فهرست
اولتیماتوم بارتومئو به هیات مدیره
اولتیماتوم بارتومئو به هیات مدیره

اولتیماتوم بارتومئو به هیات مدیره

آی اسپورت - رسانه‌های اسپانیایی امروز در گزارشهایی اعلام کردند یوسپ ماریا بارتومئو رئیس باشگاه بارسلونا در جلسه هیات مدیره این باشگاه که از طریق کنفرانس ویدیویی برگزار شده در یک اقدام عجیب خواهان استعفای امیلی روسو د نایب‌رئیس این باشگاه شده و مدعی شده که او با اقدامات تک‌روانه و بدون اطلاع رئیس باشگاه به بارسلونا ضربه زده است. رسانه‌های اسپانیایی اعلام کردند بارتومئو علاوه بر نایب‌رئیس باشگاه چند چهره دیگر از مدیریت باشگاه را هم مورد انتقاد تند قرار داده و خواهان کناره‌گیری آنها شده است. رسانه‌ها در اسپانیا از این خبر به عنوان کودتای بارتومئو در بارسا یاد کرده‌اند.

بر اساس قوانین باشگاه بارسلونا بارتومئو نمی‌تواند هیچیک از اعضای هیات مدیره را شخصا اخراج کند ولی از این توان اجرایی برخوردار است که به آنها پستهایی با درجه اهمیت کمتر واگذار کند. بارتومئو فعلا اعلام کرده که با هدف حفظ یکپارچگی مدیریت باشگاه در مواجهه با بحران ناشی از کرونا به این اعضای هیات مدیره فرصت می‌دهد تا استعفای خودشان را تقدیم کنند. امیلی روسود در ژانویه 2020 به عنوان نایب‌رئیس باشگاه منصوب شده و تا امروز از او به عنوان دست راست بارتومئو یاد می‌شد. با اینحال به نظر می‌رسد رابطه او و رئیس باشگاه دچار اختلافی ناگهانی شده و بارتومئو حالا خواهان حذف او است.

از دیگر چهر‌ه‌هایی که بارتومئو در این جلسه هیات مدیره خواهان استعفای آنها شده به انریکه تومباس، نایب‌رئیس چهارم و خزانه‌دار باشگاه، سیلوی الیاس، عضو هیات مدیره و مدیر تیم  بارسلونا ب و یوسپ پونت، مدیر مالی باشگاه اشاره شده است. گفته می‌شود بارتومئو به آنها کمتر از یک روز فرصت داده تا استعفای خود را تقدیم کنند و اعلام کرده در غیر اینصورت با استفاده از اختیاراتش، پست آنها در باشگاه را تنزل خواهد داد. بر اساس قوانین باشگاه رئیس نمی‌تواند اعضای هیات مدیره را اخراج کند ولی می‌تواند از آنها در پستهای دیگری با رتبه نازل‌تر استفاده کند.

     
آی اسپورت
2020-04-08 15:38:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر