فهرست
رکوردی که استان خوزستان می‌ شکند/ با 3 شهر مختلف در لیگ برتر!
رکوردی که استان خوزستان می‌ شکند/ با 3 شهر مختلف در لیگ برتر!

رکوردی که استان خوزستان می‌ شکند/ با 3 شهر مختلف در لیگ برتر!

آی‌اسپورت‌ ـ با آمدن نفت مسجدسلیمان به مسابقات فوتبال لیگ برتر خوزستان اولین استان تاریخ لیگ برتر فوتبال ایران شد که با 3 شهر مختلف در مسابقات لیگ برتر شرکت می‌ کند. 
البته اگر براساس تقسیم بندی استانی قدیمی مبنا را لحاظ می‌ کردیم شهرهای کرج و قم هم متعلق به استان تهران بوده است و استان تهران با 4 شهر تهران، شهرری، قم و کرج سابقه حضور در لیگ برتر را می‌ داشت اما با رفتن صبا و سایپا به دو شهر متعلق به دو استان شدن باعث شد که رکورد در دست خوزستانی ها بماند که در ادوار لیگ برتر صاحب 5 تیم از 3 شهر در مسابقات بودند.
 در لیگ برتر خوزستانی ها با فولاد، استقلال اهواز و استقلال صنعتی در لیگ برتر حضور داشته و شهر آبادان با تیم صنعت نفت در مسابقات شرکت می‌ کرده و حالا این مسجدسلیمان است که با تیم نفت در مسابقات حضور می‌ یابد. هر چند که لیگ ایران در سال 1350، 43 سال پیش تیمی به نام مسجدسلیمان را داشت که البته تیم مورد اشاره جزو تیم های لیگ منطقه ای بود و آنچنان که گفتیم تحت محاسبات مربوط به لیگ برتر در نمی‌آید.
 آنچنان که ملاحظه می‌ کنید اکثر استان ها تنها با یک شهر در لیگ برتر شرکت کرده اند که از آن جمله اصفهان با سپاهان و ذوب‌آهن، شیراز با برق و فجرسپاسی، تبریز با تراکتور، شهرداری تبریز و گسترش فولاد، تهران با پرسپولیس، استقلال، نفت، راه‌آهن، استیل آذین و ... ضمن اینکه  استان گیلان با دو شهر رشت و انزلی موقعیت متفاوتی از سایر استان ها دارد.

     
آی اسپورت
2014-04-30 15:48:41
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر