فهرست
منتظر دگرگونی رونالدو باشید
منتظر دگرگونی رونالدو باشید

منتظر دگرگونی رونالدو باشید

آی اسپورت- یک روز با خودم فکر می‌کردم کریستیانو رونالدو تا چه زمانی می‌تواند فوتبال بازی کند؟ به نظرم اگر تا سن 40 سالگی بازی کند عالی است. به نظرم باید از این به بعد تمرکزش را بیشتر روی مهاجم نوک بودن بگذارد، جایی که نیاز نیست 11 یا 12 کیلومتر در هر بازی بدود و 7،8  یا 9 کیلومتر کافی است. در این پست او می‌تواند هم دوندگی و تلاش کمتری داشته باشد و هم در هر بازی 2 گل بزند. او این روزها بیشتر از تمام دوران بازی کردنش در بازی‌ها محو است.

وقتی رونالدو در یونایتد بود، بین سال‌های 2006 و 2008، به نظر من بهترین دوران فوتبالی‌اش را گذراند، البته از نظر انگیزه و دوندگی در تمام مدت بازی. از زمانی که به رئال مادرید رفته توانسته چیزهای زیادی به دست آورد، اما به جای این که در تمام 90 دقیقه در تلاش باشد، بیشتر در زمین محو است و البته کارش را هم می‌کند.

او به پله فکر می‌کند، به آمار و ارقامش، آن آمار و ارقام فوق‌العاده‌ای که یک بازیکن فکر می‌کند هرگز نمی‌تواند به آن برسد. هم از نظر تعداد بازی‌ها، هم تعداد گل‌ها و اگر نظر من را بخواهید می‌گویم رونالدو به همه آن‌ها خواهد رسید. حتی فکر می‌کنم دوران بازی کردن او از مسی هم بیشتر باشد. فکر می‌کنم گل‌های بیشتری هم نسبت به او بزند و پیش‌بینی‌ام این است فوتبال را در حالی ترک می‌کند که دستاوردهای بی‌نظیری داشته است.

فکر می‌کنم برای مدت خیلی خیلی طولانی به کارش ادامه می‌دهد. در این مدت هم یک گلزن ویژه‌تر از چیزی که حالا هست خواهد شد. دلیلش این است که بیشتر از قبل داخل محوطه جریمه می‌شود، نزدیک به تیر دروازه، به هر حال این عالی است.

ما بارها شاهد دگرگونی‌های بازیکنان بوده‌ایم. رایان گیگز را دیدیم، کسی که از پست وینگر به مرکز زمین منتقل شد و به عنوان یک هافبک بازی کرد. حالا هم می‌توانیم رونالدو را در پست یک مهاجم نوک ببینیم. خود رونالدو می‌داند که فعلا به خوبی می‌تواند در زمین عقب برود و پیشروی کند، اما این را هم می‌داند که برای همیشه نمی‌تواند بازیکنان را از پیش رو بردارد. به نظرم من رونالدو به زودی یک گلزن می‌شود، یک بازیکن هدف و شکارچی فرصت‌طلب که در کارش هم فوق‌العاده است.

۱۲    
آی اسپورت
2017-04-19 16:54:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر