فهرست
پیش بازی چلسی- اتلتیکو؛ اتوبوس، چپ می کند؟
پیش بازی چلسی- اتلتیکو؛ اتوبوس، چپ می کند؟

پیش بازی چلسی- اتلتیکو؛ اتوبوس، چپ می کند؟

آی اسپورت- " دفاع اتوبوسی چلسی"؛ بیشتر روزنامه ها و سایت های خبری بعد از دیدار رفت دو تیم در مادرید که با تساوی بدون گل به پایان رسید، تیتر مشابهی زدند. مورینیو که زمانی خود این اصطلاح را در مورد بازی دفاعی تاتنهام به کار برده بود، حالا متهم است که با نمایش هایی دفاعی، قصد دارد تیمش را به موفقیت برساند. آنها این هفته در آنفیلد هم با نمایشی مشابه مقابل لیورپول به پیروزی رسیدند تا نشان بدهند حتی در روزهایی که به پیروزی نیاز دارند نیز تنها منتظر لغزش حریف می مانند.

احتمالا آقای خاص امشب هم تیمش را با تفکراتی دفاعی راهی میدان خواهد کرد و این ستاره های اتلتیکو هستند که باید برای رسیدن به گل از لایه های دفاعی آبی ها عبور کنند.

چلسی؛ نوستالوژی 2012

دو سال قبل چلسی در نیمه نهایی لیگ قهرمانان مقابل بارسا قرار گرفت و با ارائه یک نمایش کاملا دفاعی، توانست راهی فینال شود و در نهایت عنوان قهرمانی را از آن خود کند. به نظر می رسد مورینیو می خواهد با همان تاکتیک، بار دیگر یک حریف اسپانیایی را در نیمه نهایی قربانی کند.

البته دست مورینیو برای این دیدار چندان باز نیست و او شاید مجبور باشد تیمی را به زمین بفرست که در بهترین حالت به پیروزی با حداقل اختلاف راضی باشد. او که مقابل لیورپول هم تیمش را با تغییرات زیادی راهی میدان کرده بود، در دیدار امشب ادن آزارد و ساموئل اتوئو را به دلیل مصدومیت در اختیار نخواهد داشت؛ فرانک لمپارد و جان اوبی میکل محروم هستند و حضور جان تری که در دیدار رفت از ناحیه قوزک پا آسیب دید، در هاله ای از ابهام قرار دارد. ضمن اینکه محمد صلاح و نمانیا ماتیچ که در ژانویه به چلسی پیوستند در مرحله گروهی برای بازل و بنفیکا بازی کردند، نمی توانند برای لیگ قهرمانان برای چلسی بازی کنند.

با این وجود، بی تردید مورینیو خود کلیدی ترین چهره چلسی محسوب می شود؛ مردی که نشان داده حتی با تیم های کم مهره هم می تواند به موفقیت برسد. او اگر بتواند چلسی را به فینال لیگ قهرمانان برساند، اولین مربی ای است که با سه تیم مختلف، توانسته حضور در فینال این رقابت ها را تجربه کند.

اتلتیکو مادرید؛ توقف ناپذیرها

شاگردان دیه گو سیمئونه تنها تیم این فصل لیگ قهرمانان هستند که در این فصل شکستی نداشتند. آنها حتی در نوکمپ هم شکست نخوردند تا از رفتن به استمفوردبریج ترسی نداشته باشند. آنها که این هفته در لالیگا مقابل والنسیا به پیروزی رسیدند تا یک گام دیگر به قهرمانی در اسپانیا نزدیک شوند، کاملا شایستگی رسیدن به فینال را دارند.

شاید نقطه ضعف آنها در مقابل چلسی، کم تجربگی آنها باشد که البته با روحیه مبارزه جویی شان، این نقطه ضعف تا حالا به چشم نیامده است.

هرچند اتلتیکو نتوانست در دیدار رفت به گل برسد اما امتیاز بزرگ آنها، بسته نگه داشتن دروازه شان در خانه است. اتلتیکو در دیدار رفت گلی دریافت نکرد تا این فرصت را داشته باشد که با زدن گل در دیدار امشب، کار را برای چلسی دشوار کند. تنها غایب اتلتیکو در دیدار امشب، گابی، کاپیتان تیم است اما اتلتیکو بارها نشان داده که تنها به یک بازیکن وابسته نیست.

     
آی اسپورت
2014-04-30 09:49:43
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر