فهرست
پرسپولیس پادشاه گروه چهار می‌شود؟
پرسپولیس پادشاه گروه چهار می‌شود؟

پرسپولیس پادشاه گروه چهار می‌شود؟

آی اسپورت - در تاریخ لیگ قهرمانان آسیا تنها سه تیم توانسته اند که از چهار دوره متوالی لیگ قهرمانان، سه بار به نیمه نهایی برسند و هیچ یک موفق به کسب جام قهرمانی نشده اند. این حالا فرصتی استثنایی را در اختیار شاگردان یحیی گل محمدی قرار می‌دهد تا نخستین قهرمانی یک تیم ایرانی در ACL را با رکوردی فوق العاده همراه کنند و به نخستین تیم در لیگ قهرمانان آسیا تبدیل شوند که از چهار دوره متوالی حضور در لیگ قهرمانان، یک قهرمانی، یک فینال و یک نیمه نهایی ثبت می‌کند.

این در حالی است که البته صعود تا همین مرحله نیز کار بزرگی است که آن ها انجام داده اند اما غلبه بر پاختاکور، پرسپولیس را در کنار الهلال، الاتحاد و اف سی سئول قرار می‌دهد که توانستند در دوره های مختلف، سه سال از چهار سال را به نیمه نهایی برسند. الاتحاد در سال های 2009، 2011 و 2012 به جمع چهار تیم پایانی رسید، الهلال در سال های 2014، 2015 و 2017 خود را به نیمه نهایی رساند و اف سی سئول کره جنوبی هم در سال های 2013، 2014 و 2016 در نیمه نهایی حضور یافت اما دست نمایندگان عربستان و کره جنوبی هرگز در این سال ها به جام زیبای لیگ قهرمانان نرسید.

 نکته جالب این است که در تاریخ لیگ قهرمانان آسیا، به جز پرسپولیس تنها سه بار تیم های ایرانی به نیمه نهایی رسیدند؛ سپاهان (2007)، ذوب آهن (2010) و استقلال (2013) توانستند تا چهار تیم نهایی پیش بروند و نمایندگان اصفهان به فینال هم صعود کردند اما حالا پرسپولیس در صورت شکست پاختاکور، به تنهایی سه صعود به نیمه نهایی را ثبت می‌کند که رکوردی تاریخی به شمار خواهد رفت.

برای پرسپولیسی ها مسئله مهم این است که آن ها در دوره های قبلی با هدایت برانکو ایوانکوویچ به این افتخار رسیدند اما حالا با یحیی گل محمدی در آستانه دستیابی به آن قرار دادند و این بدون تردید برای اعتبار باشگاه پرسپولیس بسیار مثبت خواهد بود؛ این که یک تیمی باوجود تغییرات کلان مدیریتی، کادرفنی و بازیکنان بتواند فرم خوب خود را حفظ کند و نه تنها در مسابقات داخلی، بلکه در بازی های قاره ای نیز بدرخشد.

پرسپولیس البته سابقه رسیدن به این رکورد در جام باشگاه های آسیا را هم دارد. آن ها بین سال های 1997 تا 2001 چهار بار به نیمه نهایی رسیدند اما هرگز نتوانستند به فینال بروند و حالا حسرت قهرمانی در جام باشگاه های آسیا را می‌خورند اما باتوجه به این که در لیگ قهرمانان یک بار به فینال رسیدند، حالا امیدوارند که برایشان کارگشا باشد و به جام قهرمانی دست یابند.

سرخ های پایتخت که توانستند 4 بار لیگ برتر ایران را به صورت متوالی بالای سر ببرند، حالا با پیروزی مقابل پاختاکور به گروه چهار (اف سی سئول، الاتحاد و الهلال) اضافه خواهند شد و اگر بتوانند به فینال برسند، در کنار الهلال (دو فینال در چهار سال) قرار می‌گیرند و در صورت قهرمانی، به تنهایی می‌توانند لقب پادشاه را از آن خود کنند؛ یک رکورد هیجان انگیز که شاید سبب شود شاگردان یحیی گل محمدی خستگی را فراموش کنند و با انگیزه بسیار وارد زمین شوند.

 

 تیم های حاضر در نیمه نهایی

فصل  2002-03 : العین، دالیان شید، BEC تایلند، پاختاکور

فصل 2004: الاتحاد، چونبوک موتورز، سئونگنام، پاختاکور

فصل 2005: العین، الاتحاد، شنزن جیانلیبائو، بوسان پارک

فصل 2006: چونبوک موتورز، اولسان هیوندای، القادسیه، الکرامه

فصل 2007: سپاهان، الوحده، سئونگنام، اوراواردز

فصل 2008: گامبا اوساکا، اوراواردز، بنیادکار، آدلاید یونایتد

فصل 2009: الاتحاد، ناگویا گرامپس، پوهانگ استیلرز، ام صلال

فصل 2010: ذوب آهن، الشباب، سئونگنام، الهلال

فصل 2011: سوون سامسونگ، السد، چونبوک موتورز، الاتحاد

فصل 2012: الاتحاد، الاهلی، بنیادکار، اولسان

فصل 2013: استقلال، اف سی سئول، کاشیوا ریسول، گوانژو اورگراند

فصل 2014: الهلال، العین، اف سی سئول، وسترن سیدنی

فصل 2015: الهلال، الاهلی، گوانژو اورگراند، گامبا اوساکا

فصل 2016: العین، الجیش، اف سی سئول، چونبوک موتورز

فصل 2017: پرسپولیس، الهلال، اوراواردز، شانگهای SIPG

فصل 2018: پرسپولیس، السد، کاشیما، سوون سامسونگ

فصل 2019: الهلال، السد، گوانژو اورگراند، اوراواردز

فصل 2020: ؟؟؟؟

 

ورزش سه 

     
آی اسپورت
2020-09-30 10:15:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر