فهرست
مرور خاطرات کیا؛ بعد از گل به آمریکا عصبی بودم
مرور خاطرات کیا؛ بعد از گل به آمریکا عصبی بودم

مرور خاطرات کیا؛ بعد از گل به آمریکا عصبی بودم

آی اسپورت – مهدی مهدوی‌کیا توانست با اختلاف و با آرای هواداران عنوان بهترین دفاع راست تاریخ جام ملت‌های آسیا را برای خود کند. مهدوی کیا در این فوتبال لحظات خاطره انگیز کم ندارد اما برخی از آنها فراموش نشدنی است. توضیحات او را درباره برخی از خاطره‌هایش بخوانید:

بهترین گل‌های عمرم

مگر می‌شود از مهدوی‌کیا حرف بزنیم و یاد آن دو گل تاریخی‌اش مقابل چین نیفتیم؟ در مقدماتی جام جهانی ۹۸ و در شهر دالیان، مهدی آتش‌بازی کرد. ایران دو بر صفر عقب بود. کریم باقری یکی از گل‌ها را جبران کرد. تازه از اینجا کار مهدی شروع شد. در ۵ دقیقه با شوت‌هایی استثنایی دروازه چین را فرو ریخت. کیا یک بار گفت: «سه گل در عمرم زدم که بهترین گل‌های زندگی‌ام بودند. دو گل بازی چین و گل بازی آمریکا.»‌

نمی‌دانم چرا عصبی بودم

وقتی از بازی ایران و آمریکا حرف می‌زنیم مشخصاً داریم درباره بهترین خاطره عمر مهدوی‌کیا حرف می‌زنیم. این را خودش گفت. مهدوی‌کیا یک بار گفت: آن بازی برایش بهترین و پرخاطره‌ترین بازی ملی بوده است. او در آن بازی گل دوم ایران را زد و برایمان تعریف می‌کرد: «گلی که به آمریکا زدم خیلی خاطره‌انگیز است. هیچ وقت از یادم نمی‌رود. اگر توجه کرده باشید وقتی گل را می‌زنم، داد می‌زنم. نمی‌دانم از چه اعصابم خرد بود.» او می‌گفت: «بعد از بازی با آمریکا در رختکن خیلی شلوغ بود. من با دست روی کمد رختکن می‌زدم و یکی از دوستانی که اصلاً تصور نمی‌کردیم چنین کاری کند، وسط رختکن رقصید. واقعاً به یادماندنی بود.»

معجزه با مهدی

شهرآورد سال ۷۴؛ ۱۱ بهمن سال ۱۳۹۰. چه کسی فکر می‌کرد آن اتفاقات عجیب برای استقلال رخ دهد؟ تیم مظلومی دو بر صفر جلو بود. یکی از بازیکنان استقلال برایمان تعریف می‌کند: «مظلومی ایستاده بود لب خط و عدد ۵ نشان می‌داد در حالی که بعد از حضور مهدوی‌کیا می‌دانستیم در چپ به مشکل می‌خوریم. جای آن کار‌ها مظلومی باید چپ تیم را تقویت می‌کرد.» مهدوی‌کیا و زاید وارد زمین شدند و بعد آن معجزه ۱۰ نفره رخ داد. پرسپولیس در عرض ۱۰ دقیقه سه گل به استقلال زد و گل اول را مهدی ساخت.

۹    
آی اسپورت
2018-10-21 10:00:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر