فهرست
سیمئونه: دفاع اتوبوسی چلسی هم سبکی در فوتبال است
سیمئونه: دفاع اتوبوسی چلسی هم سبکی در فوتبال است

سیمئونه: دفاع اتوبوسی چلسی هم سبکی در فوتبال است

آی اسپورت- دیگو سیمئونه، سرمربی اتلتیکو مادرید پس از انتقاد‌هایی که در چند هفته ی اخیر نسبت به سیستم "اتوبوسی" مورینیو می‌شود، به دفاع از این سرمربی پرتغالی پرداخت.

آبی‌‌های لندنی در بیسنته کالدرون، 10 نفره دفاع کردند و بازی را با نتیجه ی 0-0 به پایان رساندند و با تکرار همان تاکتیک مقابل لیورپول، موفق شدند 2-0 این تیم را شکست دهند.

سیستم مورد استفاده ی مورینیو، او را به دلیل کم شدن حملات، به شدت مورد انتقاد قرار داده ولی سیمئونه  می‌گوید که دفاعی بازی کردن بسیرا سخت است و هر باشگاهی، سبک و روش خودش را دارد.

او گفت: "من فوتبالی هستم و به روش‌هایی که دیگر تیم‌ها استفاده می‌کنند، احترام می‌گذارم همیشه، هرچیزی که به آن ایمان دارید، بهترین راه شکست حریفان است.

می‌دانم که دفاع کردن کار آسانی نیست، بنابراین به تیمی که آن را خوب انجام می‌دهد، تبریک می‌گویم. در همین حال، خوب حمله کردن هم کار ساده ای نیست. بنابراین باید به سرمربیانی که این کار را هم به خوبی انجام می‌دهند، تبریک گفت.

فوتبال در تحول است. همیشه تغییر می‌کند. هیچ "بهترین سبک بازی کردن" مطلقی وجود ندارد.

همه چیز به صحبت‌های سرمربی با بازیکنان، تاکتیک‌های  وسبک مورد استفاده ی او و نقشه های دومش باز می‌گردد. ولی در پایان،  کسب پیروزی تنها اهمیت دارد نه اینکه چگونه آن را کسب کرده اید.

هیچ "سبک برتری" در فوتبال وجود ندارد. اگر همه با یک سبک بازی می‌کردیم، بسیار خسته کننده می‌شد. می‌توان با 10 نفر در حمله و یا 10 نفر در دفاع بازی کرد. تنها نتیجه اهمیت دارد.

شاگردان سیمئونه، چهارشنبه شب مهمان چلسی در نیمه نهایی لیگ قهرمانان در استمفوردبریج هستند.

     
آی اسپورت
2014-04-30 11:34:26
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر