحی برسه با تیم ملی تعامل میکنن.
چهارما : کار به دعوت نکردن از پرسپولیسیا نمیکشه. پرسپولیس زردک نیست و کلی هوادار پشتش هست. پارسال جرات نکرد همچین کاری بکنه و امسال هم نمیتونه
مصی
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۵:۴۳
واقعا مقاله عالی بود کاملا منطقی و هوشمندانه و بدون جوگیری قلم بمزدانه ذوب درکیروش که تنها استدلالشان این است که چون حضرت کی‌روش گفته است پس کاردرستی است
آنتی شومن واقعی اصل
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۵:۵۰
خوبه که بالاخره یکی از اصحاب رسانه جرات کرد جلوی باند کیروش و کیروشی پور بتیسته و حرفشو بزنه! ممنون آقای قراگزلو
پرسپولیس واقعی
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۶:۰۲
بی طرف قربانت شوم!
یک امتیاز از گروه ما در جام جهانی یعنی اوج خوشبختی
یعنی شق القمر یعنی فتح افتوح یعنی معجزه ؛
با این اوضاع فوتبال مملکت یک امتیاز یعنی غرور همه ی ایران
کاش نویسنده ی گرامی توضیح میداد دقیقا این یک امتیاز را از کدام تیم قرار است بگیریم هرچند خیلی فرقی نمی کند که هرسه تا حریف تفاوت ماورایی با ما دارند.

آخر با کدام متر و معیار یک امتیاز از سه تیم دیگر باید بگیریم.
با کدام زحمت کشیده

برانکو قبل از داربی امسال گفت اگر نیم گل برای پیروزی کافی باشد همان خوب است.
این حرف برانکو برای مواجهه با تیمی شاید در سطح پرسپولیس گفته شد ؛
حالا شما و نویسنده ی محترم بفرماید آیا حتی نیم امتیاز از سه تیم قدر گروه خوب باشد برای آن نیم امتیاز نباید جنگید تا چه برسد به یک امتیاز آنهم از تیمهایی که
خیلی از ما سرترهستند.

m
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۹:۰۳
شما میگی درست چون مطابق میل شماست
این اظهر من الشمسه که هیچ مربی ای با دانش فنی بروز در لیگ نداریم
همینه که یه مربی که بزور به حد متوسط مربیای دنیا میرسه(برانکو) میاد اینجا همه رو لوله میکنه
من نه ابی ام؛ نه قرمز
جفتشونم دارن پول یامفت ملتو اماله میکنند به خودشون
اما این وسط به ادمی اعتماد میکنم که رزومش؛ اعتبار و وزن داره
و البته کیه که ندونه اگر یکسال لیگی مثل لیگ ایران رو تعطیل کنند؛ به هیچ جای دنیا بر نمیخوره
فقط قیمت ادرار پسر نابالغ و ناموس کفتار میاد پایین
۴
7
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۲:۴۵
با همه این ادا اطوارا نهایت با دوباخت و یه مساوی و کلی هوچی بازی برمیگردن!
مهدی
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۶:۵۶
به این فکر کن که برای اینکه با امتیاز های بیشتر برگردیم باید چیکار کنیم!!!
در ضمن باشگا ها که ماشششالا هر سال دارن میرن فینال آسیا دیگه؟؟؟؟
۶
آنتی شومن
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۲:۴۷
اقای نویسنده محترم.قشنگه که ما را با اروپا مقایسه میکنی و میگی چون اونها اینطور اماده سازی دارن ما هم یک هفته بیشتر از اونها وقت بذاریم.خودت هم با نویسنده های اونها کاش مقایسه میکردی تا بدونی فرق ما با اونها خیلی بیشتر از هفته ها است.
الف
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۳:۳۲
جناب آقا
فقط ایراد گرفتی ولی لطفا راهکار هم بگو
بگوچرا پرسپولیس سر بزنگاه به الهلال باخت ، هم بازیکن بهتری داشتیم هم مربی بهتری لی چرا باختیم؟
کاوه رضایی را ببینید ! میلاد محمدی و ...
چرا چیزی را که آشکار است قلب میکنید !
نمی گویم طرح کی روش شدنی است یا نه ولی لطفا سطح حرفه ای گری بازیکنان داخلی را با حتی باشگاههای حوزه خلیج فارس هم نمی شود مقایسه کرد .
این را همه میدانند و حتی جلال چراغپور که مخالف مربی خارجی است این مطلب را به تفصیل شرح داد که فرق بازیکنان داخل و خارج چقدر است.
سید جلال استثنای فوتبال ماست.
بازیکنان داخلی باید بیشتر باهم باشند خیلی بیشتر دست کم نبود بازی تدارکاتی را جبران کنند.
در ضمن آمادگی بدنی صرف ملاک نیست ! کی بدوی و در آنی تصمیم بگیری
بازیکن باید در جام جهانی قبل از رسیدن توپ تصمیمش را گرفته باشد ب ای پاس دادن
صدم ثانیه مکث یا گل می خوری یا گل خراب میکنی
از لحاظ حرفه ای ما حتی از باشگاههای تایلند و مالزی هم عقبتریم .


"پرسپولیس و استقلال خوبند اما فقط نسبت به تیمهای ایرانی و نسبت به خودشان "
آنتی شومن واقعی اصل
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۵:۵۲
چرت نگو شومن! حرف حساب شنیدی قاطی کردی؟ راست میگه دیگه
Hasan
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۲:۵۲

بلاخره یک متن منصفانه از ایران ورزشی دیدیم چه عجب
آنتی شومن واقعی اصل
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۸:۴۶
به فرزاد مهیار.
چه اتفاقی میفته؟مگه وقتی برانکو پرسپولیسو تو بازی با الهلال ناکام کرد مثلا موج منفی راه افتاد.من حرفم اینه که پرسپولیس از برانکو هم بالاتره.امثال شما طوری از برانکو دارید قدیس درست میکنید که انگار از پرسپولیس بالاتره.ما از این حلوا حلوا کردنهای الکی کسی کم لطمه نخوردیم.من حاضرم همین جا با شما شرط ببندم که امسال هم برانکو نمیتونه پرسپولیسو برسونه فینال اسیا.پس چرا دارید این فرصت رو از تیم ملی میگیرید.کیروش جواب سوال فردوسی پور رو داد و گفت من از باشگاهها توقع همکاری دارم.حالا شما گیر دادید که چرا نامه نزده؟
کیروش هر چی میگه باس بگیم چشم؟
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۲:۵۵
والا حرف ما هم همینه. منتهی قضیه شده مثل داستان لباس جدید پادشاه . هر چی کیروش بگه همونه و اگه کسی ایراد بگیره هیچی نمیفهمه.
انصافا میگفت کل لیگ تعطیل بشه سنگین تر بود تا اینکه بیاد این طرح فضایی رو بده اون هم نه به صورت رسمی بکه به صورت شفاهی
آنتی شومن واقعی
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۳:۳۷
شما که تمام خرج تیمتون پرسپولیسو دولت میده حالا دارید برا تیم ملی همین دولت طاقچه بالا میذارید.یا برانکو با تیم ملی راه میاد یا همین بازیکن های پرسپولیس خودشون ترتیب برانکو رو میدن.شما هم هر چه میخواید تو ورزشگاه هوار بکشید اینم اخرش
به انتی شوممن جعلی
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۴:۰۰
آخه من چی بهت بگم بچه. وقتی انداره جلبک نمیفهمی چه جوری جوابتو بدم؟ تو عددی نیستی درباره کل مجموعه پرسپولیس نظر بدی و تعیین تکلیف کنی. مجموعه پرسپولیس و استقلال منافاتی با تیم ملی ندارن و خودشون میتونن با تیم ملی همکاری کنن و نیازی به چرت و پرتای یه علاف و پلاس به نام آنتی شومن نیست
فرزاد مهریار
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۴:۴۶
به آنتی شومن واقعی که خودش جاعل هویت دیگران است :
آقای نسبتاً محترم : اولاً که رویای مضحک حضور تعداد بالایی از بازیکنان تیم هوچی گر و همیشه طلبکار شما در جام جهانی هرگز تعبیر نخواهد شد و تنها موجبات سرخوردگی و افسردگی شما می شود همان طور که پارسال هم این چنین شد و نتیجه اش این بود که شما دکتر مهندسا به پیج طارمی رفتید و از اینکه گلزن تیم ملی از تیم شما نیست ابراز ناراحتی کردید
دوماً : گیرم که بر فرض محال ، کی‌روش این بار تمامی ملی پوشان پرسپولیس را خط بزند و آنها رو در روی برانکو بایستند و پرسپولیس ناکام شود . آیا با موج انرژی منفی و تنش شدیدی که در فوتبال ایران شکل خواهد گرفت و هجمه سنگین هواداران پرسپولیس (که بنا به اذعان هر کس که ذره ای بینایی داشته باشد حداقل سی درصد از شما بیشترند) ، آیا می توان توقع موفقیت تیم ملی را داشت ؟ و با ناکامی فوتبال ایران کل فوتبال ایران اعم از هواداران و بازیکنان و مربیان متضرر نخواهند شد؟
امید از تفت
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۳:۰۵
آفرین. حرف حساب جواب نداره. ضمن اینکه صعود مقتدرانه تیم ملی را هم مدیون برانکو هستیم چرا که نصف بازیکنان فیکس تیم ملی همیشه پرسپولیسی بودند و طارمی همیشه فیکس تیم ملی بود ولی مهاجمان لژیونر که به گفته کیروش آمادگی بالاتری داشتند مثل آزمون و انصاری فرد و گوچی به تناوب نیمکت نشین طارمی بودند. پس چطور طارمی و سیدجلال و بیرانوند و انصاری و امیری آمادگی کمتری داشتند و همیشه هم فیکس بودند!!!؟؟ عیب کیروش اینه که میخواد بجای اینکه 40درصد خودش را با بقیه تطبیق بده، میخواد همه فوتبال ایران 100% خودشون را با جناب کیروش تطبیق بدند چون فقط ایشون عقل کل هستند و بقیه برره. نه دیگه از این خبرها نیست. من مطمئنم برانکو بجای کیروش مربی تیم ملی بود شانس صعود ایران بیشتر بود.
آنتی شومن واقعی
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۴:۵۳
صعود مقتدرانه تیم ملی مدیون برانکو هستیم!!!!!؟؟؟؟؟؟.برادر با این حرفهای نسنحیده ات باعث نشو برانکو بشه سیبل.شما دارید با طرفداری و دلسوخته بازی برای برانکو.در حقش دشمنی خاله خرسه میکنید.برانکو مربی خوبیه ولی ازش قدیس و مورینیو نسازید.اگه برانکو بیل زن بود بازی الهلال را بیل میزد.
نظر٣
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۳:۱۸
جناب نويسنده محترم و هم فكران عزيزتان، شما با جه رزومه اي در مورد برنامه كارلوس كيروش نظر ميديد؟؟؟؟!!!!!!! دليل عقب افتادكي ما افرادي هستن كه بدون تخصص در حرفه اي اظهار فضل و دروغ فراكني مي كندند. نظر شما همانند اظهار نظر و انتقاد دربان بيمارستان از تكنيك درمان متخصص جراحي مغز و اعصاب هست. لطفا با نفرت براكني خيانت نكنيد
Soltan
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۳:۳۰
بازیکن لیگ ایران رو با بازیکن بارسلونا و مادرید از نظر سطح و دیدگاه با هم مقایسه کردن ! حماقت است ! برای پیروزی باید از اونا بهتر باشیم ! آقای نویسنده بی فکر
کیروش خوبه و همه بدن
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۳:۳۷
کیروش خیلی بحث فنی مد نظرش نبود. هدفش جور کردن بهانه بود که خدا رو شکر جور شد. حالا اگر تیم ملی نتیجه نگرفت میگه برانکو و شفر و کرانچار نذاشتن ,و اینا دشمن ایرانن.
آنتی شومن
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۴:۵۶
بیخود اسم شفر رو نچسبون به برانکو.تا براش یار کشی کنی
۳
فرزاد مهریار
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۴:۲۳
اولاً که : یک امتیاز بیشتر در جام جهانی حداقل ده لول اعتبار فوتبال ایران رو بالا می بره ، علی الخصوص وقتی که در برابر اسپانیا یا پرتغال باشه .
دوماً اینکه : همیشه دعوای تیم های ملی و باشگاه در همه جای دنیا وجود داره ، کی‌روش و برانکو هم از این قانون مستثنی نیستند . هر کدام به فکر موفقیت تیم خود هستند
سوما اینکه ؛ مسأله اصلی نحوه برخورد کارلوس کی‌روش با همقطارانش در فوتبال ایران است . او که در مواجهه با شخصیت سطح پایینی چون علیرضا اسدی ، به دقت به وی فهماند که مسائل و اختلافات باید در جلسات رسمی حل و فصل شود ، اما حالا خود از طریق یک برنامه تلویزیونی خواسته های تا حد زیادی بر حق خود را پیگیری می کند . در حالی که می شود از طریق یک گفتگوی رو در رو و مصالحه این مسئله را حل کرد . چنان که در همه جای جهان چنین کاری می کنند
۷ ۱
دقیقا
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۵:۳۱
مساله اصلی خوب یا بد بودن طرح نیست . مساله اصلی نحوه بیان طرح است که بدترین شکل ممکن بود
مهدی
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۵:۰۵
شما اساسا داری اشتباه میزنی داداچ
اینکه پرسپولیسی ها در لیگ خوب میدوند یعنی اونها میتونند همین عملکرد رو هم جلوی پرتغال و اسپانیا داشته باشند؟!!
اصلا چطور شما این دو سطح رو در کتار هم قرار میدی و بعد هم برای خودت نتیجه گیری میکنی؟؟؟؟
ما در دو جام جهانی گذشته از تیم ملی خودمون حمایت نکردیم و یک امتیاز گرفتیم. باید حمایت ویژه از تیم ملی به عنوان یک اصل نهادینه بشه. البته که ما اگر بتونیم یک امتیاز رو به دو امتیاز تبدیل کنیم و در جام جهانی 2022 هم به سه امتیاز برسونیم یک اتفاق بسیار بزرگ خواهد بود برای ما. دو امتیاز یعنی متوقف کردن اسپانیا یا پرتغال
بعد شما واقعا روی چه حساب برانکو رو در سطح اول دنیا در زمینه بدنسازی معرفی میکنین؟!!! چون درسش رو خونده؟؟ یا چون پرسپولیس تو لیگ داره خوب نتیجه میگیره؟ آغا ما جام جهانی 2006 رو که دیدیم از همین آغا که بازیکن ها همشون نیمه دوم کم میاوردن. اصلا همین صحبت مسخره برانکو در مورد بیشتر دویدن امیری از ژاوی و اینیستا سطح فکری این آدمو نشون میده و ثابت میکنه در یک سری از مسائل همچنان همون آدم 12 سال پیش هست
من خودم پرسپولیسی هستم اما به نظرم کسب یک برد در جام جهانی اصلااا با قهرمانی تیم های ما در آسیا قابل مقایسه نیست! تازه قهرمانی کجا بود آغااا.. این تیم ها آبروریزیشون بیشتر از افتخار آفرینیشون هست در آسیا. واقعا اینکه یه تیم از ایران بره به جمع هشت تیم یا چهار تیم آسیا چه افتخاری محسوب میشه؟ مگه قلعه نویی نرفت؟ بجز اینکه شاید وضعیت سهمیه های مارو همین تعداد نگه داره که سال بعد دوباره باشگاه ها برن 6تا و 4 تا بخورن و برگردن
طرح کیروش هم برای بازیکنان تهرانی بسیار عالی هست اما در مورد شهرستانی ها جای سوال داره
۶ ۵
ننویس تا بی سوادیت عیان نشود
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۵:۳۷
نظر سخیفانه خودت رو نمیخواد به عنوان علم قالب کنی. متد های برانکو در بدنسازی متد های روز هست. بدنسازی هم یه علمه . مثل ترکیب چیدن سلیقه ای نیست و همه جا ثابته. شفر هم در همین چند هفته نشون داده رو بدنسازی کار کرده. کیروش اگه بدنسازی بلد بود حداقل یک جام در تورنمنت های فرسایشی میگرفت. جام که نگرفته هیچ رئال کهکشانی رو هم چهارم کرد.
راستی بدنساز تیم ملی کیه؟ سباستینه ؟ این بابا چیکارست؟
مصی
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۵:۵۵
دوست عزیز اولا‌ نگو من خودم پرسپولیسی هستم که انگار داری به خودت فحش میدی ثانیا از نظر منه عاشق پرسپولیس قهرمانی درآسیا و حضور‌درجام باشگاه‌های جهان ارزش خیلی بیشتری نسبت به سه تا بازی اتوبوسی تیم ملی توی جام‌جهانی داره ثالثا ما در جام جهانی ۲۰۰۶ بازیهای خوبی رو انجام دادیم واگه یه دروازه‌بان خوب داشتیم قطعا می‌تونستیم به صعود هم امیدوارباشیم حداقل بازیها ی ما به عنوان کسالت بار ترین بازی جام جهانی انتخاب نشد و درضمن تیم برانکو آنقدر توقعات رو بالا برده بود که در مصاف پرتغال و مکزیک مارو صعود کننده به دور بعد میدونستن
مهدی
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۶:۰۲
این برانکو هنوز تفاوت سبک و استایل بازی اینیستا رو با بازیک های ما نمیفهمه حالا تو داری صحبت از علم بدنسازی میکنی؟
هنوز نمیفهمه ژاوی یا اینیستا اصلا نیازی به دویدن زیاد و استارت های انفجاری ندارن چون اونها کارشون و نوع بازیشون چیز دیگست. اونها با یه پاس 40 متری کار 3تا بازیکن مارو در چشم بهم زدنی انجام میدن
اما این ما هستیم که باید با دوندگی بالا و کار فیزیکی در بالاترین سطح, بتونیم نقاط ضعف تاکتیکی خودمون رو پوشش بدیم نه اسپانیا.
حالا کسی که این مسئله رو نمیخواد بفهمه دیگه یه داستان دیگست
۷
هیچکس
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۶:۲۱
کاری به کلیت متنت ندارم
تنها سوالم اینه که شما سطح شعور و دانشت همون میزانیه که ده سال قبل بود یا پیشرفت کردی؟؟؟
اینکه فکر میکنی برانکو همون سطح دانش ده سال پیشو داره نشون دهنده اینه که خودت ده سال پیش تو چه میوه ای بودی
به مهدی که نمیخواهد بفهمد
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۷:۲۰
کیروش کسی نیست که با دو شیش ماه کار کردن بتونه برد بیاره برا ما . حرف خنده دار نزن. اگه میتونی بیا ثابت کن که میتونه. سوابقش که نشون نمیده.
این که یک برد در جام جهانی مهمتر از سه قهرمانی آسیاست نظر چهار تا بیسواد مثل تو و اربابت کیروشه و قابل تعمیم نیست. استرالیا و کره جنوبی و ژاپن هم اینو فهمیدن
سباستین هستم متخصص بدنسازی
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۵:۵۴
کادر شفر و کرانچار و برانکو بدنسازی بلد نیستن و فقط استاد سباستین با اون کارنامه درخشانش بدنسازی و ریکاوری بلده.
چشمهایتان را باز کنید کیروشی پورها
بس
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۶:۲۰
خوردن 4 تا گل افتخار پریپولیس از آسیا بود؟!
پرسپولیسی، طرفدار تیم ملی
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۶:۲۰
من از بچه‌گی پرسپولیسی بوده‌ام و هستم. با تیمی هم که برانکو ساخته حال می‌کنم و ممنون‌اش هستم. ولی برخلاف نویسنده‌ی ایران ورزشی، آدم منطقی‌ای هستم. همان طور که سطح سواد و تجربه‌ی برانکو از بقیه‌ی مربیان لیگ ایران بالاتر است، به همان اندازه سطح کیروش از برانکو بالاتر است. مقایسه‌ی تمرینات و نحوه‌‌ی آماده‌سازی بازیکن‌های لیگ ایران، با بازیکن‌های لیگ‌های معتبر اروپایی، مرغ پخته را به خنده می‌اندازد. آدم باید عقل و انصاف خودش را ملاک قرار دهد، بعد بنویسد. اگر بنا به غرور کور و منم منم کردن‌های بی‌فایده باشد و چشم روی توان و سواد و امکانات پایین‌تر خودمان ببنیدم، راه به آن جا ختم می‌شود که بگوییم دختر شانزده ساله در آشپزخانه اورانیم تغلیظ کرد. این برخوردها، بسیار ضد منافع ایران است. نمی‌دانم چرا مردم در آن کشور نمی‌توانند حتی منافع ملی خودشان را هم درک کنند و حسادت و بخل چشم عقل‌شان را می‌بندد.
لباس جدید پادشاه
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۷:۰۸
برخورد ضد منافع ایران اونه که این یارو (کیروش ) میره ا رسانه خارجی مصاحبه میکنه هر چی از دهنش در میاد میگه .
برخورد ضد منافع ایران اونه که این یارو یه فرد مجهول الهویه به نام سباستین که شمشیرباز هست رو میاره تیم ملی تو کادرش. نکنه این هم از دانش کیروشه؟
پرسپولیسی، طرفدار تیم ملی
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۷:۲۷
این "یارو" نتیجه گرفته یا نه؟ این "یارو" برای اولین بار تو تاریخ فوتبال‌مون برای دو بار متوالی تیم رو برده جام جهانی یا نه؟ حالا سباستین به قول تو شمشیربازه یا نخودفروش، نتایج تیم ملی‌ت رو دیدی؟
ما نمی‌گیم دانش برانکو بالاس، چون رفتیم سرتمرینات‌اش! واسه‌ی کیروش هم همینه. به خاطر نتیجه‌گیری و تیمی که ساخته می‌فهمیم دانش‌ش در چه حدیه.
۳
لباس جدید پادشاه
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۷:۳۹
دوبار رفته جام جهانی ولی چه جام جهانی؟ جام جهانی که 4 تا تیم از آسیا میرن و یک دوره اون هم با سلام و صلوات بوده.
دیگه چیکار کرده ؟ جام ملت ها چی قهرمانی پیشکش جز 4 تا تیم رفته؟
7 سال تیم دستش بوده(البته تیم که نه کل فدراسیون دستش بوده) و مثل تیم های باشگاهی اردو برگزار کرده بعد توقع داری همین دو تا مار هم نکنه
دهه چندی هستی عمویی ؟
قبل از کیروش ما فوتبال داشتیم . جام جهانی رفتیم. قهرمان آسیا شدیم . این فوتبال بوده و دیون این یارو نیست
پرسپولیسی، طرفدار تیم ملی
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۸:۰۳
چه جوری با سلام و صلوات بوده؟ دفعه‌ی قبل که تیم اول بالای کره رفتند یا این دفعه که تیم اول بالای کره رفتند؟ :))
فوتبال می‌بینی؟ انصاف داری؟ بازی عراق که ۳-۳ شد و اخراج بازیکن‌مون تو نیمه اول رو یادته؟ فکر کنم جواب‌ات به هر سه سوال منفی باشه.
دهه چندی هستم؟ فکر کن ۸۰ سال‌مه یا ۸ سال‌مه، اگه با منطق و شعور می‌تونی جواب کسی رو بدی، بده. فقط آدم‌هایی که از نظر سواد و درک و توانایی‌های خودشون کم می‌آرن، به سن و جنسیت و ملیت چنگ می‌زنند که بتونن سطح پایین‌تر خودشون رو قایم کنند. کار نداشته باش که کسی که حرفی می‌زنه بچه‌ی ۱۵ ساله‌ی بزرگ‌شده‌ی آمریکا است یا پیرمرد دستار به سر ۸۰ ساله‌ی ایرانی. ببین کدوم‌ش به نفع‌ته. حالا هم به فرض که نظر تو و امثال تو درست باشه. راه حل‌ات چیه؟ می‌خواهید کیروش عوض بشه، سباستین شمشیر باز رو هم به قول تو با بل عوض کنند؟ دل‌ات هوس ۹۸ کرده که ایویچ رو با طالبی و دکتر بیژن عوض کردید؟ حکایت میخ آهنین و سنگ‌اید شماها.
۶
لباس جدید پادشاه
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۸:۱۶
پیاز داغو الکی زیاد نکن.
ما نمیگیم بره. ما میگیم باید در چارچوب کارکنه. قرار نیست این یارو هر چی بگه بقیه بگن چشم. هر کس وظایفی داره و این هم فقط وظیفش مربی گری هست طبق قانون فیفا هم باید عمل کنه. این که ای یارو هر کاری دلش میخواد میکنه و دبیر کل رو عوض میکنه و بقیه رو مار مار و عقرب فرض میکنه از بی عرضگی تاج هست که نتونسته کنترلش کنه.
ما میگیم با این همه ادا و اطوار و امکانات کار خاصی نکرده.
و به عنوان نکته آخر کسی رو که خودشو زده به خواب نمیشه بیدار کرد و تو و اکثر کیروشی پورها از این دسته اید.
دیگه بیش از این وقتمو تلف نمیکنم با کسی که هم سطح درک فوتبالیش پایینه و هم اطلاعات تاریخی فوتبالش خیلی پایینه بحث کنم
پرسپولیسی، طرفدار تیم ملی
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۸:۴۸
سر کنکور ارشد، یکی از دوستام بود که جزو دانشجوهای تاپ رشته‌اش تو شریف بود. برای کنکور هم در کل ۲ هفته درس خوند و رتبه‌اش شد ۸، چون درس‌ش رو سر موقع‌اش و خیلی خوب خونده بود. اگه منی که اون سطح سواد و دانش رفیق‌ام رو نداشتم، می‌خواستم مثل اون ۲ هفته وقت بذارم، به فنا می‌رفتم و هیچی نمی‌شدم. حالا قانون هم می‌خواست بگه به جای درس خوندن تو کتابخونه باید سر کلاس‌های معارف برم، واسه‌ی عمه‌اش می‌گفت.
این ماجرا هم مثل همونه. آدم برای این که پیشرفت کنه، اول باید انصاف و شعور خرج کنه و با خودش روراست باشه تا درک واقعی از شرایط خودش به دست بیاره. اگه اینا رو نداشته باشه، پشت آدم‌های دغل‌بازی مثل اون اسدی و قانونی که برای شرایط بازیکن‌های اروپایی که تو لالیگا و لیگ برتر و چمپیونز لیگ بازی می‌کنند تدوین شده، قایم می‌شه. خوب نیست لباس جدید حاج آقا، این طوری نباش :))
۷
روزبه
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۶:۳۴
نویسنده نظر بسیار اشتباهی دارد. یاد یک خاطره افتادم. در جمع دوستان ایرانی، یکی از دوستان آلمانی با دوست دختر ایرانی‌اش رفته بود ایران. در بین حرف زدن‌ها، به عنوان پرسپولیسی، به شوخی و جدی شعاری در طرفداری پرسپولیس دادم. حرف کشید به فوتبال و از دوست آلمانی‌مان نظرش را در مورد فوتبال ایران پرسیدیم. گفت که خیلی بامزه است. پرسیدیم چرا؟ گفت انگار حرکت آهسته بازی می‌کردند! :))
حالا حکایت همین است. البته نویسنده‌ی مقاله به نظر سر سوزنی امید ندارد و تلاش و امید به نتیجه گرفتن در جام جهانی را وقت تلف کردن می‌داند. با این ناامیدی، حرف‌اش منطقی است: چون تهش هیچی نمی‌شیم، لااقل وضعیت تیم‌های داخلی رو به هم نریزیم.
ولی برای کسانی که اندکی امید دارند و فکر می‌کنند با بالاتر بردن توان ذهنی و بدنی بازیکن‌های تیم ملی، شاید شانسی داشته باشیم، حرف‌ش خیلی بی‌معنی است.
حرف آخر هم این که برای این که بی‌منطقی حرف نویسنده بیش‌تر به چشم بیاید، به بازی‌های خیرخواهانه‌ای که تحت نام ستارگان دنیا یا مشابه آن برگزار می‌شود دقت کنیم. وقتی بازیکن‌های طراز اول دنیا بدون تمرین خاصی، دور هم جمع می‌شوند و بازی به مراتب سطح بالاتری از همه‌ی تیم‌های ایرانی انجام می‌دهند. آن وقت نویسنده، حرف از ۵ هفته آماده‌سازی ما و دو-سه هفته‌ی اروپایی‌ها می‌زند. آخه چی لیگ‌مون شبیه لالیگا و لیگ قهرمانانه؟ اینا رو از کجاتون در می‌آرید؟ شما هم جدن فوتبال می‌بینید، بعد این چیا رو می‌نویسید؟ چی می‌زنید؟؟
۹ ۱
از روی هوا حرف نزنیم
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۷:۱۶
دانشمند بیا ثابت کن کیروش میتونه بدنا رو آماده کنه. چه جور میخوای ثابت کنی ؟ سابقه کیروش چنین چیزی رو نشون نمیده . هیچ جامی در تورنمت های فرسایشی نبرده حتی در ژاپن. و این نشون میده این کاره نیست و نمیتونه بدنسازی کنه؟
تازه اگه بخواد این کار رو بکنه با سباستین میخواد این کار رو بکنه؟
ناصر شجاعی
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۶:۵۵
برات متاسفم آقای قراگوزلو
برای فوتبالِ ایران هم متاسفم که امثالِ کارشناسش هستید.
همین امثالِ توی بیسواد و مغرض وارد فوتبال ( بخونید کل ورزش ) ایران شدید که حالِ ورزش مون اینقدر نزارو رو به موت شده .
یعنی تو فکر میکنی اگه بگیم بازیکنای شاغل تو لیگ برتر فوتبال ایران کیفیتِ جهانی دارند و در سطح اونا تمرین میکنن و مسابقه میدن درسته؟
خوبه که تو مربی تیم ملی نیستی.
۷ ۲
لشکر فداییان کیروش
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۷:۱۲
اولا این یارو کارشناس ورزشی نیست و فقط یه نویسنده ورزشیه
دوما: حرف بدی نزد . منظورش اینه متد های بدنسازی برانکو یا شفر چندان فرقی با متد های جهانی نمیکنه. علتش هم اینه که بدنسازی علم هست و مثل بقیه مسائل مربیگری از رو تجربه و سلیقه نیست.الیته شک دارم فرق علم و و تجربه رو بفهمی
سوما تو از کجا میدونی متد بدنسازی کیروش بهتره؟ متخصص این کاری؟ درسشو خوندی؟ تمرین تیم ملی رو دیدی؟
ناصر شجاعی
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۹:۵۷
لشکر جون من اصلا سر متدهای بدنسازی حرفی نزدم ( هر چند صلاحیت شو دارم که بزنم ) من راجع به اینکه این نویسنده فکر میکنه که سطح بازیکنانی شاغل لیگ برتر فوتبال ایران با اروپا یکیه معترضم.
حالا باقیش به کنار
۱
علیرضا
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۷:۵۳
نوستالژی بازان تیم ملی در جام جهانی 2006 که هنوز هنوزه دارند با اسامی اونا اسطوره بازی می کنند، کاش بگویند پس روش زنده یاد ایویچ خوبه که تیم ملی را به روش گلخانه یا شش ماه تمام به اردوی متوالی برد؟ من فکر کنم مخالفان کی روش در تمرین دادن بیشتر به بازیکنان تیم ملی مسافر روسیه بیشتر مایلی کهن و بچه هاش باشند که این روزها بیکاره و داره با اکانت های مختلف پیام می گذاره برای عقده گشایی هاش...
۳
عباس
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۹:۲۳
چرا کسی از این برانکو نمیپرسه آخه وحید امیری بازیکن لب خط رو با اینیستا بازیکن پا به سن گذاشته وسط زمین یا ژاوی که تو قطر داره تفریح میکنه جای فوتبال، مقایسه می‌کنن؟ اگه راست می‌گی آمار وحید امیری رو با جوردی آلبا مقایسه کن یا بازیکن جوونی مثل ایسکو و اسنسیو ، دیگه نگفتم کریس رونالدو
سعید
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۹:۴۰
به هیچ عنوان دیدگاه کارشناسانه در حرفاتون دیده نمیشه!!!
واقعآ جای تعجب داره که با مغلطه خواسته ی درست کیروش رو دارین سرکوب میکنین!!
و بیشتر از همه جای تعجب داره که هفت ساله هرچیزی که کیروش میگه درست از آب درمیاد و امثال شما هنوز هم به مخالفت باهاش بلند میشید!!!
بازیکنان ایران هم مطمئنآ دیدگاهشون به اندازه ی شما ناشیانه و مبتدیانه نیست و خودشون متوجه اختلاف شدید سطح کیفیشون با فوتبال اروپا میشن و این روحیشون لطمه ای نمیزنه!!!
برتری دادن توانایی بدنی امیری به اینیستا هم امضای پای برگه ی ضعف شما در کارشناسی هست!!
موفق باشید
۸
عرفان
يكشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶، ۰۱:۲۹
احمق عزیز واقعا فرق بین منتخب لالیگا بارسا و رئال برنده توپ طلا امسال و قهرمان آفریقا رو با امثال طارمی و امید ابراهیمی نمیفهمی. یعنی مشکل بدنی ایران پیدا نمیکنه دیگه بازی با بوسنی ۴ سال پیشم ما ۱۰ برابر اونا دویدیم حتما اگه یه ذره فقط یه ذره شعور فوتبالی داشتی میفهمیدی ما برای حتی مساوی گرفتن از اونا باید دو برابرشون بدویم فقط برای پر کردن جای ضعف تکنیکی نه حتی تاکتیکی من طرح کیروشو دقیقا نمیدونم چیه یا عملی هست یا نه ولی چرت و پرت گفتن در مورد وحید امیری که خیلی ام بازیکن خوبیه با اینیستا دردی از ما تو جام جهانی کم نمیکنه دوما اگه امسال مثلا ما قهرمان جام باشگاها بشیم گه نمیشیم میشه بفرمایید چه اتفاق بزرگی میفته شما مقایسه کن با باختن جلو آرژانتین که مردم ریختن بیرون انقدر سخته فهمیدنش بعدشم یعنی برون جلو الاهلی انقدر واسه شما جذابه در حالیکه استقلال و ذوب آهن هر دو الهلالو تو ورزشگاه خودشون بردن اصلا کسی یادشه در حالی که یه بازی خوب تو جام جهانی تکتک صحنه هاش تو ذهن همس فقط میتونم بگم واقعا برات متاسفم
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر